20 кві, 2018 0 Коментарів

Святослав Стеценко: Янукович і нинішня правляча верхівка – одна еліта

Святослав Стеценко: Янукович і нинішня правляча верхівка – одна еліта

Втікач Янукович зробив письмове звернення до українців. Лист, який опублікував на «Facebook» прес-секретар його сина Олександра – Юрій Кірасір має відвертий блюзнірський характер. Зокрема, зрадник вважає, що існуюча влада тримається на брехливих історіях і міфах про «мирний Майдан», про «кривавого диктатора» і «сепаратистів Донбасу». Чому Янукович досі залишається непокараним і дозволяє собі подібні ганебні висловлювання, i-ua.tv розповів полковник запасу Святослав Стеценко.

– Про що свідчить чергове звернення Януковича до українського народу?

– Справа в тому, що Янукович і нинішня українська правляча верхівка належать до однієї еліти. Вони всі між собою взаємопов'язані і забагато знають про фінансові оборудки одне-одного та інші негарні справи. Тому, вся їхня боротьба між собою – це боротьба за «корито». Зараз дуже багато людей з близького до Януковича клану інкорпорувалися в нинішню владу. То ж безкомпромісна боротьба проти президента-втікача та його оточення в існуючих умовах є неможливою. Вона б призвела до оприлюднення інформації, здатної ще більше підірвати авторитет правлячої верхівки. Звісна річ, що нинішні можновладці у цьому дуже незацікавлені.

Також варто не забувати про чинник Майдану. Недарма знищили багато доказів про масові розстріли, які б допомогли визначити, хто і звідкіля стріляв у демонстрантів. Тому, виникають певні підозри. У справі розстрілу Небесної Сотні можуть з'явитися нові факти, небезпечні для нинішніх можновладців. Просто комусь дуже невигідно проти себе боротися.

– Янукович сховався в Росії. Правові інститути продемонстрували повну нездатність притягнути його до відповідальності.

– Не лише нездатність, але й небажання. Якщо Януковича будуть притягати до відповідальності, наприклад, за фінансові оборудки, доведеться розкривати їх схеми. Але це нинішнім можновладцям робити невигідно. Вони використовують ці ж самі схеми для власного збагачення. Звісна річ, вони не пилятимуть гілку, де сидять.

– Як діяти у ситуації з Януковичем: за стандартними процедурами – доводити його вину через суд і слідство, або встановлювати справедливість іншими методами?

– Звісно, бажано досягати справедливості у законний спосіб. Дуже небезпечно спиратися на революційну доцільність, коли немає революції.

– Але ж ізраїльський «Моссад» не запрошував гестапівця Адольфа Ейхмана давати покази через «Скайп»?

– Безумовно, але держава Ізраїль прийняла відповідні правові акти, які дозволяли «Моссаду» діяти саме у такий спосіб (Ейхмана на вулиці Буенос-Айреса захопила група ізраїльських агентів – ред.). Теоретично, аналогічні документи могли б прийняти й українські можновладці. Але вони цього не роблять, бо мало чим відрізняються від команди Януковича. Відповідно, подібні нормативні акти можуть бути спрямовані і проти діючої влади.

– Тоді напрошується висновок: Янукович почуватиметься впевнено і безкарно, поки при владі в Україні будуть представники системи, до якої він належав.

– Безумовно, це саме так: ніхто не додумається засудити іншого, за те, що робить сам. Тому, нинішніх можновладців потрібно притягувати до відповідальності за такі ж самі вчинки, які робив Янукович і його оточення.

– Теоретично, влада в Україні може змінитися. Припустимо, що найвищі посади в державі отримають люди з іншими цінностями. Однак Янукович знаходиться в Росії. Чи віддасть Путін Україні свого колишнього протеже?

– Безумовно, що не віддасть. Тому, притягнення до відповідальності Януковича і всіх, хто втік до Московії, на сьогоднішній день є суто гіпотетичним.


Ірина Сатарова
Віктор Шишкін: звернення Януковича до українців – прояв бездіяльності правової системи
Коментарі 20 кві, 2018

Віктор Шишкін: звернення Януковича до українців –

Діючі можновладці – пташенята з гнізда Кучми. Звісно, вони між собою пов'язані. Вони влаштовують...


Святослав Стеценко: суд над Іваном Бубенчиком – це сигнал для добровольців
Коментарі 05 кві, 2018

Святослав Стеценко: суд над Іваном Бубенчиком –

Легітимним стає насильство під час революції тільки у випадку її перемоги. Тоді це сприймається як...


Полковник запасу: за безпеку складів з боєприпасами відповідає Генштаб
Коментарі 27 вер, 2017

Полковник запасу: за безпеку складів з

Чи піде Віктор Муженко у відставку, залежить від його моральних якостей та рішення Порошенка....


ЧОМУ МАЙДАН СТАЄ ЗНОВУ АКТУАЛЬНИМ?
Коментарі 0 Комментариев

ЧОМУ МАЙДАН СТАЄ ЗНОВУ АКТУАЛЬНИМ?

Ви згодні з тим, що нам треба змінити систему? Але ж для цього необхідно прибрати весь правлячий клас, який стоїть на її сторожі. Чи можна це здійснити шляхом представницької демократії – відповідь для більшості очевидна – НІ (для цього варто лише...

22 бер, 2019
Микола Голомша: кожен випускник школи має володіти українською мовою
Коментарі 0 Комментариев

Микола Голомша: кожен випускник школи має володіти українською мовою

Тільки тоді перед цією молодою людиною відкриються перспективи в державі під назвою Україна. В іншому випадку, без знання української мови, вона виявиться непридатною для державної служби. Крім того, навіть, маючи здобутий фах, такий громадянин...

20 бер, 2019
Сергій Дацюк: нам бракує системної культурної політики
Коментарі 0 Комментариев

Сергій Дацюк: нам бракує системної культурної політики

Загальна культурна політика повинна пояснити, що ми робимо і наскільки швидко. Будь-які мовні закони, що виходять по за її межі, приречені на недієвість та невиконання. Відповідно, будь-які непогані ідеї, через свою окремішність не матимуть...

20 бер, 2019