21 травня, 2018 0 Коментарів

«Новаціоністи» та маніпулятори від законодавчого забезпечення

«Новаціоністи» та маніпулятори від законодавчого забезпечення

Черговим переляком закінчився 15 травня 2018 року розгляд у стінах парламенту проектів Законів «Про електронні комунікації» (№3549-1, 3549-3, 3549-4) та «Про радіочастотний ресурс України» (№5051).

І не дивно. Третій рік «новаціоністи» від інформатизації та зв’язку намагаються протягнути «тухлу рибу», видаючи її за реформи, але не можуть набрати більшості для голосування.

А тут ще візит в Україну представника Європейського Союзу з питань зовнішньої політики і безпеки Федерікі Могеріні, що відбувся напередодні, в ході якого не на останньому місці було обговорення питань проведення реформ.

Маніпулювати з так званими «реформами» навчилися на всіх рівнях. Проте, який би мотлох не затягнули у парламент, щоб не придумали та зареєстрували суб’єкти законодавчої ініціативи, більшість з цього, за дослідженням Комітету виборців України, є і залишається «спамом під куполом».

Які «смаколики» чи «обіцянки-цяцянки» змушують голосувати народних обранців за «спам», можна тільки здогадуватися ….

Але ж перед цим проводиться довга, інколи багаторічна, процедура проведення «договорняків», консультацій, залучення «тяжкої артилерії» (типу президентського – невідкладно), пошук «вікон можливостей», маніпуляції свідомістю суспільства щодо необхідності впровадження тільки цих новацій.

Потім наступає довгоочікувана мить прийняття.

Для того щоб не зірвати примарні та хиткі результати попередніх дій у момент голосування, придумали можливість проведення спочатку рейтингового (сигнального) голосування (п.11 частини першої статті 28 Регламенту ВРУ).

Так було і цього разу (дивиться з 28 хв.17 сек. до 36 хв.44 сек.).

Головуючий ставить на рейтингове голосування проекти Законів і отримує провал підтримки.

«Новаціоністи» та маніпулятори від законодавчого забезпечення
«…До мене звернувся голова Комітету з питань інформатизації, щоб я перед тим, як ставити закони на розгляд, провів рейтингове голосування на предмет їхньої підтримки. … Першим я ставлю... проект Закону про електронні комунікації (3549-1, 3549-3 і 3549-4). Зараз я проводжу рейтингове голосування, щоб ми не ввійшли в закон, який не буде підтриманий».

«Наступний проект Закону про радіочастотний ресурс України (5051). Він взагалі не викликає застережень, він підтримується усіма фракція. Я, колеги, проводжу рейтингове голосування і я прошу всіх підтримати, ..».


«Новаціоністи» та маніпулятори від законодавчого забезпечення


«Вікно можливостей» закрилося і вступили в дію маніпуляції з інформацією про «новації» та намірами їх впровадження для збереження таких «важливих» проектів (Стенограма пленарного засідання).

«Новаціоністи» та маніпулятори від законодавчого забезпечення
«…це два надважливих законопроекти, які змінюють країну. Якщо подивитися на цю галузь, то 20 мільярдів гривень за три роки – єдина галузь, яка принесла до бюджету. Дуже важливі законопроекти і ми не маємо права їх втратити. Це законопроекти, які змінюють країну. Я як співавтор цих законопроектів, я маю право як автор цих законопроектів зняти і перенести їх розгляд».
«Новаціоністи» та маніпулятори від законодавчого забезпечення

«… перед перервою ви проголосували за включення в порядок денний таких надважливих законопроектів, які треба прийняти сьогодні, щоб до 1 червня, до Дня захисту дітей, … які підвищать соціальний захист наших дітей – майбутнього покоління. … вважаю, що зараз ми повинні наступні законопроекти розглядати...».
«Новаціоністи» та маніпулятори від законодавчого забезпечення

«Фракція "Блоку Петра Порошенка" підтримує прийняття законів з блоку питань інформатизації. Але це є надважливі закони для нашої держави. І ми бачимо, що сьогодні ще потрібні додаткові консультації для того, щоб ці закони могли пройти зал, отримати необхідну кількість голосів. Тому ми підтримуємо рішення авторів про те, щоб не розглядати їх сьогодні, провести додаткові консультації і розглянути їх тоді в залі, коли ми будемо чітко розуміти, що ці закони мають шанси пройти зал».«Новаціоністи» та маніпулятори від законодавчого забезпечення
«… це законопроект, який покликаний створити умови для бізнесу, щоб значно покращити покриття мобільних операторів. … про що говорять люди. Що сьогодні поруч з тим, що розвивається 3G, 4G є величезна проблема з килимовим покриттям не тільки в малих селах, селищах, але й на ключових автошляхах, залізничних шляхах. Саме цей законопроект і впроваджує можливості обміну операторів в межах свого наданого ресурсу, запровадити технологічну нейтральність. … збільшення на один відсоток проникнення Інтернету збільшує національний валовий продукт на дві десятих. … цей закон для людей і для економіки країни».

Єдиний хто в голос висловився проти (крім тих, хто просто не голосував), був О.Ляшко.


