07 бер, 2018 0 Коментарів

Фермер Федір Шолудько: у системі виробничих кооперативів гроші стануть непотрібними

Фермер Федір Шолудько: у системі виробничих кооперативів гроші стануть непотрібними

Чергове підняття пенсій і мінімальних заробітних плат спровокувало зростання цін та збільшення цифр у квитанціях за комунальні послуги. Фермер та агроном Федір Шолудько пов'язує ці процеси із прив'язкою української гривні до курсу американського долара. Також на його думку, гроші поступово відійдуть у небуття. Цьому сприятиме перехід до системи виробничих кооперативів, які складатимуться з домогосподарств. Однак, варто зауважити, що редакція i-ua.tv може не поділяти точку зору спікера. Наш сайт – майданчик для дискусій та вільного висловлювання думок.

– Долар і гривня. На Вашу думку, чому зв'язок між ними є недоречним?

– Це справа не сьогоднішнього дня. Долар прив'язаний до гривні ще з 90-х років ХХ сторіччя. До речі, його курс не тільки впливає на нашу девальвуючу національну валюту, але і на життя рядового українця. Ми маємо розуміти, що грошова одиниця гривня – лише еквівалент обміну. Іншими словами, товар має мінятися на товар. Ринок автоматично реагує на всі процеси, які відбуваються в економіці. Тому, гривня матиме тільки тоді стійке положення, коли вироблятиметься удосталь товару національного походження.

На жаль, в Україні зараз рівень життя та економіка падають, а деякі громадяни живуть за межею бідності. Однак, уряду треба звідкілясь брати кошти на виплати пенсій і виконання різних соціальних програм. Тому, він звертається до МВФ по кредит. А потім, вмикається станок для друкування гривень, що не вистачає. Після цього відбувається поетапне зростання долару. А разом з ним ростуть ціни на товари народного вжитку та комунальні платежі. На перший погляд здається, ніби громадянам підвищили заробітні плати і пенсії, але насправді, це провокує подальше збільшення цін.

У 2014 році почалася війна, економіка впала приблизно на 30%. Однак, на мою думку, ВВП знизилося не через бойові дії на Донбасі. Експортні операції проводять олігархи, які не сплачують податків. Більше того, український народ, на сьогоднішній день, живе за рахунок великого і малого бізнесу та фізичних осіб-підприємців. Саме вони перераховують гроші до державного бюджету України. Виходить, що народ годує себе сам, а олігархи, продаючи продукцію, складають кошти у власну кишеню.

На жаль, економічного зростання, про яке говорить Володимир Гройсман, сьогодні немає. За словами прем'єр-міністра, нібито 2% ВВП дали можливість підвищити пенсії у 2017 році. Але це не так. Якщо ці відсотки перевести у кошти, буде приблизно 20 мільйонів гривень. Їх вистачило б хіба що на одноразове забезпечення пенсіонерів. Тому, уряд заклав у державний бюджет долар на рівні 31 гривні і в чергове ввімкнув станок. Виходить, що ці гривні підтверджені не товаром, а доларом. А він – лише грошова одиниця. Надруковані гривні віддали бідним людям на пенсії. Вони задоволені пішли на ринок, а там – зростання цін. У результаті таких соціальних програм, народ отримав знецінені гроші-фантики.

– Отже, гривня жодним чином не має бути залежною від долару?


– Ні. Якщо нам потрібно щось закупити за кордоном, ми можемо просто піти у банк і обміняти валюту. Однак це називатиметься не торгівлею, а звичайною обмінною операцією. Якщо гривня на 100% буде забезпечена вартістю товару, то долар відповідатиме одній українській валюті.

Наголошую: грошова одиниця є еквівалентом обміну. Вона не є багатством. Тому, долар не товар, а звичайний папірець. Я розробив схему кооперації. Мова йде про об'єднання домогосподарств у виробничі кооперативи. У їх середині люди мають відмовитися від грошової одиниці взагалі. Тобто, особи, які виробляють ресурси: хліб, масло, м'ясо і т.д. можуть їх брати безкоштовно. Отримати доступ до продуктів мають право тільки члени кооперативу. Для цього потрібно ввести спеціальну карткову систему. А все, що із виробленого залишиться зайвим, можна міняти в інших кооперативів на потрібні ресурси навіть з використанням грошової одиниці.

Чому я дійшов до таких думок? Наприклад, візьмемо саме звичайне домогосподарство, де займаються вирощуванням овочів та тваринництвом. Воно забезпечує себе продуктами самостійно. Члени цього домашнього господарства роблять закрутку і ставлять її у погреб на зберігання. Але ж коли ми беремо звідти банку з огірками, не кладемо на її місце гривню, чи іншу валюту.

Я ж кажу про об'єднання тисяч таких домогосподарств у кооператив. Ці люди працюватимуть на себе і користуватимуться виробленою продукцією безкоштовно.

– Чи існуватимуть гроші у системі кооперативів?

