20 кві, 2018 0 Коментарів

Святослав Стеценко: Янукович і нинішня правляча верхівка – одна еліта

Святослав Стеценко: Янукович і нинішня правляча верхівка – одна еліта

Втікач Янукович зробив письмове звернення до українців. Лист, який опублікував на «Facebook» прес-секретар його сина Олександра – Юрій Кірасір має відвертий блюзнірський характер. Зокрема, зрадник вважає, що існуюча влада тримається на брехливих історіях і міфах про «мирний Майдан», про «кривавого диктатора» і «сепаратистів Донбасу». Чому Янукович досі залишається непокараним і дозволяє собі подібні ганебні висловлювання, i-ua.tv розповів полковник запасу Святослав Стеценко.

– Про що свідчить чергове звернення Януковича до українського народу?

– Справа в тому, що Янукович і нинішня українська правляча верхівка належать до однієї еліти. Вони всі між собою взаємопов'язані і забагато знають про фінансові оборудки одне-одного та інші негарні справи. Тому, вся їхня боротьба між собою – це боротьба за «корито». Зараз дуже багато людей з близького до Януковича клану інкорпорувалися в нинішню владу. То ж безкомпромісна боротьба проти президента-втікача та його оточення в існуючих умовах є неможливою. Вона б призвела до оприлюднення інформації, здатної ще більше підірвати авторитет правлячої верхівки. Звісна річ, що нинішні можновладці у цьому дуже незацікавлені.

Також варто не забувати про чинник Майдану. Недарма знищили багато доказів про масові розстріли, які б допомогли визначити, хто і звідкіля стріляв у демонстрантів. Тому, виникають певні підозри. У справі розстрілу Небесної Сотні можуть з'явитися нові факти, небезпечні для нинішніх можновладців. Просто комусь дуже невигідно проти себе боротися.

– Янукович сховався в Росії. Правові інститути продемонстрували повну нездатність притягнути його до відповідальності.

– Не лише нездатність, але й небажання. Якщо Януковича будуть притягати до відповідальності, наприклад, за фінансові оборудки, доведеться розкривати їх схеми. Але це нинішнім можновладцям робити невигідно. Вони використовують ці ж самі схеми для власного збагачення. Звісна річ, вони не пилятимуть гілку, де сидять.

– Як діяти у ситуації з Януковичем: за стандартними процедурами – доводити його вину через суд і слідство, або встановлювати справедливість іншими методами?

– Звісно, бажано досягати справедливості у законний спосіб. Дуже небезпечно спиратися на революційну доцільність, коли немає революції.

– Але ж ізраїльський «Моссад» не запрошував гестапівця Адольфа Ейхмана давати покази через «Скайп»?

– Безумовно, але держава Ізраїль прийняла відповідні правові акти, які дозволяли «Моссаду» діяти саме у такий спосіб (Ейхмана на вулиці Буенос-Айреса захопила група ізраїльських агентів – ред.). Теоретично, аналогічні документи могли б прийняти й українські можновладці. Але вони цього не роблять, бо мало чим відрізняються від команди Януковича. Відповідно, подібні нормативні акти можуть бути спрямовані і проти діючої влади.

– Тоді напрошується висновок: Янукович почуватиметься впевнено і безкарно, поки при владі в Україні будуть представники системи, до якої він належав.

– Безумовно, це саме так: ніхто не додумається засудити іншого, за те, що робить сам. Тому, нинішніх можновладців потрібно притягувати до відповідальності за такі ж самі вчинки, які робив Янукович і його оточення.

– Теоретично, влада в Україні може змінитися. Припустимо, що найвищі посади в державі отримають люди з іншими цінностями. Однак Янукович знаходиться в Росії. Чи віддасть Путін Україні свого колишнього протеже?

– Безумовно, що не віддасть. Тому, притягнення до відповідальності Януковича і всіх, хто втік до Московії, на сьогоднішній день є суто гіпотетичним.


Ірина Сатарова
Віктор Шишкін: звернення Януковича до українців – прояв бездіяльності правової системи
Коментарі 20 кві, 2018

Віктор Шишкін: звернення Януковича до українців –

Діючі можновладці – пташенята з гнізда Кучми. Звісно, вони між собою пов'язані. Вони влаштовують...


Святослав Стеценко: суд над Іваном Бубенчиком – це сигнал для добровольців
Коментарі 05 кві, 2018

Святослав Стеценко: суд над Іваном Бубенчиком –

Легітимним стає насильство під час революції тільки у випадку її перемоги. Тоді це сприймається як...


Полковник запасу: за безпеку складів з боєприпасами відповідає Генштаб
Коментарі 27 вер, 2017

Полковник запасу: за безпеку складів з

Чи піде Віктор Муженко у відставку, залежить від його моральних якостей та рішення Порошенка....


Олександр Хара: ОБСЄ – це не той інструмент, який може зупинити війну
Коментарі 0 Комментариев

Олександр Хара: ОБСЄ – це не той інструмент, який може зупинити війну

Питання не в некомпетентності спостерігачів ОБСЄ. Справа в тому, що на сьогодні не існує наддержавних структур, здатних виконати свою функцію, так як ми хотіли б. Просто є вада сучасної системи міжнародних відносин. Які б гарні чи погані люди не...

17 гру, 2018
Сергій Дацюк: протести  «жовтих жилетів» – це класичний бунт
Коментарі 0 Комментариев

Сергій Дацюк: протести «жовтих жилетів» – це класичний бунт

Демонстранти нездатні здійснити революцію: ні філософську, ні політичну. Вони навіть не зможуть призвести своїми діями до побудови нової архітектури Європи, або нової економічної політики Франції. Вони нічого зробити нездані. І тут не допоможе ні...

13 гру, 2018
Міністерство культури не передавало УПЦ МП козацьку церкву на Дніпропетровщині
Коментарі 0 Комментариев

Міністерство культури не передавало УПЦ МП козацьку церкву на Дніпропетровщині

Ділянка, на якій знаходиться «Біла церква», відповідно до статті 34 Закону України «Про охорону культурної спадщини», належить до земель історико-культурного призначення. Іншими слова, вона не може передаватися ні у користування, ні у приватну...

13 гру, 2018