02 січ, 2018 0 Коментарів

Нові пригоди Кая і Герди

У Мистецько-концертному центрі імені Івана Козловського Національної оперети України дбають не лише про дорослого, але й маленького глядача. Адже від того, що прищепимо діткам сьогодні, залежить, які будуть мистецькі уподобання українців через 20 років. Останньою на сьогодні такою роботою стала вистава-шоу «Снігова королева», яку поставила режисер Центру Тетяна Зозуля за відомою казкою Г. Х. Андерсена.

Ця поставка вкотре засвідчила, що справжні літературні твори ніколи не старіють, а порушені в них теми продовжують хвилювати людей через сто, двісті і більше років. За допомогою режисерської фантазії події відомої казки переносяться у ХХІ сторіччя до столиці України. Та й дітей тепер вже звати на Кай і Герда, а Галя і Кирило. Проте від цього історія не стає менш цікавою, а можливо ще зрозумілішою маленьким глядачам, адже їм здається, що пригоди героїв твору відбуваються десь поруч.

Здавалося, що нового може статися з персонажами давньої казки? Про це розповідає Ворона Клара, яка живе в Києві на Лаврській дзвіниці. А мова йде про найкращі досконалі розваги і світи, які ніколи не замінять справжнього життя, оскільки вони холодні, вигадані і не мають почуттів. Бо щиро полюбити, допомогти і визволити, долаючи всі незгоди, здатне тільки справжнє живе серце друга. Як виявляється, щира дружба може бути ціннішою від дорогих смартфонів та ноутбуків і, навіть, шикарних авто.

Серед акторів особливо запам’ятовується Людмила Івахіна, яка виконує ролі Ворони Клари і Бабусі. Поєднання шарму і гумору справляють незабутнє враження. А лауреат міжнародних конкурсів, солістка Національної оперети України Тетяна Дідух, яка грає Снігову Королеву, Холодну Леді і Білу Чаклунку доводить, що зло може бути у дуже красивій обгортці і його доволі важко відрізнити від добра. Однак, цікавий режисерський хід, наприкінці вистави вона визнає свої помилки і починає жити по новому. (Було б добре, якби саме так траплялося у реальному житті).

Щирістю і дитячою безпосередністю запам’ятовується учениця студії Театру танцю «ADAGIO», яка створює образ Троянди. Як виявляється, для того аби перемогло добро інколи потрібно багато років. Напевне щоб довести цю думку Кай і Герда показані спочатку дітьми, а потім дорослими людьми.

Гармонійно доповнюють виставу артисти Театру танцю «ADAGIO» Ганни Лащенко (крижинки, діти на ковзанах, фрейліни) і Зразкового театру-студії мюзиклу «ОКей!» Оксани Ковальової (розбійники). Зрозуміти почуття героїв допомагає чарівна музика Петра Чайковського, Йоганна Штрауса та інших знаних композиторів, а про стару казку «Снігова королева» нагадують уривки з мультиплікаційного фільму.

Напевне такі вистави роблять світ трохи добрішими. А діткам вони створюють святковий настрій.

Едуард ОВЧАРЕНКО

Нові пригоди Кая і Герди
Нові пригоди Кая і Герди
Нові пригоди Кая і Герди
Нові пригоди Кая і Герди
Нові пригоди Кая і Герди
Музичне кіно України
Культура 17 лис, 2017

Музичне кіно України

У Мистецько-концертному центрі ім. І. Козловського Національної оперети України презентували...


Виховна терапія від «Божої корівки»
Культура 09 лис, 2017

Виховна терапія від «Божої корівки»

Театр «Божа корівка» («Сонечко»), що діє при Центрі мистецтв «Новий український театр» на початку...


Марина СМІЛЯНЕЦЬ: «Головне це любов і за неї треба боротися»
Культура 16 чер, 2017

Марина СМІЛЯНЕЦЬ: «Головне це любов і за неї

Молодий драматург Марина Смілянець – лауреат першої премії Всеукраїнського конкурсу «Коронація...


Позивний «Панама»: на війні значно легше зрозуміти, хто є хто
Коментарі 0 Комментариев

Позивний «Панама»: на війні значно легше зрозуміти, хто є хто

На передовій все набагато простіше, там є чорне і біле: вороги і друзі. А ось на гражданці із цим все не настільки зрозуміло. Ти можеш нормально спілкуватися з людиною, але вона потім виявиться ворогом і зненацька вставить ніж у спину. На війні не...

26 кві, 2018
Юрій Буздуган: головні негаразди української економіки – це проблеми промислових корпорацій
Коментарі 0 Комментариев

Юрій Буздуган: головні негаразди української економіки – це проблеми промислових корпорацій

Занепад великих корпорацій спричинила недолуга політика урядів. У результаті, ще до початку глобальної кризи в 2008 році, основою економіки промислових корпорацій була система переробки: хімія і металургія. Далі – гірше, у 2013 році ми продали...

26 кві, 2018
Сергій Дацюк: суд над Януковичем – це фарс
Коментарі 0 Комментариев

Сергій Дацюк: суд над Януковичем – це фарс

Коли ми говоримо про Януковича, ми маємо справу з людиною, яка запросила ворога на нашу землю. І це доведено на рівні міжнародних структур. Він немає права не те, що звертатися до українського народу, але навіть на увагу до себе як до публічної...

21 кві, 2018