08 лют, 2018 0 Коментарів

Вірус GandCrab вимагає викуп в криптовалюта DASH

Вірус GandCrab вимагає викуп в криптовалюта DASH

В Інтернеті набирає популярність новий вірус-шифрувальник GandCrab. Шкідливі програми цього роду добре знайоме і користувачам, і антивірусним лабораторіям.

Про це повідомляється на сайті prostotech.

Потрапляючи на комп'ютер жертви, вірус зашифровує розділи і логічні диски, позбавляючи користувача доступу до інформації, що зберігається на них інформації. Доступ відновлюється тільки коли користувач переводить зазначену суму творцям вірусу.

Головною особливістю GandCrab є те, що він бере плату не в «біткоіни», до яких вдаються майже всі розробники малварі цього роду, а в криптовалюта DASH.

Вперше GandCrab позначив себе на останньому тижні січня. Тоді його зауважив фахівець з безпеки Девід Монтенегро. Пізніше до вивчення шкідливого ПО підключилася компанія Malwarebytes. Під час вивчення роботи вірусу вдалося з'ясувати, що для проникнення на комп'ютери жертви GandCrab експлуатував вже відомі фахівцям з безпеки уразливості в Windows з назвами RIG і GrandSoft.

За розшифровку файлів GandCrab просить 1,5 одиниць криптовалюта DASH. Вибір цієї криптовалюта не випадковий: від «біткоіни» її відрізняє більший рівень анонімності перекладів, що зручно для операцій такого роду. Ще однією особливістю GandCrab є використання вірусом доменів в зоні .bit, непідконтрольних організації ICANN, що перешкоджає блокуванню вірусу на рівні домену, до яких вірус звертається для координації своєї роботи.
З'явився новий комп'ютерний вірус, який поширюється через Bluetooth
Події 18 вер, 2017

З'явився новий комп'ютерний вірус, який

Небезпека зараження загрожує як мобільних телефонів і комп'ютерів, так і іншим гаджетам бездротової...


У Мережі господарює новий комп'ютерний вірус
Події 19 чер, 2017

У Мережі господарює новий комп'ютерний вірус

Услід за двома вірусними атаками (XData і WannaCrypt), які прокотилася світом упродовж місяця і які...


Україну атакував новий вірус-здирник XData
Події 22 травня, 2017

Україну атакував новий вірус-здирник XData

Фахівці Malware Hunter Team минулого тижня виявили новий вірус-здирник XData, який поширюється...


Навіщо Росії Білорусь?
Коментарі 0 Комментариев

Навіщо Росії Білорусь?

Переговори про таку союзну державу тривають вже 20 років. Втім, не зважаючи на встановлення авторитарних режимів в обох країнах, Росія та Білорусь продовжують успішно існувати окремо. Однак Кремль це не дуже влаштовує. Російський прем'єр Дмитро...

17 січ, 2019
У Дніпрі суд продовжує слухати справу про козацьку церкву
Коментарі 0 Комментариев

У Дніпрі суд продовжує слухати справу про козацьку церкву

Доля старовинного собору Різдва Пресвятої Богородиці все ще знаходиться у руках Господарського суду Дніпропетровської області. 16 січня колегія суддів під керівництвом Юрія Первушина продовжила розгляд справи так званої Білої церкви...

17 січ, 2019
В завершении уходящего года
Коментарі 0 Комментариев

В завершении уходящего года

Жму руку и выражаю уважение друзьям и коллегам предпринимателям, которые на протяжении 2018-го стояли каждый на своей стезе, работали и верили в лучшее....

30 гру, 2018