20 лис, 2017 0 Коментарів 56 Преглядів

Генеральна прокуратура України втратила повноваження розслідувати злочини

Генеральна прокуратура України втратила повноваження розслідувати злочини

Як повідомляє Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ ГПУ, 20 листопада 2017 року набрав чинності новий КПК України.

Від дати набрання чинності нового КПК 19 листопада 2012 року (згідно з його Прикінцевими та Перехідними положеннями) обраховані гранично допустимі строки здійснення слідчими прокуратури повноважень:

- з «розслідування» злочинів, підслідних ДБР, - до «дня введення в дію ч.4 ст.216 КПК» (до дня початку діяльності ДБР, але не пізніше 5 років з дня набрання чинності цим Кодексом (що наступить раніше), користуючись при цьому повноваженнями слідчих, визначеними КПК (строк сплив 20.11.2017);

- з «дорозслідування» злочинів, підслідних ДБР, розпочатих до введення в дію ч. 4 ст.216 КПК, – до «закінчення досудового розслідування, але не довше двох років, користуючись при цьому повноваженнями слідчих, визначеними КПК;

- з «дорозслідування» злочинів, підслідних НАБУ, – до «закінчення досудового розслідування, але не довше двох років, користуючись при цьому повноваженнями слідчих, визначених КПК (строк сплив 20.11.2017).

Таким чином, з 20 листопада 2017 року тільки слідчі ДБР мають право розслідувати злочини, скоєні екс-президентами, вищими держчиновниками, членами Центральної виборчої комісії, депутатами Верховної Ради, керівництвом Генпрокуратури, головою Національного банку, суддями, правоохоронцями.

Генеральна прокуратура України втратила повноваження розслідувати злочиниТакож Держбюро розслідувань одержує право розслідувати злочини, скоєні детективами Національного антикорупційного бюро й прокурорами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Крім того, до підслідності ДБР належать і військові злочини.

При цьому відповідно до п. 1 розділу XI Перехідних положень КПК слідчі прокуратури мають право продовжити розслідування, початі до 20 листопада 2017 року.

Ці розслідування не можуть тривати більше 2 років.

Законопроектом №7278, зареєстрованим у Верховній Раді України 10 листопада, пропонувалося перенести дату передачі функції слідства від Генпрокуратури до ДБР із 20 листопада 2017 на 1 січня 2019 року.

Цей проект Закону розроблявся депутатами комітету парламенту з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності.

Наразі ДБР не розпочало свою роботу, а прокуратура втратила повноваження з розслідування, підслідних ДБР злочинів. Тому вирішенням проблеми може стати використання керівниками прокуратур повноважень з доручення проведення досудового розслідування іншому органу досудового розслідування в порядку ч.5 ст. 36 КПК.

На критичності зазначеної ситуації наголошував Генеральний прокурор України Юрій Луценко, він акцентував на цьому увагу під час свого виступу на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності.


ГПУ заочно розслідуватиме діяльність екс-заступника міністра промполітики
Новини України 24 лип, 2017

ГПУ заочно розслідуватиме діяльність

Генеральна прокуратура України отримала судові дозволи на здійснення спеціального (заочного)...


ГПУ отримала дозвіл на заочне засудження майже 30 підозрюваних у злочинах проти активістів Майдану
Новини України 21 лют, 2017

ГПУ отримала дозвіл на заочне засудження майже 30

Генеральна прокуратура України отримала дозвіл на проведення спеціального досудового розслідування...


Вища рада юстиції має створити комісію з реорганізації відомства до початку лютого
Новини України 05 січ, 2017

Вища рада юстиції має створити комісію з

Сьогодні набув чинності закон “Про Вищу раду правосуддя”, відповідно до якого Вища рада юстиції має...Додати коментарій

оновити, якщо не видно коду

Віктор Шишкін:  у США розчаровані діями української влади
Аналітика 0 Комментариев

Віктор Шишкін: у США розчаровані діями української влади

В неї відсутня державницька позиція. Крім того, українська влада не бореться з корупцією....

15 гру, 2017 65
Скільки за газ мають платити українці?
Аналітика 0 Комментариев

Скільки за газ мають платити українці?

Вартість за тисячу метрів кубічних блакитного палива повинна бути не більшою за 100 доларів....

13 гру, 2017 42
Путін прийняв парад перемоги у Сирії. Чого чекати далі?
Аналітика 0 Комментариев

Путін прийняв парад перемоги у Сирії. Чого чекати далі?

Кремль зацементував свою перемогу, зробивши зсув геостратегічного балансу на власну користь. З Сирії Путін вилетів до Єгипту і провів зустріч з його президентом Абдель Фаттахом ас-Сісі. Ця поїздка свідчить про прагнення розширити зону впливу союзу...

13 гру, 2017 72