06 кві, 2018 0 Коментарів

Сергій Дацюк: в Україні може виникнути нова революційна ситуація

Сергій Дацюк: в Україні може виникнути нова революційна ситуація

У Києві Печерський суд розглядав справу проти євромайданівця та бійця «Дніпра-1» Івана Бубенчика. Його Генеральна прокуратура підозрює у вбивствах «беркутівців». Які наслідки матиме таке переслідування патріотів і чи не свідчать подібні звинувачення про процес контрреволюції у постмайданній Україні, i-ua.tv запитав у філософа Сергія Дацюка.

– На Вашу думку, суд над Іваном Бубенчиком є післяреволюційною реакцією? Чи, можливо, в Україні відбулася не Революція Гідності, а звичайнісінький бунт, тому влада зараз намагається провести зачистку його учасників?

– На мою думку, зараз намагаються перенаправити увагу від дійсних винуватців розстрілів на Майдані у бік тих, хто публічно демонстрував опір вбивствам мітингарів. Тому, це – типовий процес контрреволюції. У чому різниця між революцією та контрреволюцією? Перша карає негідників, які її спричинили, а друга – самих революціонерів. Зараз Україна знаходиться у стані контрреволюції. То ж чому нам дивуватися?

– Якщо зараз в Україні відбувається контрреволюція, то які виклики стоять перед суспільством? Як воно має на неї реагувати? Що йому робити?

– Українському суспільству не має сенсу реагувати на контрреволюцію. Зазвичай, вона залишає певні речі революційного плану, пристосувавши їх під свої обставини. Це відбувається, коли до влади приходять не радикали, а помірковані люди. Однак тут варто звернути увагу на наступні моменти. По-перше: чи були покарані ті, хто спричинив революційну ситуацію? У даному випадку відповідь – ні. По-друге: чи досягли успіхів нові політичні лідери та владоможці, навіть за умов не покарання винних? Я маю на увазі дієві реформи та більш високий рівень життя громадян. Тут досягнення діючої влади також виглядають дуже сумнівними.

Зараз ми опинилися в ситуації, коли маємо оцінювати не успіхи революції, чи контрреволюції, а діяльність нової влади. Але, на жаль, вона виявилася неефективною. Війна так і залишається незавершеною, корупція неподолана, люстрація недороблена, а реформи не призвели до покращення економічного та соціального стану країни.

Тому, може так статися, що в Україні виникне нова революційна ситуація. За прогнозами різних експертів, це відбудеться у 2019 році, у зв'язку з виборами. Спочатку президентськими, а потім парламентськими. Можливо, так воно і буде. Але, якщо чесно, я сумніваюся, у нашій здатності протриматися хоча б іще один рік. Соціальні протиріччя надто загострені, тому революційна ситуація може виникнути значно раніше.

– Наскільки я зрозуміла, ця революційна ситуація має шанси випередити вибори. Але чи стане вона відповіддю на контрреволюційні процеси?

– Скоріш за все не на контрреволюційні процеси, а на неспроможність нової влади впоратися з новими викликами, які породив Євромайдан.

– Можливо, суспільство, нарешті правильно скористається новою революційною ситуацією і, революція стане успішною?

– Для успішної революції, у першу чергу, потрібно підготувати умови. Дуже часто під нею люди розуміють Майдан, але, насправді, це не так. Майдан – це бунт, а революція – радикальні зміни. Вони можуть відбуватися і через Майдан, і шляхом легального приходу до влади нових лідерів. Тому, і перше, і друге може бути революцією.


Ірина Сатарова
Микола Голомша:суд над Бубенчиком – це деградація правоохоронної системи
Коментарі 06 кві, 2018

Микола Голомша:суд над Бубенчиком – це деградація

По-перше, є закон, який звільняє учасників Майдану від кримінальної відповідальності. По-друге,...


Святослав Стеценко: суд над Іваном Бубенчиком – це сигнал для добровольців
Коментарі 05 кві, 2018

Святослав Стеценко: суд над Іваном Бубенчиком –

Легітимним стає насильство під час революції тільки у випадку її перемоги. Тоді це сприймається як...


Віктор Шишкін: я постійно дивуюся діям нашої ГПУ
Коментарі 20 лют, 2018

Віктор Шишкін: я постійно дивуюся діям нашої ГПУ

Генеральна прокуратура України проведе чергову експертизу з приводу розстрілів Небесної Сотні. 5...


Олександр Хара: ОБСЄ – це не той інструмент, який може зупинити війну
Коментарі 0 Комментариев

Олександр Хара: ОБСЄ – це не той інструмент, який може зупинити війну

Питання не в некомпетентності спостерігачів ОБСЄ. Справа в тому, що на сьогодні не існує наддержавних структур, здатних виконати свою функцію, так як ми хотіли б. Просто є вада сучасної системи міжнародних відносин. Які б гарні чи погані люди не...

17 гру, 2018
Сергій Дацюк: протести  «жовтих жилетів» – це класичний бунт
Коментарі 0 Комментариев

Сергій Дацюк: протести «жовтих жилетів» – це класичний бунт

Демонстранти нездатні здійснити революцію: ні філософську, ні політичну. Вони навіть не зможуть призвести своїми діями до побудови нової архітектури Європи, або нової економічної політики Франції. Вони нічого зробити нездані. І тут не допоможе ні...

13 гру, 2018
Міністерство культури не передавало УПЦ МП козацьку церкву на Дніпропетровщині
Коментарі 0 Комментариев

Міністерство культури не передавало УПЦ МП козацьку церкву на Дніпропетровщині

Ділянка, на якій знаходиться «Біла церква», відповідно до статті 34 Закону України «Про охорону культурної спадщини», належить до земель історико-культурного призначення. Іншими слова, вона не може передаватися ні у користування, ні у приватну...

13 гру, 2018