16 січ, 2018 0 Коментарів

Експерт: закон про реінтеграцію Донбасу допоможе владі уникнути відповідальності

Експерт: закон про реінтеграцію Донбасу допоможе владі уникнути відповідальності

Закон про реінтеграцію Донбасу – це спроба Петра Порошенка уникнути відповідальності за невиконання обов'язків голови держави. Таку думку висловив учасник «Руху за Суверенний Розвиток» Віктор Жердицький у білц-інтерв'ю для i-ua.tv.

Нагадаємо, сьогодні 16 січня Верховна Рада розглядала так званий законопроект №7163 про реінтеграцію Донбасу. Офіційна назва – «Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях в Донецькій і Луганській областях». Документ містить 673 поправки. З них 344 парламентарі вже відхилили і вирішили перенести голосування за проект закону на 18 січня.


– На Вашу думку, чому влада виступає за прийняття законопроекту про реінтеграцію Донбасу саме у запропонованому варіанті?

– З моєї точки зору, цей законопроект переслідує декілька важливих цілей, які дуже турбують наших сьогоднішніх керівників. Одна з них – прагнення Порошенка уникнути відповідальності за невиконання обов'язків Президента України. У Конституції та Законах «Про оборону» та «Про правовий режим воєнного стану» чітко прописано, що має робити голова держави у випадку загрози агресії. Але у нас не загроза перед агресією, у нас – пряма окупація з боку Московії.

За українським законодавством, президент зобов'язаний підписати указ про введення воєнного стану і мобілізацію. Після цього Верховна Рада має протягом 3 днів цей документ підтвердити законом. Із цього моменту вся держава, громадяни, суб'єкти і юридичні особи зобов'язані діяти в умовах воєнного стану. Але Порошенко цього не зробив. Так само вчинив і виконувач обов'язків президента у 2014 році Олександр Турчинов. Законопроектом №7163 влада намагається зняти із себе відповідальність за невиконання своїх обов'язків. Це одна з найважливіших причин, чому вони пропонують до прийняття законопроект саме у такому вигляді.

– Однак у цьому законопроекті нарешті назвуть Росію агресором.

– Це лише слова. У документі не встановлені юридичні факти, які у майбутньому дадуть можливість задіяти проти Росії світову спільноту, а зараз подавати проти неї позови до українських і міжнародних судів. За допомогою органів феміди можна отримати компенсацію від Московії для окремих громадян, юридичних осіб і навіть держави.

Російська агресія буде юридичним фактом лише у тому випадку, коли у законі пропишуть як мінімум три моменти. Мова йде про дату її початку у Криму, на Донеччині і Луганщини, а також її місце і обставини. Тільки тоді органи феміди зможуть розглядати позови щодо компенсації та засудження агресора. Лише у випадку наявності у законі цих трьох складових Україна зможе мобілізувати на свою підтримку світову спільноту у нашій оборонній війні проти Росії. Однак даний законопроект таких кроків не передбачає.

– Які іще небезпеки несе цей законопроект?

– Продовження системи переслідування добровольців і людей, які самостійно пішли боронити Україну. Сьогодні будь-який доброволець, так само як і боєць ЗСУ, чи Нацгвардії, є людиною, яка відповідно до існуючого законодавства вчинила злочин. Бо в Україні досі не ввели військовий стан, а значить – і право та обов'язок громадянина захищати Батьківщину. Але цю ситуацію можна виправити. Варто тільки ввести військовий стан і закріпити російську агресію як юридичний факт – і добровольці на законодавчому рівні стануть захисниками держави. Без цих змін, громадяни, які чинять збройний опір так званим ополчєнцям є порушниками існуючого законодавства, бо вони діють в умовах мирного часу.

Після прийняття законопроекту №7163 добровольців продовжать переслідувати за незгоду з політикою керівництва держави. Таким чином, документ зберігає репресивний механізм для протидії усім, хто буде становити загрозу для олігархічного режиму.

Крім того, законопроект №7163 дає президентові непередбачені Конституцією повноваження. Серед них – введення додаткових репресивних дій по відношенню до людей, які будуть здаватися небезпечними. Ці негативні моменти законопроекту є очевидними. Звісно, наші можновладці говорять гарні, правильні слова. Але вони брешуть, бо їх наміри суперечать інтересам українського народу.
Віктор Шишкін: Верховна Рада так і не визнала Росію агресором
Коментарі 07 жов, 2017

Віктор Шишкін: Верховна Рада так і не визнала

Законопроект № 7163 є нічим іншим, як прикриттям «мінського договорняка»....


Віктор Жердицький: Порошенко намагається легалізувати кремлівський план щодо Донбасу
Коментарі 06 жов, 2017

Віктор Жердицький: Порошенко намагається

Прийняття законопроекту №7163 не вирішить проблему з окупацією Донбасу. Оголошення Росії агресором...


Віктор Жердицький: Миротворці потрібні тільки на кордоні між Україною і Росією
Коментарі 22 вер, 2017

Віктор Жердицький: Миротворці потрібні тільки на

Трамп підтримав пропозицію України про введення миротворців ООН на Донбас, бо це позиція Порошенка...


Сергій Дацюк: протести  «жовтих жилетів» – це класичний бунт
Коментарі 0 Комментариев

Сергій Дацюк: протести «жовтих жилетів» – це класичний бунт

Демонстранти нездатні здійснити революцію: ні філософську, ні політичну. Вони навіть не зможуть призвести своїми діями до побудови нової архітектури Європи, або нової економічної політики Франції. Вони нічого зробити нездані. І тут не допоможе ні...

13 гру, 2018
Міністерство культури не передавало УПЦ МП козацьку церкву на Дніпропетровщині
Коментарі 0 Комментариев

Міністерство культури не передавало УПЦ МП козацьку церкву на Дніпропетровщині

Ділянка, на якій знаходиться «Біла церква», відповідно до статті 34 Закону України «Про охорону культурної спадщини», належить до земель історико-культурного призначення. Іншими слова, вона не може передаватися ні у користування, ні у приватну...

13 гру, 2018
Юрій Смелянський: Україна має стати ініціаторкою застосування нових санкцій проти Росії
Коментарі 0 Комментариев

Юрій Смелянський: Україна має стати ініціаторкою застосування нових санкцій проти Росії

Ми не повинні наших європейських партнерів просити обмежувати інтереси свого бізнесу, у той час, коли самі продовжуємо торгівлю та економічні відносини з Росією. Україна має продемонструвати приклад позиційної політики. Тобто, бути самою...

07 гру, 2018