21 кві, 2018 0 Коментарів

Сергій Дацюк: суд над Януковичем – це фарс

Сергій Дацюк: суд над Януковичем – це фарс

Віктор Янукович знову звернувся до українців. Як і раніше, цинічно і самовпевнено. Втікач не визнає свою причетність до розстрілів на Майдані і вважає міфом сепаратистів на Донбасі. Лист зрадника був опублікований Юрієм Кірасіром – прес-секретарем Олександра Януковича. Чому головний винуватець загибелі Небесної Сотні дозволяє собі такі блюзнірські заяви, i-ua.tv пояснив філософ Сергій Дацюк.

– Про що свідчить звернення Януковича?

– Проблема не в Януковичі, а в тому, що так званий правлячий клас влаштував цирк на дроті. Отримавши владу, він мав здійснити важливі перетворення в державі. Зокрема розібратися з частиною політичної еліти, яка спричинила Революцію Гідності. Однак, жодного з її представників до відповідальності досі не притягли.

Суд над Януковичем – це фарс. Я, наприклад, не розумію, навіщо потрібен допит по «Скайпу»? У такій ситуації людина абсолютно щиро може вважати, що вона чогось варта і з нею цяцькаються. На жаль, нинішня влада дає Януковичу всі підстави так думати. Тому допит по «Скайпу» – нонсенс.

– Допит по «Скайпу» заслуговує на окрему увагу. Уявіть собі, що в Ізраїлі подібний метод застосували до Адольфа Ейхмана. Де таке бачено?

– З моєї точки зору – це фарс. Янукович просто знущається над людьми, по відношенню до яких він давав команду стріляти. Він до них звертається, намагається щось пояснити. Можливо він ще й думає, що йому українці пробачили масові розстріли? Зараз ми спостерігаємо катастрофічний моральний розрив між правлячим класом і громадою. Це – велика проблема. Однак правлячий клас її абсолютно не усвідомлює.

– Зараз ми маємо ситуацію, коли не покаране зло у вигляді Януковича.

– Давайте так: зло – це абстракція. Однак злочин – це цілком конкретне поняття. Ми вже чотири роки дивимося спектакль про розслідуванням розстрілів на Майдані. І йому немає ні кінця, ні краю. Злочин не покараний. Ось це – проблема.

– Правові інститути нездатні покарати за злочин, здійснений по відношенню до українського народу...

– Думаю, у них навіть такої мети немає. Олігархічний консенсус полягав у тому, щоб пустити розслідування розстрілів на Майдані на гальма, замовчувати важливі факти, зробити так, аби ця справа призабулася, а потім – відійшла у минуле. Думаю, для того, щоб злочин був покараний, треба міняти нинішню владу. Інакше непокаране зло буде повторюватися вічно.

– Але, на жаль, люди причетні до розстрілів на Майдані і безпосередні їх виконавці залишилися непокараними...

– Коли ми говоримо про Януковича, ми маємо справу з людиною, яка запросила ворога на нашу землю. І це доведено на рівні міжнародних структур. Він немає права не те, що звертатися до українського народу, але навіть на увагу до себе як до публічної персони. Тому, звернення Януковича – це нонсенс.

– Якщо не діють правові механізми, можливо Януковича варто покарати іншим методом?

– З моральної точки зору, це обов'язково має бути зроблено. В який спосіб, я не знаю. Я ж не екзекутор.


Ірина Сатарова
Святослав Стеценко: Янукович і нинішня правляча верхівка – одна еліта
Коментарі 20 кві, 2018

Святослав Стеценко: Янукович і нинішня правляча

Безкомпромісна боротьба проти президента-втікача та його оточення в існуючих умовах є неможливою....


Віктор Шишкін: звернення Януковича до українців – прояв бездіяльності правової системи
Коментарі 20 кві, 2018

Віктор Шишкін: звернення Януковича до українців –

Діючі можновладці – пташенята з гнізда Кучми. Звісно, вони між собою пов'язані. Вони влаштовують...


Віктор Шишкін: я постійно дивуюся діям нашої ГПУ
Коментарі 20 лют, 2018

Віктор Шишкін: я постійно дивуюся діям нашої ГПУ

Генеральна прокуратура України проведе чергову експертизу з приводу розстрілів Небесної Сотні. 5...


Ерфан Кудусов: нам потрібна кримськотатарська національна територіальна автономія
Коментарі 0 Комментариев

Ерфан Кудусов: нам потрібна кримськотатарська національна територіальна автономія

Зараз кримські татари переживають не найлегші часи. Тому, Україна має показати, що вона про них дбає і пам'ятає. Вона їм має дати надію. А це – найважливіше, що зараз потрібно кримськотатарському народові....

18 травня, 2018
Юрій Буздуган: щоб провести індустріалізацію, потрібно виграти війну з Росією
Коментарі 0 Комментариев

Юрій Буздуган: щоб провести індустріалізацію, потрібно виграти війну з Росією

Треба перемогти Росію, стягнути з неї контрибуцію і побудувати за отримані гроші нові підприємства. І знаєте, у нас є всі шанси виграти цю війну. Бо Україна сьогодні– частина коаліції всіх демократичних сил світу проти останньої Імперії Зла....

18 травня, 2018
Сергій Дацюк:індустріалізація не означає збагачення
Коментарі 0 Комментариев

Сергій Дацюк:індустріалізація не означає збагачення

Навпаки, країни, що здатні виробляти інтелектуальну продукцію є більш заможними. Мова йде, наприклад, про комп’ютерні програми та створення творчих проектів. Отже, з якого б боку ми не дивились, індустріалізація не можна назвати розвитковим трендом....

18 травня, 2018