14 лип, 2018 0 Коментарів

Герої з «нулів»

Герої з «нулів»

Його можна сміливо назвати солдатом і патріотом двох країн. Старший солдат Ізраель Черняк народився і виріс у Києві. Згодом, виїхав до Ізраїлю та прийняв громадянство цієї країни. Втім, коли над Україною нависла небезпека, чоловік повернувся і користуючись законним правом іноземних громадян на службу у ЗС України, уклав контракт і вступив до українського війська.

Зараз Ізраель, чи як по-дружньому його називають товариші «Ізя», перебуває на передовій в районі Мар’їнки. У підрозділі користується заслуженим авторитетом, адже колишній солдат Цахалу багато чого знає і вміє.

– Я виїхав з України в 2000 році, – розповідає він. – Процес натуралізації та здобуття громадянства передбачає обов’язкову службу у лавах Армії оборони Ізраїлю. Я відслужив. До слова, там майже не має таких, що «косять» і бігають від «військкомату». Це вважається не лише виявом антигромадянської позиції, але й ганебним явищем у соціумі. «Косарів» не люблять прості люди. В 2006 році брав участь у військовій кампанії проти Ірану. Проходив службу в спецпідрозділі «Ямам» – це спецчастина антитерору. Коли почалась війна в Україні, я вже повернувся до Києва. Відтак, пішов до військкомату зі сподіваннями, що мої знання та навички знадобляться із перших днів. Але…довелося чекати понад рік, поки не буде ухвалено відповідний закон і мої документи не підуть, як кажуть «в роботу». Втім, зараз я тут, на передовій, і можу бути корисним своїй батьківщині не лише як солдат, але й як психолог. Річ у тім, що маю незакінчену вищу освіту. Тому позаштатно допомагаю друзям долати і стресові стани, боротися з ПТСР, проводжу бесіди, щоб солдатам було легше служити і воювати.

Ізраель закриває обличчя балаклавою. Говорить, що це не просто обережність. Планує виїжджати за кордон до своєї другої Батьківщини, а там, на жаль, досить багато мстивих прихильників «рускава міра». Однак, приховувати своїх симпатій і ставлення до війни в Україні із загарбниками не збирається. Ще на початку збройного протистояння солдат зробив татуювання: схрещені прапори Ізраїлю та України із написом на івриті та українською «Рабів до раю не пускають!».

– Обидва народи зараз ведуть війну за власне існування. Це споріднює нас, – говорить він. – За свободу треба битися, бути сильними. Інакше ворог завжди переможе слабкого. А я не хочу, щоб загарбник топтав землю древнього Києва, інших українських міст. І я цього не допущу!

Володимир Скоростецький (мобільна прес-група м. Авдіївка)

Операція об'єднаних сил

Герої з «нулів»
Герої з «нулів»
Війна / Політика 09 лип, 2018

Герої з «нулів»

Окремій механізованій бригаді, де проходить службу солдат Софія Нешева, насправді, дуже пощастило....


Герої з «нулів»
Війна / Політика 07 лип, 2018

Герої з «нулів»

У Збройних Силах України військовослужбовець із 1999 року. Служив у піхотному з’єднанні в...


Герої з «нулів»
Війна / Політика 05 лип, 2018

Герої з «нулів»

У свої 19 років солдат-піхотинець Єгор Безуглий встиг побувати у боях, захищаючи Мар’їнку та...


Олександр Хара: ОБСЄ – це не той інструмент, який може зупинити війну
Коментарі 0 Комментариев

Олександр Хара: ОБСЄ – це не той інструмент, який може зупинити війну

Питання не в некомпетентності спостерігачів ОБСЄ. Справа в тому, що на сьогодні не існує наддержавних структур, здатних виконати свою функцію, так як ми хотіли б. Просто є вада сучасної системи міжнародних відносин. Які б гарні чи погані люди не...

17 гру, 2018
Сергій Дацюк: протести  «жовтих жилетів» – це класичний бунт
Коментарі 0 Комментариев

Сергій Дацюк: протести «жовтих жилетів» – це класичний бунт

Демонстранти нездатні здійснити революцію: ні філософську, ні політичну. Вони навіть не зможуть призвести своїми діями до побудови нової архітектури Європи, або нової економічної політики Франції. Вони нічого зробити нездані. І тут не допоможе ні...

13 гру, 2018
Міністерство культури не передавало УПЦ МП козацьку церкву на Дніпропетровщині
Коментарі 0 Комментариев

Міністерство культури не передавало УПЦ МП козацьку церкву на Дніпропетровщині

Ділянка, на якій знаходиться «Біла церква», відповідно до статті 34 Закону України «Про охорону культурної спадщини», належить до земель історико-культурного призначення. Іншими слова, вона не може передаватися ні у користування, ні у приватну...

13 гру, 2018