20 кві, 2018 0 Коментарів

Віктор Шишкін: звернення Януковича до українців – прояв бездіяльності правової системи

Віктор Шишкін: звернення Януковича до українців – прояв бездіяльності правової системи

Янукович зробив до українців письмове звернення. Лист оприлюднив прес-секретар його сина Олександра – Юрій Кірасір. Президент-втікач звинувачує діючу владу у розстрілах Небесної Сотні і здачі «непотрібного» Криму Росії. На думку Януковича, нинішній режим тримається на брехливих історіях і міфах про «мирний Майдан», про «кривавого диктатора» і «сепаратистів Донбасу». Президент-зрадник вважає, що влада судить не його, а мільйони українців, які за нього голосували. «Вона судить тих, хто був проти Майдану. Тих, хто не погодився з державним переворотом», – йдеться у його листі.

Після перемоги Революції Гідності минуло вже чотири роки, однак головний винуватець розстрілів на Майдані досі ще не покараний. Янукович точно не страждає через муки сумління і відправляє українцям блюзнірські звернення. Чому так відбувається, i-ua.tv погодилися розповісти ряд авторитетних експертів. Почнемо наш невеличкий цикл матеріалів про нахабне звернення Януковича до українців із інтерв'ю з Суддею Конституційного Суду України у відставці Віктором Шишкіним.


– Про що свідчить чергове звернення Януковича?

– Ну звідки ж я можу знати, про що свідчить подібний лист? Мені важко коментувати такі бездумні речі. Я не маю жодного поняття, про що вони можуть свідчити.

– Але дивіться, Янукович себе почувається впевнено і безкарно. Він знаходиться в Росії і робить послання до українців. На Вашу думку, ця ситуація – прояв безсилля української правової системи, яка не здатна за чотири роки після Революції Гідності покарати одного з головних винуватців розстрілів на Майдані?

– Звичайно. Але це не безсилля української правової системи, а її бездіяльність. Однак тут не сама система винна, а її носії.

– Уявіть собі ситуацію, щоб ізраїльський «Моссад» викликав на допит через скайп Адольфа Ейхмана?

– Ми просто в чергове бачимо бездіяльність, бездарність і відсутність державницького підходу.

– Так відбувається, бо Янукович і діюча влада – ягоди з одного куща?

– Ми про це вже говорили неодноразово. Діючі можновладці – пташенята з гнізда Кучми. Звісно, вони між собою пов'язані. Вони влаштовують сварки, бо не можуть поділити пиріг. Замість цього вони б мали думати про майбутнє України, її статус у світі та гідне життя народу.

– Саме тому, складається враження, що суд над Януковичем – лише гра на публіку.

– Так воно і є. Ми, до речі, про це говорили неодноразово.

– Зло у особі Януковича досі не покаране. Правові інститути демонструють повну бездіяльність. На Вашу думку, що первинне: встановлення справедливості формальним шляхом – через суди, чи її досягнення іншими методами?

– Я б віддав перевагу встановленню справедливості іншими методами. Представники силових структур і не тільки – члени однієї системи з Януковичем. Вони, як і наші діючі можновладці, просто вихідці з іншого клану. Ось і вся різниця між ними.


Ірина Сатарова
ЗВЕРНЕННЯ ДО УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ
Коментарі / Події / Актуальне 22 лют, 2018

ЗВЕРНЕННЯ ДО УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ

20 лютого 2018 року, в місті Києві, на алеї Героїв Небесної Сотні відбувся траурний мітинг...


Віктор Шишкін: я постійно дивуюся діям нашої ГПУ
Коментарі 20 лют, 2018

Віктор Шишкін: я постійно дивуюся діям нашої ГПУ

Генеральна прокуратура України проведе чергову експертизу з приводу розстрілів Небесної Сотні. 5...


Шановні Колеги та Українці!
Коментарі / Події 17 лют, 2017

Шановні Колеги та Українці!

18 лютого 2017 року, в рамках третьої річниці трагічних подій на Майдані під час Революції...


ЧОМУ МАЙДАН СТАЄ ЗНОВУ АКТУАЛЬНИМ?
Коментарі 0 Комментариев

ЧОМУ МАЙДАН СТАЄ ЗНОВУ АКТУАЛЬНИМ?

Ви згодні з тим, що нам треба змінити систему? Але ж для цього необхідно прибрати весь правлячий клас, який стоїть на її сторожі. Чи можна це здійснити шляхом представницької демократії – відповідь для більшості очевидна – НІ (для цього варто лише...

22 бер, 2019
Микола Голомша: кожен випускник школи має володіти українською мовою
Коментарі 0 Комментариев

Микола Голомша: кожен випускник школи має володіти українською мовою

Тільки тоді перед цією молодою людиною відкриються перспективи в державі під назвою Україна. В іншому випадку, без знання української мови, вона виявиться непридатною для державної служби. Крім того, навіть, маючи здобутий фах, такий громадянин...

20 бер, 2019
Сергій Дацюк: нам бракує системної культурної політики
Коментарі 0 Комментариев

Сергій Дацюк: нам бракує системної культурної політики

Загальна культурна політика повинна пояснити, що ми робимо і наскільки швидко. Будь-які мовні закони, що виходять по за її межі, приречені на недієвість та невиконання. Відповідно, будь-які непогані ідеї, через свою окремішність не матимуть...

20 бер, 2019