02 січ, 2018 0 Коментарів

Нові пригоди Кая і Герди

У Мистецько-концертному центрі імені Івана Козловського Національної оперети України дбають не лише про дорослого, але й маленького глядача. Адже від того, що прищепимо діткам сьогодні, залежить, які будуть мистецькі уподобання українців через 20 років. Останньою на сьогодні такою роботою стала вистава-шоу «Снігова королева», яку поставила режисер Центру Тетяна Зозуля за відомою казкою Г. Х. Андерсена.

Ця поставка вкотре засвідчила, що справжні літературні твори ніколи не старіють, а порушені в них теми продовжують хвилювати людей через сто, двісті і більше років. За допомогою режисерської фантазії події відомої казки переносяться у ХХІ сторіччя до столиці України. Та й дітей тепер вже звати на Кай і Герда, а Галя і Кирило. Проте від цього історія не стає менш цікавою, а можливо ще зрозумілішою маленьким глядачам, адже їм здається, що пригоди героїв твору відбуваються десь поруч.

Здавалося, що нового може статися з персонажами давньої казки? Про це розповідає Ворона Клара, яка живе в Києві на Лаврській дзвіниці. А мова йде про найкращі досконалі розваги і світи, які ніколи не замінять справжнього життя, оскільки вони холодні, вигадані і не мають почуттів. Бо щиро полюбити, допомогти і визволити, долаючи всі незгоди, здатне тільки справжнє живе серце друга. Як виявляється, щира дружба може бути ціннішою від дорогих смартфонів та ноутбуків і, навіть, шикарних авто.

Серед акторів особливо запам’ятовується Людмила Івахіна, яка виконує ролі Ворони Клари і Бабусі. Поєднання шарму і гумору справляють незабутнє враження. А лауреат міжнародних конкурсів, солістка Національної оперети України Тетяна Дідух, яка грає Снігову Королеву, Холодну Леді і Білу Чаклунку доводить, що зло може бути у дуже красивій обгортці і його доволі важко відрізнити від добра. Однак, цікавий режисерський хід, наприкінці вистави вона визнає свої помилки і починає жити по новому. (Було б добре, якби саме так траплялося у реальному житті).

Щирістю і дитячою безпосередністю запам’ятовується учениця студії Театру танцю «ADAGIO», яка створює образ Троянди. Як виявляється, для того аби перемогло добро інколи потрібно багато років. Напевне щоб довести цю думку Кай і Герда показані спочатку дітьми, а потім дорослими людьми.

Гармонійно доповнюють виставу артисти Театру танцю «ADAGIO» Ганни Лащенко (крижинки, діти на ковзанах, фрейліни) і Зразкового театру-студії мюзиклу «ОКей!» Оксани Ковальової (розбійники). Зрозуміти почуття героїв допомагає чарівна музика Петра Чайковського, Йоганна Штрауса та інших знаних композиторів, а про стару казку «Снігова королева» нагадують уривки з мультиплікаційного фільму.

Напевне такі вистави роблять світ трохи добрішими. А діткам вони створюють святковий настрій.

Едуард ОВЧАРЕНКО

Нові пригоди Кая і Герди
Нові пригоди Кая і Герди
Нові пригоди Кая і Герди
Нові пригоди Кая і Герди
Нові пригоди Кая і Герди
Музичне кіно України
Культура 17 лис, 2017

Музичне кіно України

У Мистецько-концертному центрі ім. І. Козловського Національної оперети України презентували...


Виховна терапія від «Божої корівки»
Культура 09 лис, 2017

Виховна терапія від «Божої корівки»

Театр «Божа корівка» («Сонечко»), що діє при Центрі мистецтв «Новий український театр» на початку...


Марина СМІЛЯНЕЦЬ: «Головне це любов і за неї треба боротися»
Культура 16 чер, 2017

Марина СМІЛЯНЕЦЬ: «Головне це любов і за неї

Молодий драматург Марина Смілянець – лауреат першої премії Всеукраїнського конкурсу «Коронація...


Ледниковый период
Коментарі 0 Комментариев

Ледниковый период

Друзья и коллеги, я, так же как и вы, искренне желаю кардинального улучшения бизнес климата в нашей стране и, в первую очередь, правил работы для МСБ, ибо это, уже в среднесрочной перспективе экономического развития, архи важно, что уже говорить о...

19 жов, 2018
На Харківщині у фермера-пенсіонера захопили частину врожаю
Коментарі 0 Комментариев

На Харківщині у фермера-пенсіонера захопили частину врожаю

Зібрати кукурудзу замість Миколи Гайкова захотів інший фермер – Юрій Ковальчук. У минулому він був «гаманцем» загиблого регіонала Євгена Кушанарьова....

19 жов, 2018
Віктор Жердицький: Росія – це окрема орда
Коментарі 0 Комментариев

Віктор Жердицький: Росія – це окрема орда

Найбільше на фальшування української історії вплинула Москва часів Петра І та Катерини ІІ. Зокрема, Катерина ІІ створила спеціальний департамент, який знищував правду про минуле українців. У ньому корегували події, що відбувалися за часів Русі. Від...

18 жов, 2018