21 чер, 2018 0 Коментарів

Святослав Стеценко: у Росії немає довіри до кримчан

Святослав Стеценко: у Росії немає довіри до кримчан

Перетворюючи Крим на військову базу, путінська Росія демонструє повну байдужість до мешканців півострову. Зокрема, під час працевлаштування надають перевагу не кримчанам, а приїжджим з материкової Росії. А про репресії проти кримських татар, які стали вже сумною традицією, годі й щось казати. Про плани Кремля щодо цивільного населення окупованого півострову, i-ua.tv поспілкувався з полковником запасу Святославом Стеценком.

– Які плани в Росії на Крим?

– Ще з початку окупації, Крим послідовно перетворюється на військову базу. За планами Кремля, півострів має стати потужним плацдармом для авіації і засобів протиповітряної оборони, щоб контролювати повітряний простір над усім Чорним морем і значною частиною України. Так само, Крим повинен бути плацдармом для висадження морських десантів на територію нашої держави у її приморських напрямках.

Виходячи із таких цілей Кремля, безумовно, що окупантам начхати на цивільне населення півострову. Воно їм потрібно тільки в обсягах, необхідних для обслуговування авіаносця, який неможливо потопити. Економічного сенсу тримати цивільних в Криму у росіян просто немає.

Через відокремлення від України, більшість підприємств, які були на півострові – фактично зруйновані. Якихось власних виробничих потужностей, або природних ресурсів у Криму немає також. Тому, цивільні люди росіянам просто не цікаві. Вони будуть робити максимально все, аби колишнє місцеве населення виїхало з півострову.

– Чим військова база в Криму загрожує Україні?

– Ця база їм потрібна як ударний плацдарм. Не лише проти України, а зокрема і для контролю морського і повітряного простору Чорного моря.

– Складається враження, ніби Росія зосередила всю потугу своєї репресивної машини на кримських татарах.

– Кримські татари – найбільш зорганізована і згуртована верства у Криму. Тому, в основному всі утиски спрямовані на них. Решта населення не опирається, відповідно, репресій проти них немає.

– Якщо мова йде про витіснення цивільного населення, то як Росія переселятиме людей, що не демонструють її політиці відкритого опору?

– Безумовно, це не будуть насильницькі способи. Люди виїжджатимуть самі. В окупованому Криму рівень життя нижчий, ніж у Московії. По-друге, будуть пропонувати якісь вигідні умови для їх переселення. У росіян немає потреби вживати по відношенню до них якихось репресивних заходів.

– На скільки мені відомо, в окупованому Криму запроваджують політику дискримінації щодо працевлаштування. Відтак, перевагу надають приїжджим з материкової Росії.

– Безумовно так. І не лише надають перевагу, але й цілеспрямовано переміщують людей на роботу в Криму. У росіян немає довіри до кримчан, бо вони – зрадники. Одна справа, коли людина переходить на бік ворога через ідеологічні міркування і зовсім інша, коли ключовим є матеріальний аспект. Ні для кого не є секрет, що більшість кримчан підтримали Московію, бо вони сподівалися отримати від неї побільше меду і грошей. Вони такими своїми вчинками продемонстрували продажну сутність. Тому звісна річ, що до зрадників довіри ніколи, ні в кого немає.

– Коли Крим повернеться в Україну, що робити з приїжджими з Росії?

– Вони матимуть статус іноземних громадян. Але це стосується тільки тих, хто не брав участі у організації репресій і утисків. Ті ж хто служив у окупаційних військах і репресивних органах, мають бути покарані за українським законодавством. Звісна річ, якщо вони на той час залишатимуться на території Криму.


Ірина Сатарова
Ерфан Кудусов: Росія сьогодні запроваджує геноцид у Криму
Коментарі 21 чер, 2018

Ерфан Кудусов: Росія сьогодні запроваджує геноцид

Населення, яке жило в Криму до окупації, апріорі вважається нелояльним. Тому, росіяни поставили...


Юрій Смелянський: Росія намагається виселити з Криму «зайвих» людей
Коментарі 20 чер, 2018

Юрій Смелянський: Росія намагається виселити з

З точки зору окупанта, всі люди – громадяниУкраїни, які проживали в Криму на початку окупації є...


Ерфан Кудусов: кримські татари залишилися на окупованому півострові без захисту
Коментарі 18 чер, 2018

Ерфан Кудусов: кримські татари залишилися на

Репресії запроваджуються з метою витіснення кримських татар з їхньої Батьківщини. У першу чергу,...


Сергій Дацюк: протести  «жовтих жилетів» – це класичний бунт
Коментарі 0 Комментариев

Сергій Дацюк: протести «жовтих жилетів» – це класичний бунт

Демонстранти нездатні здійснити революцію: ні філософську, ні політичну. Вони навіть не зможуть призвести своїми діями до побудови нової архітектури Європи, або нової економічної політики Франції. Вони нічого зробити нездані. І тут не допоможе ні...

13 гру, 2018
Міністерство культури не передавало УПЦ МП козацьку церкву на Дніпропетровщині
Коментарі 0 Комментариев

Міністерство культури не передавало УПЦ МП козацьку церкву на Дніпропетровщині

Ділянка, на якій знаходиться «Біла церква», відповідно до статті 34 Закону України «Про охорону культурної спадщини», належить до земель історико-культурного призначення. Іншими слова, вона не може передаватися ні у користування, ні у приватну...

13 гру, 2018
Юрій Смелянський: Україна має стати ініціаторкою застосування нових санкцій проти Росії
Коментарі 0 Комментариев

Юрій Смелянський: Україна має стати ініціаторкою застосування нових санкцій проти Росії

Ми не повинні наших європейських партнерів просити обмежувати інтереси свого бізнесу, у той час, коли самі продовжуємо торгівлю та економічні відносини з Росією. Україна має продемонструвати приклад позиційної політики. Тобто, бути самою...

07 гру, 2018