22 лис, 2017 0 Коментарів

Олексій Коломієць: перемога Путіна у Сирії – це геополітична катастрофа

Олексій Коломієць: перемога Путіна у Сирії – це геополітична катастрофа

Дональд Трамп визнав капітуляцію Сполучених Штатів Америки у Сирії. Це засвідчить зустріч президентів Росії, Туреччини та Ірану, яка відбудеться у Сочі, сьогодні 22 листопада. На ній обговорять майбутнє Сирії після завершення військового конфлікту. Крім того, фіаско Трампа може негативно позначитися на Україні. Про це повідомив i.ua.tv президент Центру європейських та трансатлантичних студій Олексій Коломієць.

За словами експерта, зараз 90% Сирії контролюють сили Асада, російські війська, іранські бойовики та ісламістська організація «Хізбалла». На зустрічі Путіна з Ердоганом та Рухані можуть підписати документ про перемогу у Сирії.

«Більше ніж через 2 роки після заходу російської армії на територію Сирії буде підписаний акт перемоги. Він засвідчить встановлення над сирійською державою необмеженого контролю з боку Росії, Туреччини та Ірану. Сьогоднішню зустріч у Сочі можна порівнювати з подіями у Ялті в лютому 1945 року. Тоді Франклін Рузвельт, Вінстон Черчилль та Йосип Сталін фактично поділили карту Європи. Тепер у планах президентів Росії, Ірану та Туреччини може бути встановлення своєї сфери впливу в Сирії», – розповів Олексій Коломієць.

Президент Центру європейських та трансатлантичних студій назвав підписання акту перемоги у Сирії капітуляцією Трампа та геополітичною катастрофою Сполучених Штатів Америки.

«Позавчора пройшла зустріч Володимир Путіна з президентом Сирії Башаром Асадом. Господар Кремля познайомив свого колегу із документом, який підпишуть сьогодні у Сочі. Це відбулося на фоні абсолютної мовчанки Білого дому. Хоча ще вчора Путін та Трамп спілкувалися по телефону. Звісно, левова частка цієї годинної розмови була присвячена ситуації в Сирії. Тож не виключно, що Трамп визнав капітуляцію США. Путін висунув йому ультиматум з вимогою здатися ще 10 листопада, на саміті Азіатсько-Тихоокеанського економічного співробітництва у В'єтнамі. І Трамп на нього пішов.

Звісно, я і мої колеги не знаємо, що відбулося насправді, але ми можемо однозначно стверджувати, що президент США летів у своє азіатське турне спустошеним, глибоко дезорієнтованим, паралізованим у своїх діях. Ми не знаємо, що відбувається в Білому домі, але знаємо результат. Він навіть не жахливий, а просто трагічний. Відбулася геополітична катастрофа. Вона за різними оцінками забрала близько 700.000 життів сирійців. І на жаль, ця геополітична катастрофа буде продовжуватися», – зазначив Олексій Коломієць.

Фіаско Трампа в Сирії не може не позначитися на Україні.

«Головний фокус стратегічних намагань Кремля був спрямований на південь – на весь регіон від Лівії до Ірану. Фактично, не отримуючи опір від будь-якого гравця на міжнародній арені, Путін досяг неймовірних успіхів. Тому зараз Кремль набув більшої ваги. І ситуація для України стає набагато драматичнішою у негативному плані. На неї однозначно посилиться тиск з боку Росії. Невиключно, що для цього будуть використовувати Трампа.

У часовому вимірі тут існують два варіанти. Перший – окрилений перемогою Путін швидкими темпами дотисне Білий дім. Якщо Кремль зламав спротив США у Сирії, то так само вчинити з майже неіснуючим спротивом по відношенню до України – механічна справа. Другий варіант – Кремль вирішуватиме як вчинити з Україною уже після так званих виборів в Росії. На мою думку, все ж таки,більш ймовірніший другий варіант», – пояснив Олексій Коломієць.


Ірина Сатарова
Ердоган та Порошенко будуть говорити про проблеми кримських татар
Коментарі 09 жов, 2017

Ердоган та Порошенко будуть говорити про проблеми

Кримські татари хотіли б більш жорсткої політики Туреччини по відношенню до Росії....


Віктор Жердицький: Порошенко намагається легалізувати кремлівський план щодо Донбасу
Коментарі 06 жов, 2017

Віктор Жердицький: Порошенко намагається

Прийняття законопроекту №7163 не вирішить проблему з окупацією Донбасу. Оголошення Росії агресором...


Вадим Хомаха: коли Україна отримає летальну зброю знає тільки Трамп
Коментарі 02 жов, 2017

Вадим Хомаха: коли Україна отримає летальну зброю

Різновид військової допомоги для України визначать на спеціальних консультаціях....


Дніпровці вимагали ув'язнення для головного живодера України
Коментарі 0 Комментариев

Дніпровці вимагали ув'язнення для головного живодера України

Олексій Святогор отримав «славу» координатора догхантерів. На його рахунку тисячі життів собак, котів і птахів. Серед жертв Святогора є і домашні улюбленці....

21 лют, 2019
Дніпропетровський літопис 2014. (Падіння Леніна)
Коментарі 0 Комментариев

Дніпропетровський літопис 2014. (Падіння Леніна)

21 лютого о 18-й годині мешканці міста зробили внесок до процесу, який журналісти та історики назвуть «ленінопадом». Пізно вночі наступної доби, Жовтнева площа (майбутня Героїв Майдану – ред.) вже стане вільною від центрального божества...

21 лют, 2019
Роман Зіненко: багато учасників Іловайської операції не розуміли, що відбувалося
Коментарі 0 Комментариев

Роман Зіненко: багато учасників Іловайської операції не розуміли, що відбувалося

Людина могла стояти на одному пості два тижні і знати лише про події на відстані 100 – 500 метрів, навколо себе. Але вона не розуміла, що відбувається в найближчому кілометрі. Наприклад, ми знаходячись в місті Іловайськ, і гадки не мали про ситуацію...

20 лют, 2019