23 травня, 2018 0 Коментарів

У Дніпрі протестували проти подорожчання музичних шкіл

У Дніпрі протестували проти подорожчання музичних шкіл

У середу, 23 травня біля мерії Дніпра мітингували педагоги шкіл естетичного виховання та батьки учнів. Вони виступають проти збільшення вартості навчання. За ініціативи Департаменту гуманітарної політики у виконкомі підготували проект рішення. Він передбачає різке скорочення фінансування закладів естетичної освіти з бюджету та переведення їх на режим самоокупності. Проект рішення провокує дискримінаційний розподіл дітей в залежності від їх здібностей. Учням, яких визнають талановитими, навчання обходитиметься за демократичними цінами. А так званим нездарам доведеться платити за нього значно більше. Один місяць навчання в музичній школі може обходитися батькам менш талановитих дітей від 1.200 до 1.500 гривень. Зараз його вартість для всіх учнів у Дніпрі однакова. Вона знаходиться на рівні 210 гривень.

Аби депутати міськради і члени виконкому не відібрали можливість в дітей навчатися в школах естетичного виховання за доступними цінами, дніпровці вийшли на мітинг. Вони тримали плакати з написами: «Діти без музики – Дніпро без майбутнього!», «Ні! Незаконній оптимізації», «Економте на своїх дітях! Наших не чіпайте».

Варто зазначити, що міський голова Борис Філатов проти подорожчання навчання у музичних шкалах.
«Я скористався правом вето і не підписую сьогоднішнє рішення виконкому про оплату в музичних школах. Воно буде дезавуйоване. На завтрашню сесію (23 травня – ред.) це питання також виноситься не буде», – написав міський голова Дніпра на своїй сторінці на Facebook.

Люди хотіли, щоб до них вийшов заступник мера з питань діяльності виконавчих органів Олександр Шикуленко, але він не прийшов. Замість нього позицію міської влади представляв начальник управління з питань культури Євген Хорошилов.

– Школи естетичного виховання будуть працювати заради розвитку дітей. Рішення, які були прийняті, станом на сьогодні скасовані. Ми запрошуємо всіх бажаючих обговорити, як школи будуть жити далі. Ми будемо шукати варіант, що має задовольнити і батьків, і керівників шкіл естетичного виховання, і Департамент гуманітарної політики і міську владу загалом. Ми відкриті для спілкування, – зазначив Євген Хорошилов.

Крім того, під час мітингу дніпровці висловили своє незадоволення з приводу наказу № 29 «Про оптимізацію штатних розкладів установ і підприємств». Його також видав Департамент гуманітарної політики. Цей наказ передбачає суттєве скорочення технічного персоналу в дитячих садочках, музичних, художніх та загальноосвітніх школах, палацах культури і інших закладах.

– Департамент йти на поступки не збирається, – говорить голова профспілки співробітників культури та науки Еліна Кузьменко. – Ми були на постійно діючій комісії міської ради. Вразило навіть відношення до нас. Представники департаменту та комісії сиділи. І лише ми – як двійошники стояли під дверима. Тому, ніякого діалогу із департаментом немає.

На сьогодні у закладах освіти, культури та спорту Дніпра скорочують усіх, кого тільки можна. Збираються оптимізувати двірників і сторожів. Одна праля працюватиме за трьох на зарплату в 1.900 гривень. У дитячому садочку одна медсестра буде виконувати обов'язки трьох своїх колег. Із штату вивели інженерів електроніки і збираються так вчинити з соціальними педагогами та інструкторами з фізкультури. Невже нашим дітям не потрібне навчання? І список такої оптимізації від Департаменту гуманітарної політики дуже великий, – розповіла вона.


Однак депутати міської ради Дніпра не підтримали ініціативу призупинення наказу «Про оптимізацію штатних розкладів установ і підприємств». Вони вважають, що цей процес вже запущений і його неможливо зупинити.


Ірина Сатарова

У Дніпрі протестували проти подорожчання музичних шкіл


У Дніпрі протестували проти подорожчання музичних шкіл


У Дніпрі протестували проти подорожчання музичних шкіл


У Дніпрі протестували проти подорожчання музичних шкіл
Експерт пояснив, чому коледжі та технікуми мають фінансуватися з Державного бюджету
Коментарі 05 гру, 2017

Експерт пояснив, чому коледжі та технікуми мають

У разі передачі цих навчальних закладів на місцевий рівень фінансування, у їх будівлях можуть...


Андрій Гарнат: в проекті бюджету на 2018 рік немає витрат на розвиток економіки
Коментарі 25 вер, 2017

Андрій Гарнат: в проекті бюджету на 2018 рік

Експерт назвав документ черговим бюджетом «проїдання»....


Віктор Жердицький: мова навчання в Україні має бути лише українською
Коментарі 20 вер, 2017

Віктор Жердицький: мова навчання в Україні має

Громадський діяч пояснив, чому Верховна Рада не повинна скасовувати сьому статтю Закону «Про...


Дніпровці вимагали ув'язнення для головного живодера України
Коментарі 0 Комментариев

Дніпровці вимагали ув'язнення для головного живодера України

Олексій Святогор отримав «славу» координатора догхантерів. На його рахунку тисячі життів собак, котів і птахів. Серед жертв Святогора є і домашні улюбленці....

21 лют, 2019
Дніпропетровський літопис 2014. (Падіння Леніна)
Коментарі 0 Комментариев

Дніпропетровський літопис 2014. (Падіння Леніна)

21 лютого о 18-й годині мешканці міста зробили внесок до процесу, який журналісти та історики назвуть «ленінопадом». Пізно вночі наступної доби, Жовтнева площа (майбутня Героїв Майдану – ред.) вже стане вільною від центрального божества...

21 лют, 2019
Роман Зіненко: багато учасників Іловайської операції не розуміли, що відбувалося
Коментарі 0 Комментариев

Роман Зіненко: багато учасників Іловайської операції не розуміли, що відбувалося

Людина могла стояти на одному пості два тижні і знати лише про події на відстані 100 – 500 метрів, навколо себе. Але вона не розуміла, що відбувається в найближчому кілометрі. Наприклад, ми знаходячись в місті Іловайськ, і гадки не мали про ситуацію...

20 лют, 2019