02 січ, 2018 0 Коментарів 173 Преглядів

Нові пригоди Кая і Герди

У Мистецько-концертному центрі імені Івана Козловського Національної оперети України дбають не лише про дорослого, але й маленького глядача. Адже від того, що прищепимо діткам сьогодні, залежить, які будуть мистецькі уподобання українців через 20 років. Останньою на сьогодні такою роботою стала вистава-шоу «Снігова королева», яку поставила режисер Центру Тетяна Зозуля за відомою казкою Г. Х. Андерсена.

Ця поставка вкотре засвідчила, що справжні літературні твори ніколи не старіють, а порушені в них теми продовжують хвилювати людей через сто, двісті і більше років. За допомогою режисерської фантазії події відомої казки переносяться у ХХІ сторіччя до столиці України. Та й дітей тепер вже звати на Кай і Герда, а Галя і Кирило. Проте від цього історія не стає менш цікавою, а можливо ще зрозумілішою маленьким глядачам, адже їм здається, що пригоди героїв твору відбуваються десь поруч.

Здавалося, що нового може статися з персонажами давньої казки? Про це розповідає Ворона Клара, яка живе в Києві на Лаврській дзвіниці. А мова йде про найкращі досконалі розваги і світи, які ніколи не замінять справжнього життя, оскільки вони холодні, вигадані і не мають почуттів. Бо щиро полюбити, допомогти і визволити, долаючи всі незгоди, здатне тільки справжнє живе серце друга. Як виявляється, щира дружба може бути ціннішою від дорогих смартфонів та ноутбуків і, навіть, шикарних авто.

Серед акторів особливо запам’ятовується Людмила Івахіна, яка виконує ролі Ворони Клари і Бабусі. Поєднання шарму і гумору справляють незабутнє враження. А лауреат міжнародних конкурсів, солістка Національної оперети України Тетяна Дідух, яка грає Снігову Королеву, Холодну Леді і Білу Чаклунку доводить, що зло може бути у дуже красивій обгортці і його доволі важко відрізнити від добра. Однак, цікавий режисерський хід, наприкінці вистави вона визнає свої помилки і починає жити по новому. (Було б добре, якби саме так траплялося у реальному житті).

Щирістю і дитячою безпосередністю запам’ятовується учениця студії Театру танцю «ADAGIO», яка створює образ Троянди. Як виявляється, для того аби перемогло добро інколи потрібно багато років. Напевне щоб довести цю думку Кай і Герда показані спочатку дітьми, а потім дорослими людьми.

Гармонійно доповнюють виставу артисти Театру танцю «ADAGIO» Ганни Лащенко (крижинки, діти на ковзанах, фрейліни) і Зразкового театру-студії мюзиклу «ОКей!» Оксани Ковальової (розбійники). Зрозуміти почуття героїв допомагає чарівна музика Петра Чайковського, Йоганна Штрауса та інших знаних композиторів, а про стару казку «Снігова королева» нагадують уривки з мультиплікаційного фільму.

Напевне такі вистави роблять світ трохи добрішими. А діткам вони створюють святковий настрій.

Едуард ОВЧАРЕНКО

Нові пригоди Кая і Герди
Нові пригоди Кая і Герди
Нові пригоди Кая і Герди
Нові пригоди Кая і Герди
Нові пригоди Кая і Герди


Музичне кіно України
Культура 17 лис, 2017

Музичне кіно України

У Мистецько-концертному центрі ім. І. Козловського Національної оперети України презентували...


Виховна терапія від «Божої корівки»
Культура 09 лис, 2017

Виховна терапія від «Божої корівки»

Театр «Божа корівка» («Сонечко»), що діє при Центрі мистецтв «Новий український театр» на початку...


Марина СМІЛЯНЕЦЬ: «Головне це любов і за неї треба боротися»
Культура 16 чер, 2017

Марина СМІЛЯНЕЦЬ: «Головне це любов і за неї

Молодий драматург Марина Смілянець – лауреат першої премії Всеукраїнського конкурсу «Коронація...Додати коментарій

оновити, якщо не видно коду

Офіцер Валерій Колот: я – націоналіст і люблю свою землю
Війна / Аналітика 0 Комментариев

Офіцер Валерій Колот: я – націоналіст і люблю свою землю

Росія – це держава поглинена алкоголізмом і наркоманією. Я не хочу, щоб щось подібне прийшло на мою землю. Нізащо і ніколи! Україна – країна, яка дала дужа багато для світового прогресу. Її не боронити – просто підступно....

22 січ, 2018 20
Віктор Шишкін: ганебно, що можновладці воліють сприймати загиблих бійців як цифри для статистики
Аналітика 0 Комментариев

Віктор Шишкін: ганебно, що можновладці воліють сприймати загиблих бійців як цифри для статистики

ЗСУ, і МВС, і СБУ рахують загиблих по власних каналах. У нас немає справжнього головнокомандувача і єдиного центру статистики, тому і маємо подібну ситуацію. Більше того, багато, хто з добровольців так і не отримав статус учасника бойових дій, а...

20 січ, 2018 240
Веніамін Тимошенко: призупинення навчання у КНУ – як дзеркало так званих економічних реформ
Аналітика 0 Комментариев

Веніамін Тимошенко: призупинення навчання у КНУ – як дзеркало так званих економічних реформ

На війну намагаються спихнути все, що тільки можна. Мовляв, у всьому винні бойові дії, а ми – класні реформатори. Але, якби не війна, всім було б зрозуміло, як вони працюють насправді. До влади прийшли комсомольці і кримінал, які мислять ще...

19 січ, 2018 449