«Новаціоністи» та маніпулятори від законодавчого забезпечення
«Кожний, хто користується мобільним зв'язком в Україні, знає, наскільки це неякісний, ганебний зв'язок. У центрі Києва не має можливості поговорити. Продали по корупційній схемі 4G, украли мінімум сто мільйонів доларів, поклали собі в кишеню, 3G не працює, у селах телефони не працюють. А ви розказуєте про розвиток телекомунікацій. Повна монополія і повне зловживання. Незаконно створена комісія, наглядач від Президента очолює цю комісію.

«Новаціоністи» та маніпулятори від законодавчого забезпечення
Гроші з абонентів гребуть, послуги найдорожчі у Європі за користування мобільним зв'язком, а якість мобільного зв'язку, наче в одному місці сидиш, … ні до кого неможливо додзвонитися. Тому ми вимагаємо демонополізації, рівних правил для всіх, покращення якості зв'язку, проведення нового тендеру на 4G і вернути вкрадені сотні мільйонів доларів українців.


І фінальна сцена…

«Новаціоністи» та маніпулятори від законодавчого забезпечення
«Отже, колеги, я скажу вам свою ключову логіку, що якщо ми зараз зайдемо в годину часу в закони, які не мають перспективи, це в нас буде просто знищений робочій день. … Тому давайте, комітет попросив блок перенести, давайте ми послухаємось, дослухаємося до їхньої позиції і переходимо до наступного питання порядку денного».

Що ж, в котре представники провладних фракцій та їх попутники зберегли можливість продовжити додаткові консультації, в першу чергу по ПЗ №3549-1 та №5051, бо вони є продовженням дій на ще більшу концентрацію влади в руках голови держави як в економічній, так і у суспільно-політичній сферах. А новації, пов’язані з обмеженням Конституційних прав громадян, запровадженням тотального контролю за мережами, інформацією та користувачами і посиленням складової поліцейської держави, встановленням нового збору з суб’єктів ринку, є тому підтвердженням, але замовчуються народними обранцями.

При цьому залишаються питання до виконання Регламенту ВРУ стосовно перенесення розгляду «надважливих питань».

Зокрема, чому не проведено голосування про перенесення розгляду питання і де постанова, прийнята більшістю голосів народних депутатів від конституційного складу Верховної Ради з цього питання (частина друга статті 23)?

Чому ПЗ №3549-3 та 3549-4 перенесли без відома (наполягання) фактичних суб'єктів права законодавчої ініціативи або без відповідного ухвалення головним комітетом висновку з пропозиціями щодо перенесення розгляду законопроектів (пункт 2 частини першої статті 111)?

Раніше, 07.02.2017, ВРУ вже переносила термін розгляду проектів через відсутність голосів на їх включення до порядку денного (За:191 Проти:0 Утрималися:40 Не голосували:109).

Тому, яку ключову логіку чекати від народних обранців у цій справі надалі, спрогнозувати важко, але ж боротьба за прийняття антиконституційних новацій на цьому, як ми бачимо, не завершується.

Суспільство – пильнуй, поки ще є важелі зупинити антиреформаторів.
Засідання Комітету ВРУ з питань інформатизації та зв’язку.
ІТ-Україна 25 травня, 2017

Засідання Комітету ВРУ з питань інформатизації та

24.05.2017 нарешті відбулося засідання Комітету ВРУ з питань інформатизації та зв’язку....


Засідання Комітету ВРУ з питань інформатизації та зв’язку
Політика / ІТ-Україна 17 травня, 2017

Засідання Комітету ВРУ з питань інформатизації та

В черговий раз депутати показали неповагу не тільки до комітету та його працівникам, що готували...


Засідання Комітету ВРУ з питань інформатизації та зв’язку
ІТ-Україна 08 лют, 2017

Засідання Комітету ВРУ з питань інформатизації та

На початку засідання голова Комітету доповів про підсумки чергового Дня ІТ у парламенті....

Дніпровці вимагали ув'язнення для головного живодера України
Коментарі 0 Комментариев

Дніпровці вимагали ув'язнення для головного живодера України

Олексій Святогор отримав «славу» координатора догхантерів. На його рахунку тисячі життів собак, котів і птахів. Серед жертв Святогора є і домашні улюбленці....

21 лют, 2019
Дніпропетровський літопис 2014. (Падіння Леніна)
Коментарі 0 Комментариев

Дніпропетровський літопис 2014. (Падіння Леніна)

21 лютого о 18-й годині мешканці міста зробили внесок до процесу, який журналісти та історики назвуть «ленінопадом». Пізно вночі наступної доби, Жовтнева площа (майбутня Героїв Майдану – ред.) вже стане вільною від центрального божества...

21 лют, 2019
Роман Зіненко: багато учасників Іловайської операції не розуміли, що відбувалося
Коментарі 0 Комментариев

Роман Зіненко: багато учасників Іловайської операції не розуміли, що відбувалося

Людина могла стояти на одному пості два тижні і знати лише про події на відстані 100 – 500 метрів, навколо себе. Але вона не розуміла, що відбувається в найближчому кілометрі. Наприклад, ми знаходячись в місті Іловайськ, і гадки не мали про ситуацію...

20 лют, 2019