16 січ, 2018 0 Коментарів 258 Преглядів

Експерт: закон про реінтеграцію Донбасу допоможе владі уникнути відповідальності

Експерт: закон про реінтеграцію Донбасу допоможе владі уникнути відповідальності

Закон про реінтеграцію Донбасу – це спроба Петра Порошенка уникнути відповідальності за невиконання обов'язків голови держави. Таку думку висловив учасник «Руху за Суверенний Розвиток» Віктор Жердицький у білц-інтерв'ю для i-ua.tv.

Нагадаємо, сьогодні 16 січня Верховна Рада розглядала так званий законопроект №7163 про реінтеграцію Донбасу. Офіційна назва – «Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях в Донецькій і Луганській областях». Документ містить 673 поправки. З них 344 парламентарі вже відхилили і вирішили перенести голосування за проект закону на 18 січня.


– На Вашу думку, чому влада виступає за прийняття законопроекту про реінтеграцію Донбасу саме у запропонованому варіанті?

– З моєї точки зору, цей законопроект переслідує декілька важливих цілей, які дуже турбують наших сьогоднішніх керівників. Одна з них – прагнення Порошенка уникнути відповідальності за невиконання обов'язків Президента України. У Конституції та Законах «Про оборону» та «Про правовий режим воєнного стану» чітко прописано, що має робити голова держави у випадку загрози агресії. Але у нас не загроза перед агресією, у нас – пряма окупація з боку Московії.

За українським законодавством, президент зобов'язаний підписати указ про введення воєнного стану і мобілізацію. Після цього Верховна Рада має протягом 3 днів цей документ підтвердити законом. Із цього моменту вся держава, громадяни, суб'єкти і юридичні особи зобов'язані діяти в умовах воєнного стану. Але Порошенко цього не зробив. Так само вчинив і виконувач обов'язків президента у 2014 році Олександр Турчинов. Законопроектом №7163 влада намагається зняти із себе відповідальність за невиконання своїх обов'язків. Це одна з найважливіших причин, чому вони пропонують до прийняття законопроект саме у такому вигляді.

– Однак у цьому законопроекті нарешті назвуть Росію агресором.

– Це лише слова. У документі не встановлені юридичні факти, які у майбутньому дадуть можливість задіяти проти Росії світову спільноту, а зараз подавати проти неї позови до українських і міжнародних судів. За допомогою органів феміди можна отримати компенсацію від Московії для окремих громадян, юридичних осіб і навіть держави.

Російська агресія буде юридичним фактом лише у тому випадку, коли у законі пропишуть як мінімум три моменти. Мова йде про дату її початку у Криму, на Донеччині і Луганщини, а також її місце і обставини. Тільки тоді органи феміди зможуть розглядати позови щодо компенсації та засудження агресора. Лише у випадку наявності у законі цих трьох складових Україна зможе мобілізувати на свою підтримку світову спільноту у нашій оборонній війні проти Росії. Однак даний законопроект таких кроків не передбачає.

– Які іще небезпеки несе цей законопроект?

– Продовження системи переслідування добровольців і людей, які самостійно пішли боронити Україну. Сьогодні будь-який доброволець, так само як і боєць ЗСУ, чи Нацгвардії, є людиною, яка відповідно до існуючого законодавства вчинила злочин. Бо в Україні досі не ввели військовий стан, а значить – і право та обов'язок громадянина захищати Батьківщину. Але цю ситуацію можна виправити. Варто тільки ввести військовий стан і закріпити російську агресію як юридичний факт – і добровольці на законодавчому рівні стануть захисниками держави. Без цих змін, громадяни, які чинять збройний опір так званим ополчєнцям є порушниками існуючого законодавства, бо вони діють в умовах мирного часу.

Після прийняття законопроекту №7163 добровольців продовжать переслідувати за незгоду з політикою керівництва держави. Таким чином, документ зберігає репресивний механізм для протидії усім, хто буде становити загрозу для олігархічного режиму.

Крім того, законопроект №7163 дає президентові непередбачені Конституцією повноваження. Серед них – введення додаткових репресивних дій по відношенню до людей, які будуть здаватися небезпечними. Ці негативні моменти законопроекту є очевидними. Звісно, наші можновладці говорять гарні, правильні слова. Але вони брешуть, бо їх наміри суперечать інтересам українського народу.


Віктор Шишкін: Верховна Рада так і не визнала Росію агресором
Аналітика 07 жов, 2017

Віктор Шишкін: Верховна Рада так і не визнала

Законопроект № 7163 є нічим іншим, як прикриттям «мінського договорняка»....


Віктор Жердицький: Порошенко намагається легалізувати кремлівський план щодо Донбасу
Аналітика 06 жов, 2017

Віктор Жердицький: Порошенко намагається

Прийняття законопроекту №7163 не вирішить проблему з окупацією Донбасу. Оголошення Росії агресором...


Віктор Жердицький: Миротворці потрібні тільки на кордоні між Україною і Росією
Аналітика 22 вер, 2017

Віктор Жердицький: Миротворці потрібні тільки на

Трамп підтримав пропозицію України про введення миротворців ООН на Донбас, бо це позиція Порошенка...Додати коментарій

оновити, якщо не видно коду

Микола Голомша: миротворці ООН на Донбасі – це цілком резонне рішення
Аналітика 0 Комментариев

Микола Голомша: миротворці ООН на Донбасі – це цілком резонне рішення

Міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович виступив із заявою про введення миротворчого контингенту ООН на Донбас. На його думку, це стане запорукою безпеки його держави. Чи потрібні блакитні каски в Україні і про що свідчить така заява...

23 лют, 2018 462
Експерти та військові висловили свою думку про переформатування АТО
Війна / Аналітика 0 Комментариев

Експерти та військові висловили свою думку про переформатування АТО

АТО на Донбасі матиме назву операція Об'єднаних сил. Із такою заявою виступив голова Генерального штабу Збройних сил України Віктор Муженко. За його словами, закон про реінтеграцію систематизує використання ЗСУ і виконання бойових завдань. Крім...

23 лют, 2018 301

ЗВЕРНЕННЯ ДО УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ

20 лютого 2018 року, в місті Києві, на алеї Героїв Небесної Сотні відбувся траурний мітинг представників громадсько-політичних організацій і рухів з вшанування загиблих під час Революції Гідності Героїв Небесної Сотні та покладання квітів до...

22 лют, 2018 1 258