05 січ, 2018 0 Коментарів

Повірити в казку

Під час Новорічно-різдвяних свят у Будинку культури СБУ відбулася прем’єра вистави «Неймовірні пригоди у Шоколадному королівстві» за п’єсою сучасного українського драматурга Неди Нежданої.

Творчість цього драматурга знана далеко за межами України. Столичній публіці твори пані Неди відомі завдяки постановкам Національного академічного драматичного театру ім. І. Франка, Київського академічного театру юного глядача на Липках, Муніципального театру «Київ», Класичного Художнього Альтернативного Театру, багатьох молодіжних театрів. Проте донедавна більшість її п’єс писалися для дорослого глядача. А після появи на сцені спектаклю «Неймовірні пригоди у Шоколадному королівстві» багато хто відкрив для себе Н. Неждану як цікаву дитячу письменницю.

Вже перед початком вистави юних і дорослих глядачів у фойє зустрічають Шоколадний король і Казкова фея, дивні звірі, Дід Мороз і Снігуронька, Чаклун і перевертень. Вони проводять з дітьми різноманітні ігри, конкурси, вікторини, майстер-класи.

За сюжетом мирному солодкому життю Шоколадного королівства одного дня починає загрожувати небезпека. Злий Чаклун зі сходу разом із Вокулакою викрадають солодкий пил добра, з якого роблять шоколад щастя. Натомість замінює його пилом зла, який може зробити всіх жителів цієї незвичайної країни нещасними. Хто може врятувати казкових героїв? Можливо, Дід Мороз? Але виявляється, що над ним теж нависла небезпека, адже злий Чаклун вбирається в його одяг і намагається всіх підкорити своїй владі. Натомість справжніми героями стають звичайний хлопчик, онук ученого, хоробрий пес Гавкун і кмітлива Фея, які протистоять силам зла.

З перших хвилин діти поринають у вир пригод, гонитв, ігор, перевдягань, танців, битв, віртуальної реальності та прекрасної музики. Персонажі потрапляють у незвичайні ситуації, в якийсь момент навіть здається, що все втрачене. Але, як це нерідко буває в житті, допомога з’являється звідти, звідки її ніхто не чекав. Разом з акторами глядачі здійснюють подорож шоколадним королівством і дізнаються, хто ж заволодіє секретом шоколаду. Наприкінці добро, звичайно ж, перемагає зло і навіть негативні персонажі починають усвідомлювати свої помилки. Завершальним акордом стає поява Діда Мороза, який вітає кожного глядача зі святами.

Постановники вистави – знаний режисер, заслужений діяч мистецтв України Дмитро Чирипюк і молода режисерка Марія Ясинська запросили до участі в цьому проекті досвідчених акторів – Олексія Паламаренка і Олега Тернового з Національного академічного драматичного театру ім. І. Франка, Валерія Шептекіту з Київського академічного Молодого театру, і зовсім молодих артистів - Петра Зузяка, Артем Шемета та інші. Вистава відбувається у формі інтерактиву. Актори безпосередньо спілкуються з діточками, які сидять в залі, разом вони знаходять відповіді на питання, що порушуються у виставі.

Святкову атмосферу допомагає створити музика Максима Шоренкова, а також яскраві запальні танці юних вихованців танцювального ансамблю «Пульс».

«Мені хотілося створити динамічну чарівну оригінальну казку, але водночас розповісти дітям про сучасну ситуацію у формі притчі, закласти глибинний зміст. Шоколад щастя – метафора маніпуляції людьми, адже за цим можуть стояти як добрі, так і злі сили. В оригінальній версії королівство рятує не Дід Мороз, а шоколад правди, який дозволяє всім зрозуміти, хто є хто», - розповіла Неда Неждана.

Едуард ОВЧАРЕНКО

Повірити в казку
Повірити в казку
Повірити в казку
Повірити в казку
У прагненні до змін
Культура 13 гру, 2017

У прагненні до змін

Наразі у Києві народжується чимало нових театральних колективів, які намагаються знайти своє місце...


Фестивалі набирають обертів
Культура 12 гру, 2017

Фестивалі набирають обертів

Це своєрідний відбірковий тур для українських театрів. Переможець матиме змогу взяти участь...


Чи завжди є вибір?
Культура 23 бер, 2017

Чи завжди є вибір?

На камерній сцені ім. Сергія Данченка Національного академічного драматичного театру ім. Івана...


Позивний «Панама»: на війні значно легше зрозуміти, хто є хто
Коментарі 0 Комментариев

Позивний «Панама»: на війні значно легше зрозуміти, хто є хто

На передовій все набагато простіше, там є чорне і біле: вороги і друзі. А ось на гражданці із цим все не настільки зрозуміло. Ти можеш нормально спілкуватися з людиною, але вона потім виявиться ворогом і зненацька вставить ніж у спину. На війні не...

26 кві, 2018
Юрій Буздуган: головні негаразди української економіки – це проблеми промислових корпорацій
Коментарі 0 Комментариев

Юрій Буздуган: головні негаразди української економіки – це проблеми промислових корпорацій

Занепад великих корпорацій спричинила недолуга політика урядів. У результаті, ще до початку глобальної кризи в 2008 році, основою економіки промислових корпорацій була система переробки: хімія і металургія. Далі – гірше, у 2013 році ми продали...

26 кві, 2018
Сергій Дацюк: суд над Януковичем – це фарс
Коментарі 0 Комментариев

Сергій Дацюк: суд над Януковичем – це фарс

Коли ми говоримо про Януковича, ми маємо справу з людиною, яка запросила ворога на нашу землю. І це доведено на рівні міжнародних структур. Він немає права не те, що звертатися до українського народу, але навіть на увагу до себе як до публічної...

21 кві, 2018