30 травня, 2018 0 Коментарів

Ерфан Кудусов: якщо Путіну буде потрібно, він вб'є будь-кого

Ерфан Кудусов: якщо Путіну буде потрібно, він вб'є будь-кого

Вчора, 29 травня пізно ввечері Кремль позбавив життя журналіста Аркадія Бабченка. Позбавив підступно, вистрілом у спину. Пораненого Аркадія знайшла його дружина у їх київській квартирі. А вже в кареті швидкої допомоги він помер від отриманих травм.

Валерія Новодворська, Анна Полытковська, Бориси Березовський та Нємцов, Аміна Окуєва, а вчора Аркадій Бабченко... скільки іще життів заберуть наймані вбивці путінскього режиму? Спецслужби Кремля продемонстрували, що вони здатні на все і добралися навіть до, на перший погляд, безпечної Великої Британії. Але екс-співробітник російської військової розвідки Сергій Скрипаль та його донька Юлія залишилися живими. А ось іншому колишньому спецслужбовцю Олександру Литвиненку пощастило менше. Він помер від променевої хвороби у лікарні університетського коледжу Лондона.

Організація Об'єднаних Націй визнала Росію винною в збитті малайзійського боїнгу 777 і загибелі його пасажирів. Однак Кремль і надалі продовжує однією рукою втручатися своїми огидними пазурами у внутрішні справи інших країн та вбивати людей. На іншу він заздалегідь одягає білу перчатку і тисне нею руки лідерам ЄС. Можливо весь цивілізований світ у небезпеці? Про це i-ua.tv поспілкувалися з приятелем покійного Аркадія Бабченка, кримськотатарським активістом Ерфаном Кудусовим.


– Чи відчував Аркадій, що його життя знаходиться в небезпеці?

– В Україні ні, а ось в Росії – так. Власне кажучи, через це він звід ти і поїхав. Аркадій розумів, що на Батьківщині його можуть вбити будь-якої миті. Він виїхав до Києва, хоча мав плани на Прагу. Але через проблеми з документами з Чехією не склалося, бо у цій країні діє візовий режим. Як я вже казав, Аркадій почував себе в Росії небезпечно. А ось про те, чи здогадувався він, що загроза перейшла кордон між державами і вже чатує на нього в Україні, я не знаю. Принаймні Аркадій це жодним чином не проявляв. Він жив які і всі і був дуже позитивною людиною.

– Але, на жаль, наші українські спецслужби належним чином не зреагували – і відбулася трагедія. Вони могли запобігти смерті журналіста? Вбивство Аркадія Бабченка – це недоробка СБУ?

– Ні, я думаю це просто війна. На жаль, 95% громадян України не розуміють, що бойові дії йдуть не тільки на Донбасі. Фактично, вони відбуваються на кожній нашій вулиці, в кожному будинку. Якщо Путіну буде потрібно, він вб'є будь-кого. Він може замовити будь-якого журналіста за статті, такого ж самого критичного рівня, які писав Аркадій Бабченко. А що ж до роботи спецслужб, то їх представників не можливо приставити до всіх.

Але у нас є інша проблема – відсутність в Україні правоохоронних органів. У нас відкритий кордон з Росією. З країни-агресорки до нас може приїздити будь-хто, а потім робити що завгодно, на нашій території .У нас повно чеченів-кадирівців та інших російських покидьків, які вбивають людей. До того ж вистачає і місцевих любителів Путіна та «рускаво міра». У країні війна, але на жаль, не всі розуміють, що вона йде не тільки на Донбасі.

– По суті в очах світового товариства Росія постала терористичною державою. Однак Кремль почувається повністю безкарно.

– Так і є. Вони почувають себе в безпеці. З ними вітаються лідери європейських держав. Кремлю з рук сходять будь-які злочини. Вони можуть прийти в Україну і вбити людину.

– Як бачимо, Росія продовжує свої злочини не зважаючи навіть на чемпіонат світу з футболу, який вона має в себе провести. Виходить, Путін не боїться світового співтовариства?


– Він отримав сигнал з Заходу: про те, що з ним спілкуються і дружать.

– Ви маєте на увазі зустрічі з Ангелою Меркель та Еммануелем Макроном?

– Так, Путін у нас рукопожатний. Він може ще знищити пару літаків і вбити кілька десятків людей. Він буде і далі воювати і нападати. Ситуація може дійти до того, що бомби посиляться в Києві, або, наприклад, у Херсоні. Що треба Заходу, мені не зрозуміло. Можливо, щоб російські бомби посипалися на Берлін та на Париж?

– ООН визнала Росію винною у катастрофі малайзійського боїнгу 777.

– Так, це офіційна інформація. Але тим не менш, вона не завадила європейським лідерам проводити зустрічі з Путіним. Будь-який нормальний політик від них мав би відмовитися. Тим не менш Макрон та Меркель зустрілися з Путіним. І це до добра не доведе ні Європу, ні нас.

– Що має робити після цього вбивства Україна? Розірвати дипломатичні відносини з Кремлем?

– Я не знаю. Я написав на «Facebook», що і дипломатичні відносини треба було давно розірвати, і війну оголосити, і змусити працювати наші спецслужби. Але цього всього немає, бо в державі відбувається повний хаос.

Ірина Сатарова
Ерфан Кудусов: у смерті Веджіє Кашки винна Росія
Коментарі 24 лис, 2017

Ерфан Кудусов: у смерті Веджіє Кашки винна Росія

Українська влада не повинна заплющувати очі на знущання над кримськими татарами. Керівництво нашої...


Ерфан Кудусов: Росія займається державним тероризмом
Коментарі 05 жов, 2017

Ерфан Кудусов: Росія займається державним

Окупаційна влада намагається організувати депортацію кримських татар за їх власним бажанням....


Ерфан Кудусов: Росія влаштувала етноцид кримськотатарського народу
Коментарі 02 жов, 2017

Ерфан Кудусов: Росія влаштувала етноцид

Вранці представники ФСБ вивезли трьох кримських татар у невідомому напрямку....


Олександр Хара: ОБСЄ – це не той інструмент, який може зупинити війну
Коментарі 0 Комментариев

Олександр Хара: ОБСЄ – це не той інструмент, який може зупинити війну

Питання не в некомпетентності спостерігачів ОБСЄ. Справа в тому, що на сьогодні не існує наддержавних структур, здатних виконати свою функцію, так як ми хотіли б. Просто є вада сучасної системи міжнародних відносин. Які б гарні чи погані люди не...

17 гру, 2018
Сергій Дацюк: протести  «жовтих жилетів» – це класичний бунт
Коментарі 0 Комментариев

Сергій Дацюк: протести «жовтих жилетів» – це класичний бунт

Демонстранти нездатні здійснити революцію: ні філософську, ні політичну. Вони навіть не зможуть призвести своїми діями до побудови нової архітектури Європи, або нової економічної політики Франції. Вони нічого зробити нездані. І тут не допоможе ні...

13 гру, 2018
Міністерство культури не передавало УПЦ МП козацьку церкву на Дніпропетровщині
Коментарі 0 Комментариев

Міністерство культури не передавало УПЦ МП козацьку церкву на Дніпропетровщині

Ділянка, на якій знаходиться «Біла церква», відповідно до статті 34 Закону України «Про охорону культурної спадщини», належить до земель історико-культурного призначення. Іншими слова, вона не може передаватися ні у користування, ні у приватну...

13 гру, 2018