23 травня, 2018 0 Коментарів

Київ у живопису та скульптурі

Музей сучасного мистецтва України запросив на художню виставку, присвячену місту Києву. Проект поєднує роботи з власної колекції з творами киян Лариси Пуханової та Вадима Жуковського.

Лариса Пуханова – обдарована талантом бачити крізь простір і час, її роботи мають душу, як і Київ, який вона обожнює і відтворює на своїх полотнах.

Твори художниці називають містичними і загадковими, вони захоплюють увагу і не відпускають глядача. Місто і особистість, особливості архітектури, певна незавершеність дозволяють глядачеві ґрунтовніше осмислювати картини, глибше занурюючись в таємниці творчості мисткині.

Пані Лариса у 1977 році закінчила Республіканську художню школу ім. Тараса Шевченка, згодом – Київський державний художній інститут. З 1990 року – член НСХУ. На її творчому рахунку десятки художніх виставок. Роботи художниці зберігаються в Національному художньому музеї України, фондах Міністерства культури України і НСХУ, приватних колекціях України, Німеччини, Ізраїлю, Канади, США, Чехії, Словаччини, Росії.

Історія та сучасність переплелися в представлених на виставці полотнах Лариси Пуханової: «Альтанка», «Маріїнський парк», «Міст П», «Контрактова площа», «Собор». Кульковою ручкою та фломастером створені серії робіт «Химери Києва», «Київ – дефрагментація», «Музиканти Києва».

Вадим Жуковський 1989 року закінчив Республіканську школу ім. Тараса Шевченка, а 1999-го – Національну академію образотворчого мистецтва та архітектури. На його рахунку – 10 персональних та 30 колективних виставок. Скульптура Вадима граціозно пластична, відтворює настрій, емоції, рух.

Філософське осмислення дійсності, різноманітність способів і форм буття, світ свідомості і природи, внутрішє і зовнішнє – все це закладено у символізмі образів майстра, який скурпульозно працює з бронзою, мармуром, деревом, каменем. В його руках народжуються творіння, насичені художньою та емоційною виразністю.

Любов до рідного красеня Києва також демонструють роботи з музейної колекції Любові Рапопорт, Олени Агамян, Зої Орлової, Євгена Волобуєва, Андрія Блудова, Миколи Глущенка, Абрама Маневича, Ганни Криволап, Едуарда Бельського, Валентина Реунова та інших художників.

У день відкриття виставки також відбулася презентація альбому «Київ у мистецтві», який представив упорядник Сергій Удовик.

Едуард ОВЧАРЕНКО
Фото автора

Київ у живопису та скульптурі
Київ у живопису та скульптурі
Київ у живопису та скульптурі
Київ у живопису та скульптурі
Відкриття виставки «Киев – родина, звучавшая во сне»
Культура 11 травня, 2018

Відкриття виставки «Киев – родина, звучавшая во

17 травня о 18.00 Музей сучасного мистецтва України запрошує на відкриття виставки «Киев – родина,...


Відкриття виставки «В контражурі»
Культура 02 кві, 2018

Відкриття виставки «В контражурі»

5 квітня о 18.00 Музей сучасного мистецтва України запрошує на відкриття виставки «В контражурі» у...


Повернення до рідного дому
Культура 14 січ, 2018

Повернення до рідного дому

У Музеї Гетьманства працює виставка молодої художниці Анастасії Денисовець (Гонтар) «Дім»....

У Дніпрі день писемності відсвяткували диктантом
Коментарі 0 Комментариев

У Дніпрі день писемності відсвяткували диктантом

За парти сіли волонтери, ветерани АТО, представники громадських організацій, а також діти шкільного віку....

10 лис, 2018
Коментарі / Події / Актуальне 0 Комментариев

"Мамі": Американський співак і актор зняв кліп на україномовну пісню

Американський співак і актор з білоруським корінням Алекс Громаковский (Alex Hramakouski) заспівав українською мовою. 9 листопада, у День української мови та писемності артист випустив кліп на першу студійну пісню "Мамі"....

09 лис, 2018
Несправедливо ув'язнений атовець потребує підтримки
Коментарі 0 Комментариев

Несправедливо ув'язнений атовець потребує підтримки

Молодий тридцяти шестирічний чоловік у місці позбавлення волі отримав цукровий діабет, ішемічну і гіпертонічну хвороби, астенічний синдром та інші недуги....

09 лис, 2018