02 січ, 2018 0 Коментарів

Нові пригоди Кая і Герди

У Мистецько-концертному центрі імені Івана Козловського Національної оперети України дбають не лише про дорослого, але й маленького глядача. Адже від того, що прищепимо діткам сьогодні, залежить, які будуть мистецькі уподобання українців через 20 років. Останньою на сьогодні такою роботою стала вистава-шоу «Снігова королева», яку поставила режисер Центру Тетяна Зозуля за відомою казкою Г. Х. Андерсена.

Ця поставка вкотре засвідчила, що справжні літературні твори ніколи не старіють, а порушені в них теми продовжують хвилювати людей через сто, двісті і більше років. За допомогою режисерської фантазії події відомої казки переносяться у ХХІ сторіччя до столиці України. Та й дітей тепер вже звати на Кай і Герда, а Галя і Кирило. Проте від цього історія не стає менш цікавою, а можливо ще зрозумілішою маленьким глядачам, адже їм здається, що пригоди героїв твору відбуваються десь поруч.

Здавалося, що нового може статися з персонажами давньої казки? Про це розповідає Ворона Клара, яка живе в Києві на Лаврській дзвіниці. А мова йде про найкращі досконалі розваги і світи, які ніколи не замінять справжнього життя, оскільки вони холодні, вигадані і не мають почуттів. Бо щиро полюбити, допомогти і визволити, долаючи всі незгоди, здатне тільки справжнє живе серце друга. Як виявляється, щира дружба може бути ціннішою від дорогих смартфонів та ноутбуків і, навіть, шикарних авто.

Серед акторів особливо запам’ятовується Людмила Івахіна, яка виконує ролі Ворони Клари і Бабусі. Поєднання шарму і гумору справляють незабутнє враження. А лауреат міжнародних конкурсів, солістка Національної оперети України Тетяна Дідух, яка грає Снігову Королеву, Холодну Леді і Білу Чаклунку доводить, що зло може бути у дуже красивій обгортці і його доволі важко відрізнити від добра. Однак, цікавий режисерський хід, наприкінці вистави вона визнає свої помилки і починає жити по новому. (Було б добре, якби саме так траплялося у реальному житті).

Щирістю і дитячою безпосередністю запам’ятовується учениця студії Театру танцю «ADAGIO», яка створює образ Троянди. Як виявляється, для того аби перемогло добро інколи потрібно багато років. Напевне щоб довести цю думку Кай і Герда показані спочатку дітьми, а потім дорослими людьми.

Гармонійно доповнюють виставу артисти Театру танцю «ADAGIO» Ганни Лащенко (крижинки, діти на ковзанах, фрейліни) і Зразкового театру-студії мюзиклу «ОКей!» Оксани Ковальової (розбійники). Зрозуміти почуття героїв допомагає чарівна музика Петра Чайковського, Йоганна Штрауса та інших знаних композиторів, а про стару казку «Снігова королева» нагадують уривки з мультиплікаційного фільму.

Напевне такі вистави роблять світ трохи добрішими. А діткам вони створюють святковий настрій.

Едуард ОВЧАРЕНКО

Нові пригоди Кая і Герди
Нові пригоди Кая і Герди
Нові пригоди Кая і Герди
Нові пригоди Кая і Герди
Нові пригоди Кая і Герди
Музичне кіно України
Культура 17 лис, 2017

Музичне кіно України

У Мистецько-концертному центрі ім. І. Козловського Національної оперети України презентували...


Виховна терапія від «Божої корівки»
Культура 09 лис, 2017

Виховна терапія від «Божої корівки»

Театр «Божа корівка» («Сонечко»), що діє при Центрі мистецтв «Новий український театр» на початку...


Марина СМІЛЯНЕЦЬ: «Головне це любов і за неї треба боротися»
Культура 16 чер, 2017

Марина СМІЛЯНЕЦЬ: «Головне це любов і за неї

Молодий драматург Марина Смілянець – лауреат першої премії Всеукраїнського конкурсу «Коронація...


Микола Голомша: бандура – сакральний музичний інструмент України
Коментарі 0 Комментариев

Микола Голомша: бандура – сакральний музичний інструмент України

Депутати Київської обласної ради прийняли рішення про закриття Стрітівського педагогічного коледжу кобзарського мистецтва. Це єдиний навчальний заклад в Україні, який спрямований на підготовку співаків-бандуристів. Як громадськість реагуватиме на...

16 лип, 2018
Новий суспільний договір: чи потрібен він Україні
Коментарі 0 Комментариев

Новий суспільний договір: чи потрібен він Україні

Місяць тому лідер партії “Батьківщина” Юлія Тимошенко висунула ідею про необхідність нового суспільного договору та перезаснування держави. Вперше за всю історію Незалежності України політики, разом з командою інтелектуалів, ініціювали...

15 лип, 2018
Віктор Шишкін: Конституція України – інтелектуальна заслуга Левка Лук’яненка в тому числі
Коментарі 0 Комментариев

Віктор Шишкін: Конституція України – інтелектуальна заслуга Левка Лук’яненка в тому числі

Його смерть дійсно стала несподіваним шоком, бо ще зовсім недавно Левко Григорович почувався бадьоро. Я знаю поважних людей, які через хвороби не могли брати активну участь в житті держави протягом кількох років, але це не про Левка. Він займався...

14 лип, 2018