16 січ, 2018 0 Коментарів

Експерт: закон про реінтеграцію Донбасу допоможе владі уникнути відповідальності

Експерт: закон про реінтеграцію Донбасу допоможе владі уникнути відповідальності

Закон про реінтеграцію Донбасу – це спроба Петра Порошенка уникнути відповідальності за невиконання обов'язків голови держави. Таку думку висловив учасник «Руху за Суверенний Розвиток» Віктор Жердицький у білц-інтерв'ю для i-ua.tv.

Нагадаємо, сьогодні 16 січня Верховна Рада розглядала так званий законопроект №7163 про реінтеграцію Донбасу. Офіційна назва – «Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях в Донецькій і Луганській областях». Документ містить 673 поправки. З них 344 парламентарі вже відхилили і вирішили перенести голосування за проект закону на 18 січня.


– На Вашу думку, чому влада виступає за прийняття законопроекту про реінтеграцію Донбасу саме у запропонованому варіанті?

– З моєї точки зору, цей законопроект переслідує декілька важливих цілей, які дуже турбують наших сьогоднішніх керівників. Одна з них – прагнення Порошенка уникнути відповідальності за невиконання обов'язків Президента України. У Конституції та Законах «Про оборону» та «Про правовий режим воєнного стану» чітко прописано, що має робити голова держави у випадку загрози агресії. Але у нас не загроза перед агресією, у нас – пряма окупація з боку Московії.

За українським законодавством, президент зобов'язаний підписати указ про введення воєнного стану і мобілізацію. Після цього Верховна Рада має протягом 3 днів цей документ підтвердити законом. Із цього моменту вся держава, громадяни, суб'єкти і юридичні особи зобов'язані діяти в умовах воєнного стану. Але Порошенко цього не зробив. Так само вчинив і виконувач обов'язків президента у 2014 році Олександр Турчинов. Законопроектом №7163 влада намагається зняти із себе відповідальність за невиконання своїх обов'язків. Це одна з найважливіших причин, чому вони пропонують до прийняття законопроект саме у такому вигляді.

– Однак у цьому законопроекті нарешті назвуть Росію агресором.

– Це лише слова. У документі не встановлені юридичні факти, які у майбутньому дадуть можливість задіяти проти Росії світову спільноту, а зараз подавати проти неї позови до українських і міжнародних судів. За допомогою органів феміди можна отримати компенсацію від Московії для окремих громадян, юридичних осіб і навіть держави.

Російська агресія буде юридичним фактом лише у тому випадку, коли у законі пропишуть як мінімум три моменти. Мова йде про дату її початку у Криму, на Донеччині і Луганщини, а також її місце і обставини. Тільки тоді органи феміди зможуть розглядати позови щодо компенсації та засудження агресора. Лише у випадку наявності у законі цих трьох складових Україна зможе мобілізувати на свою підтримку світову спільноту у нашій оборонній війні проти Росії. Однак даний законопроект таких кроків не передбачає.

– Які іще небезпеки несе цей законопроект?

– Продовження системи переслідування добровольців і людей, які самостійно пішли боронити Україну. Сьогодні будь-який доброволець, так само як і боєць ЗСУ, чи Нацгвардії, є людиною, яка відповідно до існуючого законодавства вчинила злочин. Бо в Україні досі не ввели військовий стан, а значить – і право та обов'язок громадянина захищати Батьківщину. Але цю ситуацію можна виправити. Варто тільки ввести військовий стан і закріпити російську агресію як юридичний факт – і добровольці на законодавчому рівні стануть захисниками держави. Без цих змін, громадяни, які чинять збройний опір так званим ополчєнцям є порушниками існуючого законодавства, бо вони діють в умовах мирного часу.

Після прийняття законопроекту №7163 добровольців продовжать переслідувати за незгоду з політикою керівництва держави. Таким чином, документ зберігає репресивний механізм для протидії усім, хто буде становити загрозу для олігархічного режиму.

Крім того, законопроект №7163 дає президентові непередбачені Конституцією повноваження. Серед них – введення додаткових репресивних дій по відношенню до людей, які будуть здаватися небезпечними. Ці негативні моменти законопроекту є очевидними. Звісно, наші можновладці говорять гарні, правильні слова. Але вони брешуть, бо їх наміри суперечать інтересам українського народу.
Віктор Шишкін: Верховна Рада так і не визнала Росію агресором
Коментарі 07 жов, 2017

Віктор Шишкін: Верховна Рада так і не визнала

Законопроект № 7163 є нічим іншим, як прикриттям «мінського договорняка»....


Віктор Жердицький: Порошенко намагається легалізувати кремлівський план щодо Донбасу
Коментарі 06 жов, 2017

Віктор Жердицький: Порошенко намагається

Прийняття законопроекту №7163 не вирішить проблему з окупацією Донбасу. Оголошення Росії агресором...


Віктор Жердицький: Миротворці потрібні тільки на кордоні між Україною і Росією
Коментарі 22 вер, 2017

Віктор Жердицький: Миротворці потрібні тільки на

Трамп підтримав пропозицію України про введення миротворців ООН на Донбас, бо це позиція Порошенка...


Микола Голомша: ватників потрібно перевиховувати
Коментарі 0 Комментариев

Микола Голомша: ватників потрібно перевиховувати

Ми ж не можемо взяти їх і, умовно кажучи, розстріляти, або посадити на потяг і вивезти в Росію. Їх необхідно перевиховувати. І досягти успіху у цій нелегкій праці можна тільки за умови наявності сприятливого середовища, де ці ватники живуть. На мою...

18 бер, 2019
Курьйоз з тіарою скіфського царя Сайтоферна.
Коментарі 0 Комментариев

Курьйоз з тіарою скіфського царя Сайтоферна.

Ця історія зі скіфським золотом, підштовхнула нас навести приклад цікавої історичної події, що відбулась майже 120 років тому. Втім, ми хотіли би у рубриці «Погляд з минулого», ще раз «подивитись у минуле», щоб громадськість зрозуміла рівень...

18 бер, 2019
Обережно! Пенсофіцери!
Коментарі 0 Комментариев

Обережно! Пенсофіцери!

Ну навіщо відпочиваючим у санаторії зайві приводи для нервування? Але на жаль, так думали не всі. На приклад, наш сусід за столом у їдальні. Він – міцний чолов'яга, на вигляд, 54 – 58 років. Афганець і полковник запасу. Більше того, навіть цілий...

18 бер, 2019