21 кві, 2018 0 Коментарів

Сергій Дацюк: суд над Януковичем – це фарс

Сергій Дацюк: суд над Януковичем – це фарс

Віктор Янукович знову звернувся до українців. Як і раніше, цинічно і самовпевнено. Втікач не визнає свою причетність до розстрілів на Майдані і вважає міфом сепаратистів на Донбасі. Лист зрадника був опублікований Юрієм Кірасіром – прес-секретарем Олександра Януковича. Чому головний винуватець загибелі Небесної Сотні дозволяє собі такі блюзнірські заяви, i-ua.tv пояснив філософ Сергій Дацюк.

– Про що свідчить звернення Януковича?

– Проблема не в Януковичі, а в тому, що так званий правлячий клас влаштував цирк на дроті. Отримавши владу, він мав здійснити важливі перетворення в державі. Зокрема розібратися з частиною політичної еліти, яка спричинила Революцію Гідності. Однак, жодного з її представників до відповідальності досі не притягли.

Суд над Януковичем – це фарс. Я, наприклад, не розумію, навіщо потрібен допит по «Скайпу»? У такій ситуації людина абсолютно щиро може вважати, що вона чогось варта і з нею цяцькаються. На жаль, нинішня влада дає Януковичу всі підстави так думати. Тому допит по «Скайпу» – нонсенс.

– Допит по «Скайпу» заслуговує на окрему увагу. Уявіть собі, що в Ізраїлі подібний метод застосували до Адольфа Ейхмана. Де таке бачено?

– З моєї точки зору – це фарс. Янукович просто знущається над людьми, по відношенню до яких він давав команду стріляти. Він до них звертається, намагається щось пояснити. Можливо він ще й думає, що йому українці пробачили масові розстріли? Зараз ми спостерігаємо катастрофічний моральний розрив між правлячим класом і громадою. Це – велика проблема. Однак правлячий клас її абсолютно не усвідомлює.

– Зараз ми маємо ситуацію, коли не покаране зло у вигляді Януковича.

– Давайте так: зло – це абстракція. Однак злочин – це цілком конкретне поняття. Ми вже чотири роки дивимося спектакль про розслідуванням розстрілів на Майдані. І йому немає ні кінця, ні краю. Злочин не покараний. Ось це – проблема.

– Правові інститути нездатні покарати за злочин, здійснений по відношенню до українського народу...

– Думаю, у них навіть такої мети немає. Олігархічний консенсус полягав у тому, щоб пустити розслідування розстрілів на Майдані на гальма, замовчувати важливі факти, зробити так, аби ця справа призабулася, а потім – відійшла у минуле. Думаю, для того, щоб злочин був покараний, треба міняти нинішню владу. Інакше непокаране зло буде повторюватися вічно.

– Але, на жаль, люди причетні до розстрілів на Майдані і безпосередні їх виконавці залишилися непокараними...

– Коли ми говоримо про Януковича, ми маємо справу з людиною, яка запросила ворога на нашу землю. І це доведено на рівні міжнародних структур. Він немає права не те, що звертатися до українського народу, але навіть на увагу до себе як до публічної персони. Тому, звернення Януковича – це нонсенс.

– Якщо не діють правові механізми, можливо Януковича варто покарати іншим методом?

– З моральної точки зору, це обов'язково має бути зроблено. В який спосіб, я не знаю. Я ж не екзекутор.


Ірина Сатарова
Святослав Стеценко: Янукович і нинішня правляча верхівка – одна еліта
Коментарі 20 кві, 2018

Святослав Стеценко: Янукович і нинішня правляча

Безкомпромісна боротьба проти президента-втікача та його оточення в існуючих умовах є неможливою....


Віктор Шишкін: звернення Януковича до українців – прояв бездіяльності правової системи
Коментарі 20 кві, 2018

Віктор Шишкін: звернення Януковича до українців –

Діючі можновладці – пташенята з гнізда Кучми. Звісно, вони між собою пов'язані. Вони влаштовують...


Віктор Шишкін: я постійно дивуюся діям нашої ГПУ
Коментарі 20 лют, 2018

Віктор Шишкін: я постійно дивуюся діям нашої ГПУ

Генеральна прокуратура України проведе чергову експертизу з приводу розстрілів Небесної Сотні. 5...


Юрій Смелянський: Україна має стати ініціаторкою застосування нових санкцій проти Росії
Коментарі 0 Комментариев

Юрій Смелянський: Україна має стати ініціаторкою застосування нових санкцій проти Росії

Ми не повинні наших європейських партнерів просити обмежувати інтереси свого бізнесу, у той час, коли самі продовжуємо торгівлю та економічні відносини з Росією. Україна має продемонструвати приклад позиційної політики. Тобто, бути самою...

07 гру, 2018
У Дніпрі відкрили меморіальну дошку «дуківцю» Олексію Пінчуку
Коментарі 0 Комментариев

У Дніпрі відкрили меморіальну дошку «дуківцю» Олексію Пінчуку

Машина, на якій «Дальнобій» разом зі своїми побратимами вирушив у розвідку до селища Піски, в районі Донецького аеропорту потрапила під ворожий обстріл і з'їхала з дороги на мінне поле. Цей виїзд хлопцям коштував життя. Воно обірвалося через вибух...

06 гру, 2018
На Дніпропетровщині УПЦ МП заволоділо старовинним собором із порушенням законодавства
Коментарі 0 Комментариев

На Дніпропетровщині УПЦ МП заволоділо старовинним собором із порушенням законодавства

Ні міністерство культури, ні Дніпропетровська обласна рада не передавали Московському Патріархату собор Різдва Пресвятої Богородиці у Малій Петриківці. Тим не менш, УПЦ МП продовжує наполягати на своєму: релігійна громада має всі права на Собор...

05 гру, 2018