30 чер, 2018 0 Коментарів

Сергій Яригін: влада хоче довести Україну до рівня Мордору

Сергій Яригін: влада хоче довести Україну до рівня Мордору

Верховна Рада має розглянути проект Закону №6688 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії загрозам національній безпеці в інформаційній сфері». За антидемократичністю документ може скласти конкуренцію навіть горезвісним диктаторським законам від 16 січня. Якщо депутати ухвалять законопроект №6688, у нашій державі буде введено цензуру. Чому? i-ua.tv пояснив голова всеукраїнської громадської організації «Українське Піратське Співтовариство» Сергій Яригін.

– Чим обернеться прийняття проекту Закону №6688 для громадян України?

– По-перше, він передбачає блокування звичайними слідчими Інтернет-сайтів , а по-друге – можливість визнання терористами всіх, хто своїми діями стимулює владу ухвалювати важливі рішення, або навпаки стоятиме на заваді їх прийняття. Обидві пропозиції впливають на наші свободи. Варто зазначити, що блокування сайтів є нормальним інструментом цензури. Чи потрібна вона в українському сегменті Інтернету? Ні. І це – однозначна відповідь.

– Таким чином ми скочуємося на рівень Росії?

– Так, але навіть в Росії, рішення про закриття сайту приймає суд, а в Україні це робитиме лише слідчий.

– Чому владі вигідний цей документ саме у такій редакції?

– Нашій СБУ перед виборами потрібен закон, який розв'яже руки її працівникам для блокування сайтів. При чому це можна буде робити це без уточнення підстав. У документі також не визначено, хто нестиме відповідальність за неправомірне блокування. Крім того, законопроект обмежуватиме наші права на доступ до інформації. Припустимо, якийсь слідчий приймає рішення про блокування інтернет-ресурсу, де розмістили статтю про корупційні схеми влади. Що далі? Як знайти цю інформацію? А особливо за умови, коли її не встигли перепостити на інший сайт?

Що ж стосується другого аспекту законопроекту – протидії органам влади, або стимулювання прийняття ними певних рішень, то законопроект №6688 ставить під питання проведення мирних акцій. Хоча у документі йде мова про кібербезпеку, але на сьогоднішній день люди спілкуються і домовляються про вихід на демонстрації за допомогою ІТ-технологій. Тобто, будь-які дії громадян з організації протесту потрапляють під санкції закону. Таким чином, влада посягає на наше право мирного протесту. Зараз у Верховній Раді лежить півтора десятки законопроектів, якими намагаються обмежити гарантовану Конституцією свободу мирних зборів. Нас хочуть довести до рівня Мордору, бо у разі прийняття документу, доведеться просити дозвіл у влади для організації акцій.

На мою думку, влада просто бажає мати реальні інструменти для протидії громадянському суспільству. Тобто, якби цей документ ухвалили ще до початку Революції Гідності, то Майдан могли б розігнати ще у перший день. Навіть злочинні закони від 16 січня, які були прийняти регіоналами, передбачали заборону зборів через суд, а не за забаганкою слідчого.

– Тобто, слідчий зможе взяти і заборонити будь-які збори за власним бажанням?

– Так, взяти і заборонити. І за це йому нічого не буде незалежно від того, наскільки правильне він прийняв рішення.

– Чи порушує законопроект № №6688 українське законодавство і міжнародні документи?

– Так. Він суперечить Угоді про асоціацію між Україною та Європейським союзом. У ній однозначно прописано, що будь-яке блокування сайтів має бути прийняте за рішенням суду. Чомусь ні президент, ні депутати, ні урядовці на це звернути увагу не бажають. Також, законопроект суперечить трьом статтям Конституції України: 34-й – про свободу слова, 35-й – про свободу совісті і 39-й – про мирні збори.

– Чи дійсно законопроект допоможе боротися з кібератаками?

– Чим аргументує прийняття документу один з його авторів Дмитро Тимчук? На його думку, СБУ просто необхідно мати закон, який у випадку кібератаки дозволить оперативно заблокувати конкретні сайти-розповсюджувачі вірусів. Але тут не все так просто. Давайте згадаємо вірус «Петя-2», який дуже сильно зачепив Україну. У його випадку законопроект №6688 просто не спрацював би. Бо заблокувати сайт-розповсюджувач вірусу було недостатньо. Він заразив уже десятки тисяч інших ресурсів. Тому, аргументація влади про необхідність прийняття законопроекту виглядає по-дитячому. Наближаються вибори і вона хоче взяти Інтернет під контроль. Це потрібно, щоб забрати в людей інструменти їх волевиявлення та тиску на владу.

Ірина Сатарова
Ігор Токовенко: олігархи намагаються завершити дерибан стратегічних підприємств
Коментарі 27 кві, 2018

Ігор Токовенко: олігархи намагаються завершити

Прийняттю проекту № 8225 слід чинити спротив. У ньому має взяти участь потужний рух профспілковців,...


Експерт пояснив, чому громадські ради працюють неефективно
Коментарі 17 лис, 2017

Експерт пояснив, чому громадські ради працюють

Законодавство прописане неоднозначно, тому їх повноваження є ілюзорними. Окрім консультування,...


Михайло Стрельников: депутати розглянуть законопроект, який фактично поверне кріпацтво
Коментарі 12 лис, 2017

Михайло Стрельников: депутати розглянуть

Він передбачає контроль арбітражних керуючих над розходами українців, яких господарський суд...


Дніпровці вимагали ув'язнення для головного живодера України
Коментарі 0 Комментариев

Дніпровці вимагали ув'язнення для головного живодера України

Олексій Святогор отримав «славу» координатора догхантерів. На його рахунку тисячі життів собак, котів і птахів. Серед жертв Святогора є і домашні улюбленці....

21 лют, 2019
Дніпропетровський літопис 2014. (Падіння Леніна)
Коментарі 0 Комментариев

Дніпропетровський літопис 2014. (Падіння Леніна)

21 лютого о 18-й годині мешканці міста зробили внесок до процесу, який журналісти та історики назвуть «ленінопадом». Пізно вночі наступної доби, Жовтнева площа (майбутня Героїв Майдану – ред.) вже стане вільною від центрального божества...

21 лют, 2019
Роман Зіненко: багато учасників Іловайської операції не розуміли, що відбувалося
Коментарі 0 Комментариев

Роман Зіненко: багато учасників Іловайської операції не розуміли, що відбувалося

Людина могла стояти на одному пості два тижні і знати лише про події на відстані 100 – 500 метрів, навколо себе. Але вона не розуміла, що відбувається в найближчому кілометрі. Наприклад, ми знаходячись в місті Іловайськ, і гадки не мали про ситуацію...

20 лют, 2019