19 лют, 2018 0 Коментарів

Революція вже почалася: як технології змінюють світ і чому Україна залишається осторонь

Революція вже почалася: як технології змінюють світ і чому Україна залишається осторонь

Нова ера цифрового глобалізації вже почалася, йдеться в звіті McKinsey Global Institute. Світ ніколи не був настільки тісно пов'язаний. Фінансова криза в США може поставити на коліна всю світову економіку. Нові цифрові платформи відкривають можливості для невеликих стартапів завойовувати світові ринки, а традиційно відстаючі країни, до яких відноситься і Україна, отримали шанс на економічний прорив.

Кілька тижнів тому уряд нарешті прийняв Стратегію цифрового розвитку України. Про успіхи говорити рано. Замість того, щоб експортувати високотехнологічну продукцію, основний прибуток все ще приносить продаж сировини. Експерти Всесвітнього економічного форуму і великі міжнародні компанії визнають: українські інженери, IT-шники - одні з кращих в світі. Але замість того, щоб реалізовувати свій потенціал, Україна почала «експортувати мізки». Програмісти знаходять роботу там, де створені умови і де вони затребувані - за кордоном.

Realist вивчив звіти ООН, Міжнародного інституту управлінського розвитку в Швейцарії, Європейської бізнес-школи INSEAD у Франції і з'ясував, як технології змінюють економіку і чому Україна тільки збільшує відставання від розвинених країн.

Революція вже почалася: як технології змінюють світ і чому Україна залишається осторонь
Технології перемогли промисловість
Ще зовсім недавно здавалося, що «змагатися» з гігантами світового автопрому безглуздо. Капіталізація Mercedes-Benz, Ford Motor, Audi, Volkswagen досягає десятків мільярдів доларів. Завоювання десятиліттями лояльність і гігантські обороти дозволяли десяти компаніям утримувати свої позиції на ринку. Але в кінці минулого року високотехнологічна компанія Tesla обійшла капіталізацію Ford. «Розумні машини», які їдуть на «автопілоті», заводяться за допомогою айфона і заправляються електроенергією, в нових реаліях виявилися конкурентоздатною. Технології вже давно потіснили промисловість.

У трійці найуспішніших компаній світу - Apple, Microsoft і Alphabet (Google). Всі вони заробляють на технологіях. Найбільша в світі мережа супермаркетів Wal-Mart, на яку працюють понад 2 млн осіб, оцінюється в $ 239 млрд. У той же час капіталізація онлайн-платформи для продажу Alibaba, на якій працюють всього 35 тис. Співробітників, досягає $ 266 млрд. В Україні держава компенсує пільгові кредити на покупку сільгосптехніки, а в розвинених країнах «розумними полями» керують за допомогою мобільного додатку. Разом з економікою змінюються і потреби ринку праці. Згідно з оцінками McKinsey Global Institute, роботи вже незабаром зможуть виконувати навички 60 різних професій, а половина всіх спеціальностей - зовсім зникнути.
Революція вже почалася: як технології змінюють світ і чому Україна залишається осторонь
Експерти Всесвітнього економічного форуму в звіті «Готовність у майбутньому виробництва» відзначають: більшість країн виявилися не готові до нової технічної революції. Серед відстаючих - і Україна. За всіма показниками, крім рівня освіти, ми пасемо задніх. Провідні економічні уми відзначають: наздоганяти промисловість розвинених країн вже безглуздо. Для країн з економікою, що розвивається єдиний спосіб скоротити відставання - зосередитися на розвитку цифровізації. І найважливіше - створити необхідні умови. Стимулювати бізнес інвестувати в інновації, створювати особливі умови для технологічних компаній. Але почати потрібно з простого - технологічної інфраструктури. І в Україні з цим туго.

Революція вже почалася: як технології змінюють світ і чому Україна залишається осторонь
Революція вже почалася: як технології змінюють світ і чому Україна залишається осторонь

Україна в міжнародних рейтингах
Цифрове телебачення, покриття високошвидкісним інтернетом, кібербезпека, блокчейн, онлайн-розрахунки, онлайн-доступ до публічних послуг, освіту і навіть медицина - все це «цеглинки» у фундаменті розвитку і впровадження цифрових технологій.

І без чіткої позиції влади звести цей фундамент не вдасться. Близько 35% сільського населення не мають доступу до широкосмугового інтернету, 53% шкіл - без інтернету, інформує Міністерство економічного розвитку і торгівлі України (МЕРТ). Згідно з даними ООН, тільки 52% українців користується інтернетом і 62% - комп'ютерами.

При цьому до цих пір немає доступу до високошвидкісного мобільного інтернету. При таких умовах говорити про розвиток інтернету речей (техніка, керована за допомогою Wi-Fi, яка працює в зв'язці з іншими приладами) і цифровізації не доводиться.

У міжнародних рейтингах за рівнем розвитку цифровізації Україна не входить навіть в топ-50. Фахівці влаштовуються на роботу в іноземні компанії і працюють на цифровизацию інших країн. І така тенденція легко з'ясовна. Попит на розробників, як і рівень заробітних плат, там в десятки разів вище.
Просто і доступно про Blockchain. Що це і як працює (відео)
Події 25 січ, 2018

Просто і доступно про Blockchain. Що це і як

Що таке блокчейн? Як він працює в реальності? Чому ця міняє світ технологія нескінченно надійна?...


Творець Telegram Павло Дуров заявив, що ніколи не продасть свій месенджер
Події 13 гру, 2017

Творець Telegram Павло Дуров заявив, що ніколи не

Дуров отказался продавать Telegram Пропозиції про продаж Telegram надходили вже кілька разів, але...


Олег Кулиненко. Чемпіон та вірний товариш
Коментарі 0 Комментариев

Олег Кулиненко. Чемпіон та вірний товариш

Того дня горіла земля. Олег та ще з десяток його побратимів закривали відступ захисників ДАПу. Попри сніжний січень, усе навколо нагадувало пейзажі вогняної гієни. Он там – понівечений танк, а тут – випалені дерева. Бій виявився дуже тяжким. Тривав...

15 лют, 2019
Андрій Кочуков: Україні потрібна колегія виборців
Коментарі 0 Комментариев

Андрій Кочуков: Україні потрібна колегія виборців

i-ua.tv продовжує серію матеріалів про демократію в Україні. Цього разу ми поговорили про владу народу та загальне виборче право з експертом із місцевого самоврядування Андрієм Кочуковим....

13 лют, 2019
Юрій Буздуган: ми вступили в епоху найстрашнішої форми тиранії
Коментарі 0 Комментариев

Юрій Буздуган: ми вступили в епоху найстрашнішої форми тиранії

Важко уявити більш жорстку форму тиранії, ніж та, де людина не усвідомлює свою несвободу. Подивіться тільки на Росію. Там живуть мільйони підданих. Майже усі вони готові видряпати очі будь-кому, хто наважиться назвати їх рабами. На жаль, в Україні...

11 лют, 2019