– Люди об'єднуватимуться у кооперативи на основі земельних паїв. У одне таке утворення може входити понад тисяча домогосподарств. У середині кооперативу гривня як грошова одиниця буде взагалі непотрібна, бо люди вироблятимуть для себе ресурс. Те, що залишиться зайвим, вони продаватимуть на ринку, або обмінюватимуть в інших кооперативів на потрібні продукти для обслуговування. Мова йде про одяг, машини, техніку та інші товари народного вжитку. На цьому етапі гроші ще матимуть своє місце.

– А потім?

– Якщо по всій Україні діятимуть виробничі кооперативи, то гроші стануть непотрібними. Сільське господарство вироблятимуть енергетичний ресурс, а все інше стане обслуговуючою для нього сферою.

– Енергетичний ресурс – це їжа?

– Так, все, що потрібно для життя людини. Ми об'єднуємо кооператив і створюємо собі обслуговуючі підприємства, що нас забезпечуватимуть технікою. Тоді постане питання: «Чи потрібні нам гроші у цій системі обміну?». Звісна річ, що ні. Бо все вироблене – наше. Ми забезпечуватимемо людей в обслуговуючій сфері продуктами харчування, а вони нас технікою. Зрозумійте, людині для життя необхідно забезпечити себе їжею, одягом і житлом. Це – потреби, що закладені у її природі.

– Ви кажете, що грошей не буде. А якщо люди братимуть з полиць складів і магазинів у надмірній кількості речі і продукти?

– Мені подібні питання задають часто. Припустимо ситуацію, що хтось захоче у магазині взяти 100 кілограмів ковбаси. Однак це істотно перевищує людські потреби. Нащо брати так багато, якщо на наступний день можна взяти свіжі продукти. Те ж саме стосується одягу та інших речей. Ми повинні мати по потребі, а вкладати в виробництво по можливості. Ця, здавалося б, комуністична фраза буде дуже актуальною, якщо ми підемо шляхом кооперації.

– Ви кажете, що кошти підуть у небуття. Мабуть, для цього потрібно запровадити певні заходи?

– Для початку, треба повернути розподіл землі до стандартів 1991 року. Звісна річ, я не маю на увазі відбирання заробленого. Просто потрібно провести правильний розподіл землі. Бо вона – надбання народу. Її не можна комусь дати, а комусь – ні. Якщо проводити її розподіл, він має бути подушним. Наприклад, новонароджена дитина повинна отримувати гектар землі. І де б ця людина не жила, він працюватиме на неї від початку життя, аж до його закінчення. Кожен місяць людина отримуватиме з нього ресурс. Тоді відпаде питання пенсії, бо людина, знаходячись у корпоративні системі, зможе себе забезпечувати всім необхідним на 100%.
Федір Шолудько: команда Саакашвілі використовує стару риторику
Коментарі 05 лют, 2018

Федір Шолудько: команда Саакашвілі використовує

Прихильники Саакашвілі виступають за імпічмент Порошенка. Але що далі? Тільки карти зайвий раз...


Фермер: український ринок планують наповнити молочними продуктами з пальмовою олією
Коментарі 16 січ, 2018

Фермер: український ринок планують наповнити

Наступ на домашнє молоко – це наступ на здоров'я нації. Бо натуральні продукти є корисними, чого не...


Фермер Федір Шолудько: земля не може бути товаром
Коментарі 08 лис, 2017

Фермер Федір Шолудько: земля не може бути товаром

Земля це – не завод, не фабрика, не інструмент і не будівля. Це – живий організм і суб'єкт...


КОРД вдерся на базу Грузинського Легіону
Коментарі 0 Комментариев

КОРД вдерся на базу Грузинського Легіону

У захоплені бази добровольців зацікавлені російські олігархи та колишній міністр юстиції Роман Зварич. В полоні опинилися бійці підрозділу, серед них – громадяни США і Великої Британії. Вони вміють користуватися «Джавелінами» і планували передати...

23 бер, 2018
Сергій Дацюк: без стратегії Україна буде аграрною державою
Коментарі 0 Комментариев

Сергій Дацюк: без стратегії Україна буде аграрною державою

З точки зору Європи, в України є чітка функція, і Захід нам її постійно нав'язує. Тому, якщо ми не здатні самостійно приймати рішення, нам доводиться погоджувати на те, що нам диктують, інколи виконуючи ці вимоги за гроші....

22 бер, 2018
Юрій Буздуган: зробити Україну успішною здатні тільки українці
Коментарі 0 Комментариев

Юрій Буздуган: зробити Україну успішною здатні тільки українці

Тільки ми самі зможемо зробити нашу країну процвітаючою та успішною. Все почнеться з того моменту, коли ми, у першу чергу, захищатимемо не малий і середній бізнес, а інтереси «Мотор Січі», «Азовсталі» і Харківського тракторного заводу. Нам треба...

22 бер, 2018

Останні