06 кві, 2018 0 Коментарів

Сергій Дацюк: в Україні може виникнути нова революційна ситуація

Сергій Дацюк: в Україні може виникнути нова революційна ситуація

У Києві Печерський суд розглядав справу проти євромайданівця та бійця «Дніпра-1» Івана Бубенчика. Його Генеральна прокуратура підозрює у вбивствах «беркутівців». Які наслідки матиме таке переслідування патріотів і чи не свідчать подібні звинувачення про процес контрреволюції у постмайданній Україні, i-ua.tv запитав у філософа Сергія Дацюка.

– На Вашу думку, суд над Іваном Бубенчиком є післяреволюційною реакцією? Чи, можливо, в Україні відбулася не Революція Гідності, а звичайнісінький бунт, тому влада зараз намагається провести зачистку його учасників?

– На мою думку, зараз намагаються перенаправити увагу від дійсних винуватців розстрілів на Майдані у бік тих, хто публічно демонстрував опір вбивствам мітингарів. Тому, це – типовий процес контрреволюції. У чому різниця між революцією та контрреволюцією? Перша карає негідників, які її спричинили, а друга – самих революціонерів. Зараз Україна знаходиться у стані контрреволюції. То ж чому нам дивуватися?

– Якщо зараз в Україні відбувається контрреволюція, то які виклики стоять перед суспільством? Як воно має на неї реагувати? Що йому робити?

– Українському суспільству не має сенсу реагувати на контрреволюцію. Зазвичай, вона залишає певні речі революційного плану, пристосувавши їх під свої обставини. Це відбувається, коли до влади приходять не радикали, а помірковані люди. Однак тут варто звернути увагу на наступні моменти. По-перше: чи були покарані ті, хто спричинив революційну ситуацію? У даному випадку відповідь – ні. По-друге: чи досягли успіхів нові політичні лідери та владоможці, навіть за умов не покарання винних? Я маю на увазі дієві реформи та більш високий рівень життя громадян. Тут досягнення діючої влади також виглядають дуже сумнівними.

Зараз ми опинилися в ситуації, коли маємо оцінювати не успіхи революції, чи контрреволюції, а діяльність нової влади. Але, на жаль, вона виявилася неефективною. Війна так і залишається незавершеною, корупція неподолана, люстрація недороблена, а реформи не призвели до покращення економічного та соціального стану країни.

Тому, може так статися, що в Україні виникне нова революційна ситуація. За прогнозами різних експертів, це відбудеться у 2019 році, у зв'язку з виборами. Спочатку президентськими, а потім парламентськими. Можливо, так воно і буде. Але, якщо чесно, я сумніваюся, у нашій здатності протриматися хоча б іще один рік. Соціальні протиріччя надто загострені, тому революційна ситуація може виникнути значно раніше.

– Наскільки я зрозуміла, ця революційна ситуація має шанси випередити вибори. Але чи стане вона відповіддю на контрреволюційні процеси?

– Скоріш за все не на контрреволюційні процеси, а на неспроможність нової влади впоратися з новими викликами, які породив Євромайдан.

– Можливо, суспільство, нарешті правильно скористається новою революційною ситуацією і, революція стане успішною?

– Для успішної революції, у першу чергу, потрібно підготувати умови. Дуже часто під нею люди розуміють Майдан, але, насправді, це не так. Майдан – це бунт, а революція – радикальні зміни. Вони можуть відбуватися і через Майдан, і шляхом легального приходу до влади нових лідерів. Тому, і перше, і друге може бути революцією.


Ірина Сатарова
Микола Голомша:суд над Бубенчиком – це деградація правоохоронної системи
Коментарі 06 кві, 2018

Микола Голомша:суд над Бубенчиком – це деградація

По-перше, є закон, який звільняє учасників Майдану від кримінальної відповідальності. По-друге,...


Святослав Стеценко: суд над Іваном Бубенчиком – це сигнал для добровольців
Коментарі 05 кві, 2018

Святослав Стеценко: суд над Іваном Бубенчиком –

Легітимним стає насильство під час революції тільки у випадку її перемоги. Тоді це сприймається як...


Віктор Шишкін: я постійно дивуюся діям нашої ГПУ
Коментарі 20 лют, 2018

Віктор Шишкін: я постійно дивуюся діям нашої ГПУ

Генеральна прокуратура України проведе чергову експертизу з приводу розстрілів Небесної Сотні. 5...


Дніпровці вимагали ув'язнення для головного живодера України
Коментарі 0 Комментариев

Дніпровці вимагали ув'язнення для головного живодера України

Олексій Святогор отримав «славу» координатора догхантерів. На його рахунку тисячі життів собак, котів і птахів. Серед жертв Святогора є і домашні улюбленці....

21 лют, 2019
Дніпропетровський літопис 2014. (Падіння Леніна)
Коментарі 0 Комментариев

Дніпропетровський літопис 2014. (Падіння Леніна)

21 лютого о 18-й годині мешканці міста зробили внесок до процесу, який журналісти та історики назвуть «ленінопадом». Пізно вночі наступної доби, Жовтнева площа (майбутня Героїв Майдану – ред.) вже стане вільною від центрального божества...

21 лют, 2019
Роман Зіненко: багато учасників Іловайської операції не розуміли, що відбувалося
Коментарі 0 Комментариев

Роман Зіненко: багато учасників Іловайської операції не розуміли, що відбувалося

Людина могла стояти на одному пості два тижні і знати лише про події на відстані 100 – 500 метрів, навколо себе. Але вона не розуміла, що відбувається в найближчому кілометрі. Наприклад, ми знаходячись в місті Іловайськ, і гадки не мали про ситуацію...

20 лют, 2019