08 лют, 2018 0 Коментарів 27 Преглядів

Вірус GandCrab вимагає викуп в криптовалюта DASH

Вірус GandCrab вимагає викуп в криптовалюта DASH

В Інтернеті набирає популярність новий вірус-шифрувальник GandCrab. Шкідливі програми цього роду добре знайоме і користувачам, і антивірусним лабораторіям.

Про це повідомляється на сайті prostotech.

Потрапляючи на комп'ютер жертви, вірус зашифровує розділи і логічні диски, позбавляючи користувача доступу до інформації, що зберігається на них інформації. Доступ відновлюється тільки коли користувач переводить зазначену суму творцям вірусу.

Головною особливістю GandCrab є те, що він бере плату не в «біткоіни», до яких вдаються майже всі розробники малварі цього роду, а в криптовалюта DASH.

Вперше GandCrab позначив себе на останньому тижні січня. Тоді його зауважив фахівець з безпеки Девід Монтенегро. Пізніше до вивчення шкідливого ПО підключилася компанія Malwarebytes. Під час вивчення роботи вірусу вдалося з'ясувати, що для проникнення на комп'ютери жертви GandCrab експлуатував вже відомі фахівцям з безпеки уразливості в Windows з назвами RIG і GrandSoft.

За розшифровку файлів GandCrab просить 1,5 одиниць криптовалюта DASH. Вибір цієї криптовалюта не випадковий: від «біткоіни» її відрізняє більший рівень анонімності перекладів, що зручно для операцій такого роду. Ще однією особливістю GandCrab є використання вірусом доменів в зоні .bit, непідконтрольних організації ICANN, що перешкоджає блокуванню вірусу на рівні домену, до яких вірус звертається для координації своєї роботи.


З'явився новий комп'ютерний вірус, який поширюється через Bluetooth
Хай-тек 18 вер, 2017

З'явився новий комп'ютерний вірус, який

Небезпека зараження загрожує як мобільних телефонів і комп'ютерів, так і іншим гаджетам бездротової...


У Мережі господарює новий комп'ютерний вірус
Хай-тек 19 чер, 2017

У Мережі господарює новий комп'ютерний вірус

Услід за двома вірусними атаками (XData і WannaCrypt), які прокотилася світом упродовж місяця і які...


Україну атакував новий вірус-здирник XData
Хай-тек / Новини України 22 травня, 2017

Україну атакував новий вірус-здирник XData

Фахівці Malware Hunter Team минулого тижня виявили новий вірус-здирник XData, який поширюється...Додати коментарій

оновити, якщо не видно коду

Віктор Шишкін: я постійно дивуюся діям нашої ГПУ
Аналітика 0 Комментариев

Віктор Шишкін: я постійно дивуюся діям нашої ГПУ

Генеральна прокуратура України проведе чергову експертизу з приводу розстрілів Небесної Сотні. 5 лютого вона, за результатами тендеру, уклала угоду з ФОП Лазуткіна Юлія Олексіївна. Підприємство має надати послуги з відшукання та вилучення куль і їх...

20 лют, 2018 21
Дебальцеве 2015. Шлях позивного «Дід»
Війна / Аналітика 0 Комментариев

Дебальцеве 2015. Шлях позивного «Дід»

Моє ім'я Федір Шолудько, я боєць 128-ї окремої гірсько-піхотної бригади. Побратими мене прозвали «Дідом», бо на момент боїв за Дебальцеве я мав повних 60 років. Друзі інколи запитували: «Чи був у тебе на війні страх?». Ні, я не боявся, бо пішов на...

18 лют, 2018 144
Адвокат Дмитро Іванов: слідчі ізолятори забиті військовими
Аналітика 0 Комментариев

Адвокат Дмитро Іванов: слідчі ізолятори забиті військовими

На території, де ведуться бойові дії, працює Кримінальний кодекс мирних часів. Його категорично не можна застосовувати в умовах війни. Будь-який обшук і виявлення зброї, спричинять звинувачення наших бійців у всіх тяжких гріхах....

14 лют, 2018 1 831