27 чер, 2018 0 Коментарів

Веніамін Тимошенко: Українська влада попри декларування руху в Європу вибудовує Рашку?

Веніамін Тимошенко: Українська влада попри декларування руху в Європу вибудовує Рашку?

Служба безпеки України має намір сфабрикувати кримінальну справу проти керівника Дніпропетровської обласної організації Всеукраїнської профспілки «Свобода Праці» Ігоря Токовенка. Вочевидь, владі не сподобалася діяльність активіста, спрямована на допомогу працівникам у боротьбі за підвищення зарплатні на Вільногірському гірничо-металургійному комбінаті» ПАТ «ОГХК». Аби зібрати проти Ігоря Токовенка потрібну інформацію, співробітник СБУ без вручення повістки запросив на допит двох профспілковців. Чому влада вдалася до репресій проти людини, яка захищає права трударів, i-ua.tv поцікавився у голови Об'єднання незалежних профспілок авіапрацівників Веніаміна Тимошенка.

– Влада вирішила переслідувати профспілковців?

– Сто відсотків. Мабуть, нашому поколінню пощастило жити в епоху, коли інформація розповсюджується просто моментально. Завдяки гучним журналістським розслідуванням, електронним деклараціям та іншим інструментам, які роблять нашу владу більш прозорою, ми бачимо, що вона наскрізь корумпована і так само злочинна, як і попередня. Багато фактів свідчать і про те, що правоохоронні органи часто співпрацюють з криміналом та олігархічними структурами і на цьому збагачуються. Тому я не бачу у діях поліції чи СБУ захисту саме народних інтересів. Вони радше працюють на великий капітал і певні угрупування, що загарбали державне майно в Україні.

Ігор вчить людей захищатися за допомогою страйків і колективних трудових спорів та вигравати в судах. На мою думку, така профспілкова і просвітницька діяльність становить загрозу спокійному життю і жируванню олігархів та феодалів, бо страйк – це найпотужніший і найдієвіший інструмент тиску на них. Інструмент, який піднімає людям зарплати і відповідно знижує надприбутки олігархів. Тому фабрикування кримінальної справи проти Ігоря та інших активістів – це залякування та тиск на профспілківців.

– Якщо проти Ігоря відкриють кримінальну справу, як його захищатимуть активісти профспілкового руху?

– Ви знаєте, в Україні йдуть ігри в демократію. У нас її скоріше немає, бо демократичні інструменти практично не працюють, все на рівні декларацій, і влада робить все, що їй заманеться. Коли розумієш, що вся владна машина і весь адмінресурс налаштовані проти тебе, усвідомлюєш, що право і демократію треба захищати усіма можливими засобами і використовувати різні дієві інструменти.

Можу дещо розповісти із особистого досвіду. На державному підприємстві «Зал офіційних делегацій» під час проведення першого історичного страйку на транспортному підприємстві, ми мали протистояння з дуже потужними силами. У скандал був залучений навіть президент. Ми зрозуміли, що самотужки нам буде складно перемогти, а демократія не має кордонів. Тому прийняли рішення звернутися по допомогу до тих, кого наша влада точно боїться – міжнародних партнерів. Відповідно вирішили напряму звернутися до представників посольств США, Канади та європейських країн, благо, ми співпрацюємо з багатьма урядовими та правозахисними організаціями цих країн. Ми повідомили їм про факти корупційних злочинів, про тиск на активістів і ви знаєте, в комплексі всіх застосованих заходів це спрацювало.

Наші методи подіяли, бо є народна мудрість: упирі бояться світла. Так, вони дуже бояться, коли оприлюднюються їх злочинні дії. Особливо, коли про них питають міжнародні партнери, від яких вони дуже залежні. От і зараз, ми не будемо казати у публічному просторі, що і як робитимемо, як саме захищатимемо Ігоря. Хай це буде неприємним сюрпризом для опонентів. Вони мають зрозуміти: ми навчилися захищатися від них, ми знаємо де їм боляче, тому будемо бити саме туди. Про утиски профспілок і порушень прав людини знатимуть і правозахисні організації, і міжнародна спільнота. Ми зробимо цей випадок токсичним. Тому, цим НКВСівцям я б радив більше займатися справами захисту державних інтересів, а не олігархів та злочинних угрупувань.

– На Вашу думку, тиск на профспілковців і прагнення держави закрити певні неугодні сайти – це шестерінки одного репресивного механізму?

–Україна попри декларування руху в Європу вибудовує Рашку, таку ж тоталітарну поліцейську державу. Тому, тиск на неугодних профспілківців і бажання закриття сайтів, які критикують владу, мені нагадують диктаторські закони від 16 січня. Вони зараз пишуть і приймають такі самі диктаторські закони. Правда роблять це більш підступно і часто тихенько, щоб не помітили.На жаль, влада декларує європейські цінності і просування в ЄС, але очевидно на практиці будує саме Рашку: тоталітарну і людожерну.

І все ж, так буде не завжди, потрібна активізація українців в незалежних профспілках і розширення народної боротьби за значне підвищення доходів та соціальних стандартів, бо основний ворог України – це штучно створені злидні. Через страйки пройшли всі успішні і заможні демократичні країни і ми пройдемо, бо за нас це ніхто не зробить.


Ірина Сатарова
Веніамін Тимошенко: новий Трудовий Кодекс ще гірший за російський
Коментарі 31 бер, 2018

Веніамін Тимошенко: новий Трудовий Кодекс ще

Складається враження, ніби «ватному простору» намагаються продемонструвати картинку: «Дивіться, до...


Веніамін Тимошенко: страйк на Вільногірському гірничо-металургійного комбінаті перенесено
Коментарі 21 гру, 2017

Веніамін Тимошенко: страйк на Вільногірському

Керівництво Вільногірського гірничо-металургійного комбінату подало позов до Вільногірського...


Веніамін Тимошенко: зараз створюється новий профспілковий рух
Коментарі 04 гру, 2017

Веніамін Тимошенко: зараз створюється новий

Часи, коли треба вмовляти роботодавців і просити у них підвищення зарплат вже у минулому. Зараз...


Новий суспільний договір: чи потрібен він Україні
Коментарі 0 Комментариев

Новий суспільний договір: чи потрібен він Україні

Місяць тому лідер партії “Батьківщина” Юлія Тимошенко висунула ідею про необхідність нового суспільного договору та перезаснування держави. Вперше за всю історію Незалежності України політики, разом з командою інтелектуалів, ініціювали...

15 лип, 2018
Віктор Шишкін: Конституція України – інтелектуальна заслуга Левка Лук’яненка в тому числі
Коментарі 0 Комментариев

Віктор Шишкін: Конституція України – інтелектуальна заслуга Левка Лук’яненка в тому числі

Його смерть дійсно стала несподіваним шоком, бо ще зовсім недавно Левко Григорович почувався бадьоро. Я знаю поважних людей, які через хвороби не могли брати активну участь в житті держави протягом кількох років, але це не про Левка. Він займався...

14 лип, 2018
Олександр Хара: Путіну нема чого запропонувати американцям
Коментарі 0 Комментариев

Олександр Хара: Путіну нема чого запропонувати американцям

Трамп не визнає Крим російським, бо це стане для його президентства навіть не помилкою, а роковим кроком. Американці, які ще сумнівалися у наявності змови між Трампом та Путіним, будуть переконаними у її існуванні. Крім того, президент ще більше...

12 лип, 2018