13 лип, 2018 0 Коментарів

Вам за шістдесят і Ви закохані?

Кожна нова вистава Київської академічної майстерні театрального мистецтва «Сузір’я» це запрошення глядачів до відвертого діалогу. Тут обирають до свого репертуару постановки, які стануть близькими багатьом шанувальникам театру. Саме такою є нова робота «Сузір’я» – вистава «Змішані почуття» за п’єсою Річарда Баєра.

За сюжетом вдова Крістіна (артистка Тетяна Бойко) через рік після смерті чоловіка збирається переїхати в інше місто. Старий друг її сім’ї, такий же вдівець, Герман (заслужений артист України Сергій Бойко) намагається цьому завадити, атакуючи Крістіну чотирма «вагомими» причинами для нового заміжжя. Йому доведеться докласти чимало зусиль, щоб зламати її стереотипи та упередження. А в працівників транспортної кампанії виникають причини для подиву: виносити їм запаковані речі чи розпаковувати?...

Цей сюжет добре відомий київським театралам. Ще у 2011 році Андрій Критенко поставив цю п’єсу у Київському академічному театрі драми і комедії на лівому березі Дніпра і дав виставі назву «Чотири причини вийти заміж». Вже восьмий рік ця поставка користується любов’ю театралів завдяки талановитій грі заслуженої артистки України Світлани Золотько та народного артиста України Олександра Ганноченка. Також вистава за цією п’єсою була в репертуарі Київського драматичного театру «Браво».

А завдяки режисеру-постановнику Ігорю Славінському та Київській академічній майстерні театрального мистецтва «Сузір’я» глядач віднедавна вперше отримав можливість побачити постановку цього твору і в перекладі українською мовою.

Напевне існує кілька причин, аби подивитися виставу «Змішані почуття».

Причина перша. Це лірична комедія про любов, яка навряд чи зможе когось залишити байдужим. І саме комедія про любов у доволі зрілому віці. Можливо хтось думає, що такого не буває чи що вже пізно, коли за 60? Зовсім ні, доводять актори. Проживши зі своїми половинками більше тридцяти років і провівши їх в останню путь, Крістіна і Герман прагнуть знайти своє продовження життя. Вона хоче залишити Нью-Йорк і сховатися від усіх у Флориді. Він, приїхавши до неї додому, намагається завадити робітникам виносити її речі для переїзду, і робить пропозицію руки і серця…

Причина друга. Ми бачимо на сцені чудовий дует. Заслужений артист України Сергій Бойко і Тетяна Бойко, які з самого початку і до кінця вистави утримують увагу глядачів і змушують їх на певний час забути про всі свої щоденні турботи. Актори надзвичайно тонко відчувають сцену. І важко визначити, хто ж грає краще. Напевне Тетяна і Сергій гармонійно доповнюють одне одного.

Причина третя. Тонкий гумор і вишуканий психологізм. Кожен жарт відразу знаходить доброзичливу реакцію з боку глядацької публіки. Діалоги багатогранні, глибокі, відверті. І навіть кожна пауза між цими діалогами несе глибоке змістове навантаження.

Причина четверта. Після завіси не хочеться залишати театру. Натомість виникає бажання подивитися виставу ще і, можливо, не один раз.

У виставі ми бачимо крім головних ще дві дійові особи – це працівники транспортної кампанії Ральф (заслужений артист України Ігор Щербак) і Чак (Владислав Дмитренко). Особливо запам’ятовується Ігор, грі якого притаманний тонкий гумор. Та все ж основна увага глядачів весь час залишається
прикутою до Крістіни і Германа. Акторам вдалося створити дійсно життєві образи, а кожне вимовлене ними слово сприймається глядачем з довірою.

Нерідко до самого фіналу невідомо чим закінчиться вистава, інколи режисери полюбляють ставити три крапки в кінці, аби залишити глядачеві поле для роздумів. У спектаклі ж «Змішані почуття» кінцівку не важко вгадати з самого початку. Але від цього дійство, що відбувається на сцені, не стає менш цікавим. Але весь час не полишає думка, аби був саме такий щасливий кінець, і щоб Крістіна та Герман врешті залишилися разом.

Вистава несе море позитиву і створює гарний настрій. А чи може щось сьогодні бути важливішим у нашому непростому житті з його постійними проблемами?

Едуард ОВЧАРЕНКО
Фото Андрія Науменка

Вам за шістдесят і Ви закохані?
Вам за шістдесят і Ви закохані?
Вам за шістдесят і Ви закохані?
Вам за шістдесят і Ви закохані?
Почуття в тісті
Культура 10 кві, 2018

Почуття в тісті

Вже третій рік поспіль великою популярністю серед театралів користується вистава «Фрекен Жюлі» за...


Самопожертва справжньої любові
Культура 15 лют, 2018

Самопожертва справжньої любові

Київський академічний театр драми і комедії на лівому березі Дніпра презентував свою першу прем’єру...


Музичний роман у купе
Культура 09 січ, 2018

Музичний роман у купе

Київська академічна майстерня театрального мистецтва «Сузір’я» не лише радує прем’єрами нових...


Дніпровці вимагали ув'язнення для головного живодера України
Коментарі 0 Комментариев

Дніпровці вимагали ув'язнення для головного живодера України

Олексій Святогор отримав «славу» координатора догхантерів. На його рахунку тисячі життів собак, котів і птахів. Серед жертв Святогора є і домашні улюбленці....

21 лют, 2019
Дніпропетровський літопис 2014. (Падіння Леніна)
Коментарі 0 Комментариев

Дніпропетровський літопис 2014. (Падіння Леніна)

21 лютого о 18-й годині мешканці міста зробили внесок до процесу, який журналісти та історики назвуть «ленінопадом». Пізно вночі наступної доби, Жовтнева площа (майбутня Героїв Майдану – ред.) вже стане вільною від центрального божества...

21 лют, 2019
Роман Зіненко: багато учасників Іловайської операції не розуміли, що відбувалося
Коментарі 0 Комментариев

Роман Зіненко: багато учасників Іловайської операції не розуміли, що відбувалося

Людина могла стояти на одному пості два тижні і знати лише про події на відстані 100 – 500 метрів, навколо себе. Але вона не розуміла, що відбувається в найближчому кілометрі. Наприклад, ми знаходячись в місті Іловайськ, і гадки не мали про ситуацію...

20 лют, 2019