02 сер, 2018 0 Коментарів

Порушенням Конституції захистим інвесторів від зловживань на ринках капіталу?

Порушенням Конституції захистим інвесторів від зловживань на ринках капіталу?

04 липня 2018 року у Верховній Раді України зареєстровано проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту інвесторів від зловживань на ринках капіталу», реєстраційний номер 6303-д.

І хоча ще в 2014 році Верховна Рада та Уряд отримали нові повноваження, а Президента позбавили низки вагомих конституційних повноважень впливу на формування уряду й надмірних повноважень у сфері виконавчої влади, тощо, суб’єкти законодавчої ініціативи продовжують «дарувати» Президентові не існуючи повноваження, зокрема щодо призначення керівників центральних органів виконавчої влади, які не входять до складу Кабінету Міністрів України.

Так і в цьому проекті Закону новації передбачають підпорядкування Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку Президенту України, а також надання йому повноважень призначення на посади та ротації Голови та членів НКЦПФР, тощо.

Проблеми з захистом інвесторів від зловживань на ринках капіталу дійсно існують, як і в інших сферах, але чому механізми захисту повинні порушувати Конституцію? І чому суб’єкти законодавчої ініціативи вносять пропозиції, які суперечать Конституції?

Чотири з половиною років тому суспільство засудило злочинні закони Януковича, чому їх норми з’являються знову?

На яких підставах розробники проекту Закону намагаються надати НКЦПФР повноваження отримання інформації, яка захищається Конституцією та законодавством, у позасудовому порядку від операторів та провайдерів на підставі вимоги під час проведення перевірки, зокрема про надані телекомунікаційні послуги, невідомо. Однак пахне все це не добрими намірами, зі смаком диктаторського характеру, корупції та зловживань.

Аналізуючи проект Закону, громадськість звернулася до ВРУ з вимогою не підтримувати проект Закону та сприяти його відхиленню.
Підсумки засідання НКРЗІ
ІТ-Україна 25 лип, 2018

Підсумки засідання НКРЗІ

24.07.2018 відбулося засідання НКРЗІ. У блоці питань щодо розгляду проектів законові та...


Засідання Комітету ВРУ з питань інформатизації та зв'язку
ІТ-Україна 05 лип, 2018

Засідання Комітету ВРУ з питань інформатизації та

03.07.2018 відбулося засідання Комітету ВРУ з питань інформатизації та зв'язку....


Підсумки засідання НКРЗІ від 08.08.2017
ІТ-Україна 10 сер, 2017

Підсумки засідання НКРЗІ від 08.08.2017

У блоці питань щодо розгляду проектів законові та нормативно-правових актів Комісія: висловила...


Олег Кулиненко. Чемпіон та вірний товариш
Коментарі 0 Комментариев

Олег Кулиненко. Чемпіон та вірний товариш

Того дня горіла земля. Олег та ще з десяток його побратимів закривали відступ захисників ДАПу. Попри сніжний січень, усе навколо нагадувало пейзажі вогняної гієни. Он там – понівечений танк, а тут – випалені дерева. Бій виявився дуже тяжким. Тривав...

15 лют, 2019
Андрій Кочуков: Україні потрібна колегія виборців
Коментарі 0 Комментариев

Андрій Кочуков: Україні потрібна колегія виборців

i-ua.tv продовжує серію матеріалів про демократію в Україні. Цього разу ми поговорили про владу народу та загальне виборче право з експертом із місцевого самоврядування Андрієм Кочуковим....

13 лют, 2019
Юрій Буздуган: ми вступили в епоху найстрашнішої форми тиранії
Коментарі 0 Комментариев

Юрій Буздуган: ми вступили в епоху найстрашнішої форми тиранії

Важко уявити більш жорстку форму тиранії, ніж та, де людина не усвідомлює свою несвободу. Подивіться тільки на Росію. Там живуть мільйони підданих. Майже усі вони готові видряпати очі будь-кому, хто наважиться назвати їх рабами. На жаль, в Україні...

11 лют, 2019