05 кві, 2018 0 Коментарів

Святослав Стеценко: суд над Іваном Бубенчиком – це сигнал для добровольців

Святослав Стеценко: суд над Іваном Бубенчиком – це сигнал для добровольців

3 квітня на кордоні з Польщею на пункті пропуску «Шегині» правоохоронці затримали активіста Євромайдану та бійця-добровольця «Дніпра-1» Івана Бубенчика, а потім доставили його до Печерського суду у Києві. Чоловіка підозрюють у вбивствах «беркутівців». Активіст у фільмі «Злам», заявив, що під час масових вбивств на Майдані 20 лютого 2014 року стріляв у силовиків. Таким способом Бубенчик намагався домогтися відступу «беркутівців» та Внутрішніх військ, які вбивали мирних людей. Після виходу стрічки, Генпрокуратура допитала Івана Бубенчика у ролі свідка, а потім обшукала його домівку. Що означають такі розправи над майданівцями, і чи не збирається влада використати суд над Бубенчиком як політичну технологію, i-ua.tv пояснив полковник запасу Святослав Стеценко.

– Про що свідчить затримання Івана Бубенчика, який на Майдані 2014 року намагався дати відсіч вбивцям демонстрантів? Це – початок контрреволюції?

– Контрреволюції ніякої немає, бо не було революції. Замість неї відбулася спроба повстання частини населення проти олігархічного режиму. З метою отримання влади,нею скористалося інше угрупування олігархів.

– Чому Ви кажете, що революції не відбулося?

– Бо вона завжди передбачає суттєві зміни суспільного устрою. На жаль, нічого подібного в Україні не сталося. Ніякі нові сили до влади не прийшли. Будь-яка революція, яка не відбулася – це бунт, а бунтівників завжди карають. Тим паче, якщо вони публічно наголошують на своїй готовності до збройної відсічі.

І нинішня влада намагається покарати Івана Бубенчика показово. До речі, необов'язково по його справі буде вирок, я навіть не вважаю, що активіста на сто відсотків очікує засудження. Але сам факт його затримання став сигналом для суспільства: «Сидіть, мовчіть і не намагайтесь робити зайвого».

Легітимним стає насильство під час революції тільки у випадку її перемоги. Тоді це сприймається як вимушена необхідність з боку нової влади. Але оскільки революції не відбулося, то нинішня влада розглядає відповідь майданівців «беркутівцям» як злочини. Зокрема, ми ж не згадуємо деякі настрої, що мали місце у 2014 році. Добровольці, які йшли в 2014 році воювати, казали: «Ми розгромимо ворога на Сході, повернемося до Києва і будемо наводити лад». Тому, суд над Бубенчиком, у тому числі, є таким собі сигналом с для добровольців: «Сидіть тихо. Ви теж на гачку».

– Зараз судять Івана Бубенчика. Наступні будуть?

– Безумовно будуть. Треба розуміти, що він не перший і не останній. Чимало людей були просто вбиті, а розслідування їх смертей ні до чого не призвело. Тому, нинішня влада зараз демонструє свою рішучість і готовність до репресій.

– Чи не здається Вам, що затримання Івана Бубенчика – це така собі політична технологія, спрямована на майбутні парламентські та президентські вибори? Складається враження, ніби її результатами збираються скористатися найрізноманітніші політичні сили.

– Безумовно, так воно і є. Різні публічні дії з боку владних угруповань спрямовані на майбутні вибори: президентські і парламентські. Тому, кожен намагатиметься подібні приводи використовувати у своїх інтересах.

– Як їх будуть використовувати? Які сили збираються це зробити?

– Бенефіціари нинішнього режиму використовуватимуть суд над майданівцем як прояв власної сили і здатності залякати суспільство. Їх супротивники візьмуть дану ситуацію як аргумент антинародності та антидемократичності нинішньої влади, що зрадила ідеали Майдану.

– Тобто, це така собі політична гра та технологія?

– Звісна річ, будь-які гучні приводи та публічні дії намагатимуться використати всі: і влада, і так звана опозиція.

Ірина Сатарова
Святослав Стеценко: Розгін наметового містечка – це демонстрація сили владою мародерів
Коментарі 04 бер, 2018

Святослав Стеценко: Розгін наметового містечка –

У суботу 3-го березня під стінами українського парламенту відбулася жорстока зачистка наметового...


Святослав Стеценко: американські Javelin не є панацеєю для перемоги у війні з Росією
Коментарі 21 лют, 2018

Святослав Стеценко: американські Javelin не є

У Державному департаменті США поки що не підтвердили поставку в Україну переносних протитанкових...


Полковник запасу: за безпеку складів з боєприпасами відповідає Генштаб
Коментарі 27 вер, 2017

Полковник запасу: за безпеку складів з

Чи піде Віктор Муженко у відставку, залежить від його моральних якостей та рішення Порошенка....


Олександр Хара: ОБСЄ – це не той інструмент, який може зупинити війну
Коментарі 0 Комментариев

Олександр Хара: ОБСЄ – це не той інструмент, який може зупинити війну

Питання не в некомпетентності спостерігачів ОБСЄ. Справа в тому, що на сьогодні не існує наддержавних структур, здатних виконати свою функцію, так як ми хотіли б. Просто є вада сучасної системи міжнародних відносин. Які б гарні чи погані люди не...

17 гру, 2018
Сергій Дацюк: протести  «жовтих жилетів» – це класичний бунт
Коментарі 0 Комментариев

Сергій Дацюк: протести «жовтих жилетів» – це класичний бунт

Демонстранти нездатні здійснити революцію: ні філософську, ні політичну. Вони навіть не зможуть призвести своїми діями до побудови нової архітектури Європи, або нової економічної політики Франції. Вони нічого зробити нездані. І тут не допоможе ні...

13 гру, 2018
Міністерство культури не передавало УПЦ МП козацьку церкву на Дніпропетровщині
Коментарі 0 Комментариев

Міністерство культури не передавало УПЦ МП козацьку церкву на Дніпропетровщині

Ділянка, на якій знаходиться «Біла церква», відповідно до статті 34 Закону України «Про охорону культурної спадщини», належить до земель історико-культурного призначення. Іншими слова, вона не може передаватися ні у користування, ні у приватну...

13 гру, 2018