14 лип, 2018 0 Коментарів

Герої з «нулів»

Герої з «нулів»

Його можна сміливо назвати солдатом і патріотом двох країн. Старший солдат Ізраель Черняк народився і виріс у Києві. Згодом, виїхав до Ізраїлю та прийняв громадянство цієї країни. Втім, коли над Україною нависла небезпека, чоловік повернувся і користуючись законним правом іноземних громадян на службу у ЗС України, уклав контракт і вступив до українського війська.

Зараз Ізраель, чи як по-дружньому його називають товариші «Ізя», перебуває на передовій в районі Мар’їнки. У підрозділі користується заслуженим авторитетом, адже колишній солдат Цахалу багато чого знає і вміє.

– Я виїхав з України в 2000 році, – розповідає він. – Процес натуралізації та здобуття громадянства передбачає обов’язкову службу у лавах Армії оборони Ізраїлю. Я відслужив. До слова, там майже не має таких, що «косять» і бігають від «військкомату». Це вважається не лише виявом антигромадянської позиції, але й ганебним явищем у соціумі. «Косарів» не люблять прості люди. В 2006 році брав участь у військовій кампанії проти Ірану. Проходив службу в спецпідрозділі «Ямам» – це спецчастина антитерору. Коли почалась війна в Україні, я вже повернувся до Києва. Відтак, пішов до військкомату зі сподіваннями, що мої знання та навички знадобляться із перших днів. Але…довелося чекати понад рік, поки не буде ухвалено відповідний закон і мої документи не підуть, як кажуть «в роботу». Втім, зараз я тут, на передовій, і можу бути корисним своїй батьківщині не лише як солдат, але й як психолог. Річ у тім, що маю незакінчену вищу освіту. Тому позаштатно допомагаю друзям долати і стресові стани, боротися з ПТСР, проводжу бесіди, щоб солдатам було легше служити і воювати.

Ізраель закриває обличчя балаклавою. Говорить, що це не просто обережність. Планує виїжджати за кордон до своєї другої Батьківщини, а там, на жаль, досить багато мстивих прихильників «рускава міра». Однак, приховувати своїх симпатій і ставлення до війни в Україні із загарбниками не збирається. Ще на початку збройного протистояння солдат зробив татуювання: схрещені прапори Ізраїлю та України із написом на івриті та українською «Рабів до раю не пускають!».

– Обидва народи зараз ведуть війну за власне існування. Це споріднює нас, – говорить він. – За свободу треба битися, бути сильними. Інакше ворог завжди переможе слабкого. А я не хочу, щоб загарбник топтав землю древнього Києва, інших українських міст. І я цього не допущу!

Володимир Скоростецький (мобільна прес-група м. Авдіївка)

Операція об'єднаних сил

Герої з «нулів»
Герої з «нулів»
Війна / Політика 09 лип, 2018

Герої з «нулів»

Окремій механізованій бригаді, де проходить службу солдат Софія Нешева, насправді, дуже пощастило....


Герої з «нулів»
Війна / Політика 07 лип, 2018

Герої з «нулів»

У Збройних Силах України військовослужбовець із 1999 року. Служив у піхотному з’єднанні в...


Герої з «нулів»
Війна / Політика 05 лип, 2018

Герої з «нулів»

У свої 19 років солдат-піхотинець Єгор Безуглий встиг побувати у боях, захищаючи Мар’їнку та...


Юрій Буздуган: суспільний договір можуть підписувати тільки соціалізовані громадяни
Коментарі 0 Комментариев

Юрій Буздуган: суспільний договір можуть підписувати тільки соціалізовані громадяни

Народовладдя здатне захистити права людини тільки тоді, коли вона є соціалізованою. Але в Україні суспільство не соціалізоване взагалі і це – основне гальмо демократії в нашій державі....

10 сер, 2018
Новий Суспільний Договір: чи потрібен він Україні (частина 3)
Коментарі / Події 0 Комментариев

Новий Суспільний Договір: чи потрібен він Україні (частина 3)

Критика Суспільного договору...

06 сер, 2018
У Дніпрі молилися за загиблих десантників під Шахтарськом
Коментарі 0 Комментариев

У Дніпрі молилися за загиблих десантників під Шахтарськом

Пам’ять Герої вшанували хвилиною мовчання. Священики відслужили панахиду, назвавши кожного хлопця по імені. Після завершення заходу, рідні полеглих і побратими поклали квіти до стендів з фотографіями загиблих бійців....

01 сер, 2018