14 лип, 2018 0 Коментарів

Герої з «нулів»

Герої з «нулів»

Його можна сміливо назвати солдатом і патріотом двох країн. Старший солдат Ізраель Черняк народився і виріс у Києві. Згодом, виїхав до Ізраїлю та прийняв громадянство цієї країни. Втім, коли над Україною нависла небезпека, чоловік повернувся і користуючись законним правом іноземних громадян на службу у ЗС України, уклав контракт і вступив до українського війська.

Зараз Ізраель, чи як по-дружньому його називають товариші «Ізя», перебуває на передовій в районі Мар’їнки. У підрозділі користується заслуженим авторитетом, адже колишній солдат Цахалу багато чого знає і вміє.

– Я виїхав з України в 2000 році, – розповідає він. – Процес натуралізації та здобуття громадянства передбачає обов’язкову службу у лавах Армії оборони Ізраїлю. Я відслужив. До слова, там майже не має таких, що «косять» і бігають від «військкомату». Це вважається не лише виявом антигромадянської позиції, але й ганебним явищем у соціумі. «Косарів» не люблять прості люди. В 2006 році брав участь у військовій кампанії проти Ірану. Проходив службу в спецпідрозділі «Ямам» – це спецчастина антитерору. Коли почалась війна в Україні, я вже повернувся до Києва. Відтак, пішов до військкомату зі сподіваннями, що мої знання та навички знадобляться із перших днів. Але…довелося чекати понад рік, поки не буде ухвалено відповідний закон і мої документи не підуть, як кажуть «в роботу». Втім, зараз я тут, на передовій, і можу бути корисним своїй батьківщині не лише як солдат, але й як психолог. Річ у тім, що маю незакінчену вищу освіту. Тому позаштатно допомагаю друзям долати і стресові стани, боротися з ПТСР, проводжу бесіди, щоб солдатам було легше служити і воювати.

Ізраель закриває обличчя балаклавою. Говорить, що це не просто обережність. Планує виїжджати за кордон до своєї другої Батьківщини, а там, на жаль, досить багато мстивих прихильників «рускава міра». Однак, приховувати своїх симпатій і ставлення до війни в Україні із загарбниками не збирається. Ще на початку збройного протистояння солдат зробив татуювання: схрещені прапори Ізраїлю та України із написом на івриті та українською «Рабів до раю не пускають!».

– Обидва народи зараз ведуть війну за власне існування. Це споріднює нас, – говорить він. – За свободу треба битися, бути сильними. Інакше ворог завжди переможе слабкого. А я не хочу, щоб загарбник топтав землю древнього Києва, інших українських міст. І я цього не допущу!

Володимир Скоростецький (мобільна прес-група м. Авдіївка)

Операція об'єднаних сил

Герої з «нулів»
Герої з «нулів»
Війна / Політика 09 лип, 2018

Герої з «нулів»

Окремій механізованій бригаді, де проходить службу солдат Софія Нешева, насправді, дуже пощастило....


Герої з «нулів»
Війна / Політика 07 лип, 2018

Герої з «нулів»

У Збройних Силах України військовослужбовець із 1999 року. Служив у піхотному з’єднанні в...


Герої з «нулів»
Війна / Політика 05 лип, 2018

Герої з «нулів»

У свої 19 років солдат-піхотинець Єгор Безуглий встиг побувати у боях, захищаючи Мар’їнку та...


«Гайдамака»: нам потрібна єдина Україна
Коментарі 0 Комментариев

«Гайдамака»: нам потрібна єдина Україна

До речі, «Гайдамака» виявився неправильним «ментом». Настільки несистемним, що став першим серед його колег, хто покинув окуповане місто в червні 2014року....

16 жов, 2018
У Дніпрі захисники України пройшлися маршем
Коментарі 0 Комментариев

У Дніпрі захисники України пройшлися маршем

До заходу також долучилися родичі загиблих, вони тримали портрети бійців, які полягли на війні з путінською Росією. Учасники маршу скандували «Слава Україні – Героям слава!»....

15 жов, 2018
Авіасалон «Авіасвіт XXI» як політичний майданчик
Коментарі / Події 0 Комментариев

Авіасалон «Авіасвіт XXI» як політичний майданчик

Цьогорічний авіасалон «Авіасвіт XXI» став справжнім майданчиком політичних ігор. Як ми вже писали, внаслідок вибухів складів боєприпасів на Чернігівщині, все керівництво держави зібралося на відповідну нараду, тому офіційно авіасалон відкривали...

12 жов, 2018