02 травня, 2018 0 Коментарів

Прокуратура не змогла розірвати оренду ділянки на Дарниці з міноборонівцями, де забудується 5 гектарів

Верховний Суд відмовив у задоволенні заяви Міноборони і залишив без змін постанову Вищого госпсуду, згідно з якою не визнано недійсним рішення Київради про передачу Установі «28 управління начальника робіт» («28 УНР») Міноборони ділянок для будівництва на вул. Поліській у Дарницькому районі м. Києва. Про це стало відомо з постанови Верховного Суду від 5 квітня.

В березні 2017 року військова прокурора в інтересах Кабміну та Міноборони звернувся до Госпсуду Києва з вимогою визнати недійсною передачу в оренду Київрадою «28 УНР» двох ділянок загальною площею 5,58 га (4,72 га та 0,86 га), що сталося 12 років тому, а також визнати відсутнім у Установи права користування спірною землею.
Прокуратура не змогла розірвати оренду ділянки на Дарниці з міноборонівцями, де забудується 5 гектарів
Згідно з договором, укладеним у 2016 році між «28 УНР» та ТОВ «Бориспільміськбуд», приватна фірма збудує житлокомплекс з підземним паркінгом на ділянках по вул. Поліській і передасть держустанові 1550 кв. м квартир у строк до 01.10.2021.

Прокуратура повідомила, що у 2016 році дізналася про укладення Київрадою та «28 УНР» угоди про поновлення договору оренди ділянок, а також про наявність рішення Київської міської ради від 2005 року, яким припинено право користування землею Київському квартирно-експлуатаційному управлінню Міноборони та віднесено її до земель запасу житлової та громадської забудови.

Правоохоронці встановили, що рішення про передачу ділянок Кабмін та Міноборони не приймали, відповідно Київрада припинила права користування цими землями незаконно. Крім того, було порушено порядок зміни цільового призначення ділянок, що є підставою для визнання такого рішення недійсним.

У 2017 році суд першої інстанції, апеляція та касація визнали наявність підстав визнати недійсними та скасувати рішення 12-річної давнини про передачу ділянок в оренду, але у задоволенні позову відмовили, оскільки строк позовної давності сплив.

В подальшому Міноборони попросила Верховний Суд скасувати постанову Вищого господарського суду України і передати справу на розгляд до суду першої інстанції, оскільки, на його думку, касація по-іншому застосувала одні й ті самі норми матеріального права, на відміну від попередніх інстанцій.

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного госпсуду відмовив у задоволенні заяви, оскільки не підтвердилися обставини, які стали б підставою для перегляду судового рішення. На думку суддів , Міноборони хоче, щоб Верховний Суд самостійно дослідив докази по цій справі, їх переоцінив, але це не входить до компетенції Верховного Суду.

Крім того, Верховний Суд встановив, що позивачі (прокуратура, уряд та МО) рахують строк позовної давності з 2016 р., коли їм стало відомо про існування оспорюваного рішення Київради від 2005 р. Разом з тим, початок перебігу строку позовної давності необхідно обчислювати з моменту, коли Кабмін та Міноборони довідалися або могли довідатися про порушення інтересів, оскільки вони разом з прокуратурою набули статусу позивачів. Причому суди встановили, що Міністерству було відомо про вчинення протиправних дій стосовно спірної землі більше 10 років тому.

Як повідомляли «Наші гроші», суд відмовив у позові ТОВ «Ніка» ЛТД про визнання недійсним договору щодо будівництва житлокомплексу по вул. Поліській у Києві, укладеного «28 УНР» та «Бориспільміськбуд». «Ніка» ЛТД, як і «Бориспільміськбуд», теж брала участь у конкурсі з вибору інвестора щодо будівництва ЖК, але програла.

Засновниками «Бориспільміськбуд» є Олександр Мариньоха і ТОВ «Спецмехбуд 21». Засновниками «Спецмехбуд 21» є ТОВ «Спецмехбуд 17». Засновниками «Спецмехбуд 17» значаться Олег Тимошенко та Василь Шомонка. Раніше одним зі співзасновників «Спецмехбуд 17» буд Андрій Бондарец, який був співвласником ТОВ «Лісоргбуд», що придбало у «Київміськбуду» базу відпочинку в Козині. Частку в цій фірмі мала родичка голови правління «Київміськбуду» Ігоря Кушніра.

Теперішній співзасновник «Спецмехбуд 17» Василь Шомонка донедавна опосередковано мав частку у ТОВ «Фортабуд». Ця фірма разом з «28 УНР» фігурує у іншій судовій справі. Нещодавно Вищий госпсуд направив на новий розгляд позов Генпрокуратури про визнання недійсним договору про будівництво житлового комплексу «Чарівне місто», укладеного між «28 УНР» та ТОВ «Фортабуд».

Крім того, прокуратура з’ясувала, що ділянку неподалік від вул. Поліській під будівництво «Чарівного міста» незаконно зареєстрував недіючий нотаріус. Будівництво «Чарівного міста» здійснюється під егідою держкорпорації «Укрбуд», президентом якого був теперішній нардеп Максим Микитась. Наразі «Укрбуд» очолює помічник Микитася Олександр Лятамбор.
Міноборони не переконало суддю, що «микитасям» треба заборонити будувати «Чарівне місто»
Події 09 лют, 2018

Міноборони не переконало суддю, що «микитасям»

Суддя Господарського суду Києва Олена Чинчин не задовольнила заяву Міноборони про заборону Установі...


Прокуратура намагається відібрати у депутатів Українки землю, на якій вони замість дитсадка планують висотку
Політика / Події 29 січ, 2018

Прокуратура намагається відібрати у депутатів

Господарський суд Київської області визнав недійсним договір оренди земельної ділянки у місті...


Військова прокуратура повернула Міноборони більше 800 га землі
Події 07 лют, 2017

Військова прокуратура повернула Міноборони більше

Військова прокуратура Білгород-Дністровського гарнізону домоглася повернення Міноборони України...


Ерфан Кудусов: нам потрібна кримськотатарська національна територіальна автономія
Коментарі 0 Комментариев

Ерфан Кудусов: нам потрібна кримськотатарська національна територіальна автономія

Зараз кримські татари переживають не найлегші часи. Тому, Україна має показати, що вона про них дбає і пам'ятає. Вона їм має дати надію. А це – найважливіше, що зараз потрібно кримськотатарському народові....

18 травня, 2018
Юрій Буздуган: щоб провести індустріалізацію, потрібно виграти війну з Росією
Коментарі 0 Комментариев

Юрій Буздуган: щоб провести індустріалізацію, потрібно виграти війну з Росією

Треба перемогти Росію, стягнути з неї контрибуцію і побудувати за отримані гроші нові підприємства. І знаєте, у нас є всі шанси виграти цю війну. Бо Україна сьогодні– частина коаліції всіх демократичних сил світу проти останньої Імперії Зла....

18 травня, 2018
Сергій Дацюк:індустріалізація не означає збагачення
Коментарі 0 Комментариев

Сергій Дацюк:індустріалізація не означає збагачення

Навпаки, країни, що здатні виробляти інтелектуальну продукцію є більш заможними. Мова йде, наприклад, про комп’ютерні програми та створення творчих проектів. Отже, з якого б боку ми не дивились, індустріалізація не можна назвати розвитковим трендом....

18 травня, 2018