30 жов, 2017 0 Коментарів

Дослідники навчили штучний інтелект виявляти потенційних самогубців

Дослідники навчили штучний інтелект виявляти потенційних самогубців

Різниця в активності областей мозку у людей схильних (зліва) і не схильних до суїциду

Вчені стверджують, що машинне навчання на основі даних сканування мозку може виявити людей, які готуються перервати власне життя.

Новий алгоритм визначив схильних до суїциду людей з точністю 91 відсоток, пише Science Alert.

Американські дослідники застосували методи машинного навчання для аналізу результатів МРТ-сканування потенційних самогубців. Випробування спеціальної програми продемонстрували високу готовність до медичного застосування - з 34 учасників дослідження штучний інтелект безпомилково визначив 17 осіб з 17, які раніше намагалися звести рахунки з життям та один раз помилився на людині, яка таких намагань не мала.

"Наша остання робота унікальна, оскільки вона визначає концептуальні зміни, які пов'язані з суїцидальними ідеями і поведінкою. Це дає нам вікно в мозок, що проливає світло на те, як людина думає про самогубство", - пояснює психолог Марсель Джаст з Університету Карнегі - Меллона.

Дослідники довели, що реакція мозку потенційних самогубців найбільш відрізнялася від реакції контрольної групи на словах "смерть", "жорстокість", "проблема", "безтурботність", "добре" і "похвала". У таких людей спостерігалася висока активність в нижній частині тім'яної частки головного мозку - ця частина мозку відповідає за емоційний стан. Вчені зробили висновок, що мозок схильних до суїциду людей відрізняється особливим видом активності, який при своєчасній діагностиці легко виявити.

"Подальше тестування цього підходу в більшій вибірці покаже, наскільки дані носять всеосяжний характер, а також покаже її здатність передбачати майбутню суїцидальну поведінку, і може дати лікарям в майбутньому спосіб виявлення, моніторингу та, можливо, втручання в поведінку особистості з суїцидальними думками", - говорить старший дослідник Девід Брент з університету Піттсбурга.

Проте, інші лікарі ставляться до нової програми вельми скептично. Зокрема, медики відзначають, що є багато проблем з рутинним використанням такого роду діагностики в медичних установах.

Раніше НВ повідомляло, що нова програма штучного інтелекту навчилася розпізнавати хворобу Альцгеймера точніше лікарів. Точність діагностики склала 84%.

http://nv.ua
Вчені можуть навчитися передбачати землетрус
Події 24 жов, 2017

Вчені можуть навчитися передбачати землетрус

Вчені навчать штучний інтелект справлятися з землетрусами Нова розробка вже була успішно проте......


За п’ять років штучний інтелект замінить до 30% банківських службовців
Події 13 вер, 2017

За п’ять років штучний інтелект замінить до 30%

Стрімкий розвиток штучного інтелекту, робототехніки та обробки природної мови спрощує банківські...


Facebook значно прискорила тренування моделей комп'ютерного зору
Події 13 чер, 2017

Facebook значно прискорила тренування моделей

Facebook знайшла новий спосіб тренувати моделі комп'ютерного зору, який повинен значно прискорити...


Святослав Стеценко: в Україні все вирішує приватний інтерес
Коментарі 0 Комментариев

Святослав Стеценко: в Україні все вирішує приватний інтерес

Візит блогерів на склад танків – яскравий показник загального стану справ у оборонній галузі, який залишає бажати кращого. А це – демонстрація відсутності в Україні держави як такої....

20 лип, 2018
На Дніпропетровщині УПЦ МП хоче привласнити козацьку церкву
Коментарі 0 Комментариев

На Дніпропетровщині УПЦ МП хоче привласнити козацьку церкву

Разом із нещодавно збудованим храмом Петра і Павла, УПЦ МП хоче собі забрати і церкву Різдва Богородиці. Те, що напівзруйновані стіни споруди пам'ятають отамана Петра Калнишевського і мають статус пам'ятки архітектури, вочевидь місцеве...

19 лип, 2018
У Дніпрі муніципали побили підприємців
Коментарі 0 Комментариев

У Дніпрі муніципали побили підприємців

Люди намагалися захистити свої торгівельні кіоски від знесення. Деякі з них стояли понад 20 років, і їх власники мали всі необхідні документи, передбачені українським законодавством. Потім змінилося керівництво міста, і вимоги до МАФів стали іншими....

18 лип, 2018