11 кві, 2018 0 Коментарів

НКРЗІ хоче контролювати повідомлення щодо організації флеш-мобів, пікетів чи будь-яких інших зібрань

НКРЗІ хоче контролювати повідомлення щодо організації флеш-мобів, пікетів чи будь-яких інших зібрань

10.04.2018 відбулось засідання НКРЗІ.

Розглянувши лист Комітету Верховної Ради України з питань інформатизації та зв’язку, Комісія висловилася за доцільність прийняття проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії спаму», реєстраційний номер 8186 від 23.03.2018, із зауваженнями.

До переліку зауважень віднесено низку питань пов’язаних із захистом персональних даних, термінологією, віднесенням тих чи інших категорій суб’єктів до розповсюджувачів спаму, невідповідності вимогам Закону «Про телекомунікації», відсутність розрахунків додаткових витрат, тощо.

Несподіванкою стала пропозиція НКРЗІ стосовно віднесення до спаму повідомлень щодо організації флеш-мобів, пікетів чи будь-яких інших зібрань, що можуть поширюватися за допомогою стандартів та протоколів передачі повідомлень, файлів, електронної пошти тощо (Веб-інтерфейс; API; IP2SMS; SMPP 3.4; FTP; SMTР), і за які потім може настати адміністративна відповідальність (нова стаття КУпАП 148-6 Розповсюдження спаму.

Організація та/або сприяння розсилки спаму, -тягне за собою накладення штрафу у розмірі від п'ятисот до тисячі прожиткових мінімумів).


Представники громадськості висловили незгоду з таким підходом регулятора і запропонували виключити з висновку негативні питання. Проте, навіть приклад подій Революції Гідності, коли люди узнали про перебіг подій на Майдані і прийшли відстоювати свої права не від ЗМІ, а з повідомлень, що розсилалися за допомогою телекомунікацій, нажаль не переконав членів НКРЗІ змінити ставлення та підготовлений проект висновку.

Таке ставлення регулятора показує, що з 2014 року нічого не змінилося, спроби створити за прикладом російського «Роскомнадзору» подібного органу в Україні, який буде вести тотальний контроль, штрафувати суб’єктів та блокувати ресурси, залишається в умах можновладців.

Також, у блоці питань щодо розгляду проектів законові та нормативно-правових актів Комісія:

- розглянула
проекти законів України «Про Національне бюро фінансової безпеки України», реєстраційний номер 8157 від 19.03.2018 та «Про Національне бюро фінансової безпеки України», реєстраційний номер 8157-1 від 20.03.2018.

Не визначившись щодо переваги основного або альтернативного проекту, висловилася за доцільність прийняття обох актів.

При цьому відсутність закону щодо перехоплення інформації не змусило НКРЗІ зробити пропозицію Верховній Раді України розробити його, що б новація надання повноважень НБФБУ, зокрема, щодо зняття інформації з транспортних телекомунікаційних мереж відповідали умовам та принципам Європейського Союзу, рішенням Європейського Суду з прав людини, тощо.

- затвердила Методику визначення плати за доступ до елементів інфраструктури кабельної каналізації електрозв’язку. Це рішення буде подано на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

- прийняла за основу проект рішення НКРЗІ «Про внесення змін до Основних вимог до договору про надання телекомунікаційних послуг» та встановила, що зауваження та пропозиції від фізичних та юридичних осіб, їх об'єднань до проекту акта та аналізу регуляторного впливу прийматимуться до 11 травня 2018 року.

Незважаючи на відміну ліцензування у сфері телекомунікацій з 01.01.2018 НКРЗІ:

видала ТОВ «ЕРБ» ліцензію на надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації мереж ефірного радіомовлення на всій території України.
Продовжено строк дії двох ліцензій:

- Телерадіокомпанії «Вектор» у формі ТОВ
- на надання послуг з технічного обслуговування і експлуатації телемереж (телекомунікаційних мереж) на території м. Лозова, смт Краснопавлівка Харківської області з 06.08.2018 по 05.08.2023;

- підприємцю Максимову С.В. - на надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телемереж на території м. Баштанка Миколаївської області з 12.08.2018 по 11.08.2023.
Засідання Комітету ВРУ з питань інформатизації та зв’язку (з доповненням)
ІТ-Україна 02 бер, 2018

Засідання Комітету ВРУ з питань інформатизації та

28 лютого 2018 року відбулося засідання Комітету ВРУ з питань інформатизації та зв’язку, на якому...


Підсумки засідання НКРЗІ від 26.09.2017
ІТ-Україна 26 вер, 2017

Підсумки засідання НКРЗІ від 26.09.2017

26.09.2017 відбулось чергове засідання НКРЗІ. Головним питання засідання стало розгляд проекту...


Підсумки засідання НКРЗІ від 08.08.2017
ІТ-Україна 10 сер, 2017

Підсумки засідання НКРЗІ від 08.08.2017

У блоці питань щодо розгляду проектів законові та нормативно-правових актів Комісія: висловила...


Віктор Жердицький: Тумгоєва просто продали
Коментарі 0 Комментариев

Віктор Жердицький: Тумгоєва просто продали

Кадиров платить великі гроші за видачу своїх особистих ворогів – людей, які воювали в Чечні. Зараз ці хлопці боронять територіальну цілісність України....

22 вер, 2018
Віктор Жердицький: замість реальної декомунізації у нас показуха
Коментарі 0 Комментариев

Віктор Жердицький: замість реальної декомунізації у нас показуха

Українцям треба позбутися комплексу меншовартості. Але ті хлопці, які сьогодні керують державними установами не мають такої мети. Бо досягнення її є важкою і кропіткою працею, яка робиться з любов'ю до свого народу. А ось знести 300 пам'ятників і...

21 вер, 2018
Микола Голомша: чому влада не використовує докази про 36 затриманих росіян у Гаазькому суді?
Коментарі 0 Комментариев

Микола Голомша: чому влада не використовує докази про 36 затриманих росіян у Гаазькому суді?

Зараз треба відправити про них данні до Міжнародного суду в Гаазі, куди двічі зверталася Україна. Зокрема, щодо подій в Криму і в ОРДЛО. Але ці звернення виявилися безрезультатними. У прокурора МКС виникли зауваження до нашої держави. Вони...

20 вер, 2018