15 сер, 2018 0 Коментарів

Куди рухається профорієнтація в Україні?

В Україні три чверті випускників шкіл отримують вищу освіту. Але разом з тим підвищується дисбаланс попиту та пропозиції робочої сили. В результаті це призводить до росту безробіття, особливо серед молоді. Сучасний ринок праці вимагає швидкого реагування на зміни у потребах суспільства та бізнесу і саме чітко структурована і активно діюча система професійної орієнтації може впливати на збалансування попиту та пропозиції робочої сили.

Представники громадянського суспільства, організацій роботодавців, об’єднань профспілок та українського бізнесу, педагоги, психологи та профконсультанти наголошують на тому, що в країні сьогодні відсутнє спільне бачення розвитку системи професійної орієнтації, відповідальні органи державної влади охоплюють послугами з професійної орієнтації різні верстви населення України безсистемно, без можливості виміряти ефективність надання таких послуг та їх користь для кінцевого споживача. У кінцевому рахунку від неналежного надання послуг з професійної орієнтації страждають учні шкіл, абітурієнти та випускники навчальних закладів, люди дорослого віку та роботодавці.

Ці та інші проблем є наслідками відсутності державної політики щодо профорієнтації молоді та дорослих. Баланс на ринку праці неможливо поновити без принципової зміни державної політики управління людським капіталом України, зокрема, трансформації системи професійної орієнтації.

Як змінити ситуацію на користь громадян та суспільства поговоримо з експертами Юрієм Богачковим та Віктором Милашенко в ефірі “Куди рухається профорієнтація в Україні?Використання матеріалів даного каналу можливе виключно шляхом розміщення гіперпосилання на першоджерело без зміни змісту матеріалу.
Василь Гончарук на ІІ Київському Форумі організацій громадянського суспільства
Інтерв'ю 28 кві, 2018

Василь Гончарук на ІІ Київському Форумі

Василь Гончарук на ІІ Київському Форумі організацій громадянського суспільства...


Роман Сулейманов на ІІ Київському Форумі організацій громадянського суспільства
Інтерв'ю 28 кві, 2018

Роман Сулейманов на ІІ Київському Форумі

Роман Сулейманов на ІІ Київському Форумі організацій громадянського суспільства...


Олександр Глухов на ІІ Київському Форумі організацій громадянського суспільства
Інтерв'ю 28 кві, 2018

Олександр Глухов на ІІ Київському Форумі

Олександр Глухов на ІІ Київському Форумі організацій громадянського суспільства...


У Дніпрі день писемності відсвяткували диктантом
Коментарі 0 Комментариев

У Дніпрі день писемності відсвяткували диктантом

За парти сіли волонтери, ветерани АТО, представники громадських організацій, а також діти шкільного віку....

10 лис, 2018
Коментарі / Події / Актуальне 0 Комментариев

"Мамі": Американський співак і актор зняв кліп на україномовну пісню

Американський співак і актор з білоруським корінням Алекс Громаковский (Alex Hramakouski) заспівав українською мовою. 9 листопада, у День української мови та писемності артист випустив кліп на першу студійну пісню "Мамі"....

09 лис, 2018
Несправедливо ув'язнений атовець потребує підтримки
Коментарі 0 Комментариев

Несправедливо ув'язнений атовець потребує підтримки

Молодий тридцяти шестирічний чоловік у місці позбавлення волі отримав цукровий діабет, ішемічну і гіпертонічну хвороби, астенічний синдром та інші недуги....

09 лис, 2018