05 вер, 2018 0 Коментарів

Підсумки засідання НКРЗІ

Підсумки засідання НКРЗІ

04.09.2018 відбулося засідання НКРЗІ.

У блоці питань щодо розгляду проектів законові та нормативно-правових актів Комісія:

- погодила
проект наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України «Про затвердження
Методики визначення плати за доступ до елементів інфраструктури об’єкта будівництва» без зауважень.

- прийняла за основу проект рішення НКРЗІ «Про внесення змін до Ліцензійних умов користування радіочастотним ресурсом України».

За інформацією НКРЗІ, велика кількість діючих ліцензій (573) та дозволів на експлуатацію базових та абонентських станцій (майже 24200) ускладнює процес спрощення процедур регулювання у діапазоні 2,4 ГГц. При існуючому принципі ліцензування у смузі 2400,0-2483,5 МГц доступні одночасно максимум 3 канали: 1, 6, 11 або 2, 7, 12 або 3, 8, 13. В той час, як сучасне обладнання дозволяє використання до 13-ти каналів, з автоматичним вибором в залежності від завантаження.

Таке використання в Україні смуг радіочастот 2400-2483,5 МГц не в повному обсязі гармонізовано із ЄС, де зазначена смуга використовується в основному на бездозвільній основі, зокрема в центрах місцевого суспільного життя (державні адміністрації, центри надання адміністративних послуг, бібліотеки, парки, комунальний транспорт, медичні центри, інші відкриті громадські приміщення).

Для розв’язання зазначеної проблеми були внесені зміни до Плану використання радіочастотного ресурсу України, а саме, доповнено новим позначенням:

«Л03 - користування будь-яким каналом із відповідною шириною смуги випромінювання здійснюється на підставі ліцензії на користування радіочастотним ресурсом у всій виділеній смузі радіочастот необмеженим колом користувачів для побудови безпроводових локальних мереж (доступу до Інтернет) всередині та ззовні приміщень, за умови використання радіообладнання, яке забезпечує адаптивний вибір вільного каналу та методів послаблення впливу шкідливих завад в умовах спільного користування спектром із застосуванням технологій, здатних забезпечити ефективне використання радіочастотного ресурсу;».

У разі визначення умов ліцензії Л03 у операторів телекомунікацій буде відсутня необхідність отримання дозволів на експлуатацію радіоелектронних засобів.

Зауваження та пропозиції до проекту акта прийматимуться до 05 жовтня 2018 року.

- висловилася за доцільність
прийняття проекту Закону України «Про Стратегію сталого розвитку України до 2030 року», реєстраційний номер 9015 від 07.08.2018.

В рамках регулювання номерного ресурсу Комісія, зокрема:

вирішила рекомендувати
операторам телекомунікацій, які надають послуги фіксованого та рухомого (мобільного) зв’язку на території України, звернутись до НКРЗІ з метою отримання номерного ресурсу:

- скороченого номера 1677 -  та відповідних дозволів на використання номерного ресурсу для організації Національною службою здоров’я України інформаційно-довідкової служби соціального спрямування «Контактний центр НСЗУ» або забезпечити маршрутизацію трафіка голосової телефонії на скорочений номер 1677 до мережі оператора, який отримав дозвіл НКРЗІ на використання зазначеного скороченого номера.

- скороченого номера 1678 - та відповідних дозволів на використання номерного ресурсу для організації державною установою, підпорядкованою Міністерству соціальної політики України, інформаційно-довідкової служби соціального спрямування «Протидія торгівлі людьми»

- скороченого номера 1688 для організації державною установою, підпорядкованою Міністерству соціальної політики України, інформаційно-довідкової служби соціального спрямування «Протидія домашньому насильству».

Крім того, внесено нову інформацію до Реєстру РЕЗ та ВП, заборонених до застосування та ввезення на територію України, зокрема Комісія:

- вирішила внести до Реєстру РЕЗ та ВП, заборонених до застосування та ввезення на територію України, інформацію про базові станції, точки безпроводового доступу, інтернет шлюзи та інше аналогічне обладнання, яке є технічними засобами телекомунікацій (для організації надання телекомунікаційних послуг) із робочим діапазоном частот 2400-2483,5 МГц та вихідною потужністю передавача більше 101 мВт (20,04 дБм), що призначені для встановлення поза межами приміщень.

- визначила 15 окремих видів (типів) РЕЗ, які не потребують включення до Реєстру РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватися на території України в смугах радіочастот загального користування, та вільний обіг яких на території України здійснюється за наявності декларації про відповідність вимогам Технічного регламенту радіообладнання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.05.2017 № 355, зокрема: електронні книги, ноутбуки, планшети, інтерактивні дошки та аксесуари до них, настільні комп’ютери, сервери; мобільні телефони, смартфони, GPS-навігатори, годинники наручнi, «розумні годинники» (Smartwatch), наручні GPS-трекери, фітнес-браслети, безпроводові навушники, гучномовці, стереогарнітура, активні акустичні системи, мультимедійні колонки, диктофони, аудіосистеми, домашні кінотеатри, музичні центри, міні- та мікро-аудіосистеми, автомобільні аудіосистеми, автомагнітоли, радіоприймачі, домашні кінотеатри із безпроводовим адаптером, радіомодулем, гіроскутери, гіроборди, моноколесо із безпроводовим адаптером, радіомодулем тощо.

Підсумки засідання НКРЗІ
ІТ-Україна 05 чер, 2018

Підсумки засідання НКРЗІ

05.06.2018 відбулось засідання НКРЗІ. У блоці питань щодо розгляду проектів законові та...


Підсумки засідання НКРЗІ
ІТ-Україна 27 кві, 2018

Підсумки засідання НКРЗІ

НКРЗІ у своєї відповіді розробнику проекту врахувала зауваження та пропозиції, надані громадськістю....


Підсумки засідання НКРЗІ від 21.11.2017
ІТ-Україна 21 лис, 2017

Підсумки засідання НКРЗІ від 21.11.2017

21.11.2017 відбулось чергове засідання НКРЗІ. У блоці питань щодо розгляду проектів законові та...


Микола Голомша: Думаю, Господь дасть оцінку кожному, хто причетний до розстрілів Небесної Сотні
Коментарі 0 Комментариев

Микола Голомша: Думаю, Господь дасть оцінку кожному, хто причетний до розстрілів Небесної Сотні

Сьогодні ми є свідками поступової ліквідації маріонеткових колаборантів, їх же ляльководами. Багатьох людей, які розпочинали агресію проти України і всіма силами допомагали ворогу анексувати Крим та піти війною на Донецьку та Луганську області,...

19 січ, 2019
Навіщо Росії Білорусь?
Коментарі 0 Комментариев

Навіщо Росії Білорусь?

Переговори про таку союзну державу тривають вже 20 років. Втім, не зважаючи на встановлення авторитарних режимів в обох країнах, Росія та Білорусь продовжують успішно існувати окремо. Однак Кремль це не дуже влаштовує. Російський прем'єр Дмитро...

17 січ, 2019
У Дніпрі суд продовжує слухати справу про козацьку церкву
Коментарі 0 Комментариев

У Дніпрі суд продовжує слухати справу про козацьку церкву

Доля старовинного собору Різдва Пресвятої Богородиці все ще знаходиться у руках Господарського суду Дніпропетровської області. 16 січня колегія суддів під керівництвом Юрія Первушина продовжила розгляд справи так званої Білої церкви...

17 січ, 2019