02 сер, 2018 0 Коментарів

Порушенням Конституції захистим інвесторів від зловживань на ринках капіталу?

Порушенням Конституції захистим інвесторів від зловживань на ринках капіталу?

04 липня 2018 року у Верховній Раді України зареєстровано проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту інвесторів від зловживань на ринках капіталу», реєстраційний номер 6303-д.

І хоча ще в 2014 році Верховна Рада та Уряд отримали нові повноваження, а Президента позбавили низки вагомих конституційних повноважень впливу на формування уряду й надмірних повноважень у сфері виконавчої влади, тощо, суб’єкти законодавчої ініціативи продовжують «дарувати» Президентові не існуючи повноваження, зокрема щодо призначення керівників центральних органів виконавчої влади, які не входять до складу Кабінету Міністрів України.

Так і в цьому проекті Закону новації передбачають підпорядкування Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку Президенту України, а також надання йому повноважень призначення на посади та ротації Голови та членів НКЦПФР, тощо.

Проблеми з захистом інвесторів від зловживань на ринках капіталу дійсно існують, як і в інших сферах, але чому механізми захисту повинні порушувати Конституцію? І чому суб’єкти законодавчої ініціативи вносять пропозиції, які суперечать Конституції?

Чотири з половиною років тому суспільство засудило злочинні закони Януковича, чому їх норми з’являються знову?

На яких підставах розробники проекту Закону намагаються надати НКЦПФР повноваження отримання інформації, яка захищається Конституцією та законодавством, у позасудовому порядку від операторів та провайдерів на підставі вимоги під час проведення перевірки, зокрема про надані телекомунікаційні послуги, невідомо. Однак пахне все це не добрими намірами, зі смаком диктаторського характеру, корупції та зловживань.

Аналізуючи проект Закону, громадськість звернулася до ВРУ з вимогою не підтримувати проект Закону та сприяти його відхиленню.
Підсумки засідання НКРЗІ
ІТ-Україна 25 лип, 2018

Підсумки засідання НКРЗІ

24.07.2018 відбулося засідання НКРЗІ. У блоці питань щодо розгляду проектів законові та...


Засідання Комітету ВРУ з питань інформатизації та зв'язку
ІТ-Україна 05 лип, 2018

Засідання Комітету ВРУ з питань інформатизації та

03.07.2018 відбулося засідання Комітету ВРУ з питань інформатизації та зв'язку....


Підсумки засідання НКРЗІ від 08.08.2017
ІТ-Україна 10 сер, 2017

Підсумки засідання НКРЗІ від 08.08.2017

У блоці питань щодо розгляду проектів законові та нормативно-правових актів Комісія: висловила...


Сергій Дацюк: протести  «жовтих жилетів» – це класичний бунт
Коментарі 0 Комментариев

Сергій Дацюк: протести «жовтих жилетів» – це класичний бунт

Демонстранти нездатні здійснити революцію: ні філософську, ні політичну. Вони навіть не зможуть призвести своїми діями до побудови нової архітектури Європи, або нової економічної політики Франції. Вони нічого зробити нездані. І тут не допоможе ні...

13 гру, 2018
Міністерство культури не передавало УПЦ МП козацьку церкву на Дніпропетровщині
Коментарі 0 Комментариев

Міністерство культури не передавало УПЦ МП козацьку церкву на Дніпропетровщині

Ділянка, на якій знаходиться «Біла церква», відповідно до статті 34 Закону України «Про охорону культурної спадщини», належить до земель історико-культурного призначення. Іншими слова, вона не може передаватися ні у користування, ні у приватну...

13 гру, 2018
Юрій Смелянський: Україна має стати ініціаторкою застосування нових санкцій проти Росії
Коментарі 0 Комментариев

Юрій Смелянський: Україна має стати ініціаторкою застосування нових санкцій проти Росії

Ми не повинні наших європейських партнерів просити обмежувати інтереси свого бізнесу, у той час, коли самі продовжуємо торгівлю та економічні відносини з Росією. Україна має продемонструвати приклад позиційної політики. Тобто, бути самою...

07 гру, 2018