02 сер, 2018 0 Коментарів

Порушенням Конституції захистим інвесторів від зловживань на ринках капіталу?

Порушенням Конституції захистим інвесторів від зловживань на ринках капіталу?

04 липня 2018 року у Верховній Раді України зареєстровано проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту інвесторів від зловживань на ринках капіталу», реєстраційний номер 6303-д.

І хоча ще в 2014 році Верховна Рада та Уряд отримали нові повноваження, а Президента позбавили низки вагомих конституційних повноважень впливу на формування уряду й надмірних повноважень у сфері виконавчої влади, тощо, суб’єкти законодавчої ініціативи продовжують «дарувати» Президентові не існуючи повноваження, зокрема щодо призначення керівників центральних органів виконавчої влади, які не входять до складу Кабінету Міністрів України.

Так і в цьому проекті Закону новації передбачають підпорядкування Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку Президенту України, а також надання йому повноважень призначення на посади та ротації Голови та членів НКЦПФР, тощо.

Проблеми з захистом інвесторів від зловживань на ринках капіталу дійсно існують, як і в інших сферах, але чому механізми захисту повинні порушувати Конституцію? І чому суб’єкти законодавчої ініціативи вносять пропозиції, які суперечать Конституції?

Чотири з половиною років тому суспільство засудило злочинні закони Януковича, чому їх норми з’являються знову?

На яких підставах розробники проекту Закону намагаються надати НКЦПФР повноваження отримання інформації, яка захищається Конституцією та законодавством, у позасудовому порядку від операторів та провайдерів на підставі вимоги під час проведення перевірки, зокрема про надані телекомунікаційні послуги, невідомо. Однак пахне все це не добрими намірами, зі смаком диктаторського характеру, корупції та зловживань.

Аналізуючи проект Закону, громадськість звернулася до ВРУ з вимогою не підтримувати проект Закону та сприяти його відхиленню.
Підсумки засідання НКРЗІ
ІТ-Україна 25 лип, 2018

Підсумки засідання НКРЗІ

24.07.2018 відбулося засідання НКРЗІ. У блоці питань щодо розгляду проектів законові та...


Засідання Комітету ВРУ з питань інформатизації та зв'язку
ІТ-Україна 05 лип, 2018

Засідання Комітету ВРУ з питань інформатизації та

03.07.2018 відбулося засідання Комітету ВРУ з питань інформатизації та зв'язку....


Підсумки засідання НКРЗІ від 08.08.2017
ІТ-Україна 10 сер, 2017

Підсумки засідання НКРЗІ від 08.08.2017

У блоці питань щодо розгляду проектів законові та нормативно-правових актів Комісія: висловила...


«Гайдамака»: нам потрібна єдина Україна
Коментарі 0 Комментариев

«Гайдамака»: нам потрібна єдина Україна

До речі, «Гайдамака» виявився неправильним «ментом». Настільки несистемним, що став першим серед його колег, хто покинув окуповане місто в червні 2014року....

16 жов, 2018
У Дніпрі захисники України пройшлися маршем
Коментарі 0 Комментариев

У Дніпрі захисники України пройшлися маршем

До заходу також долучилися родичі загиблих, вони тримали портрети бійців, які полягли на війні з путінською Росією. Учасники маршу скандували «Слава Україні – Героям слава!»....

15 жов, 2018
Авіасалон «Авіасвіт XXI» як політичний майданчик
Коментарі / Події 0 Комментариев

Авіасалон «Авіасвіт XXI» як політичний майданчик

Цьогорічний авіасалон «Авіасвіт XXI» став справжнім майданчиком політичних ігор. Як ми вже писали, внаслідок вибухів складів боєприпасів на Чернігівщині, все керівництво держави зібралося на відповідну нараду, тому офіційно авіасалон відкривали...

12 жов, 2018