19 жов, 2018 0 Коментарів

На Харківщині у фермера-пенсіонера захопили частину врожаю

На Харківщині у фермера-пенсіонера захопили частину врожаю

На Харківщині знайомий покійного регіонала Кушнарьова захопив частину урожаю з паю пенсіонера. Про це i-ua.tv повідомив громадський активіст і керівник сільськогосподарського кооперативу «Ранок» Олександр Квітчаний.

Пізно ввечері, 17 жовтня на пай фермера-пенсіонера Миколи Гайкова, частина якого знаходиться у селі Костянтинівка (Краснокутський район – ред.) приїхали 3 комбайни з обслуговуючим персоналом до 50 осіб. Непрохані гості застосовували проти працівників фермерського господарства фізичну силу, штовхаючи їх. Люди на комбайнах змогли зібрати кукурудзу на 6 гектарів землі. Вони завантажили близько 60 тон на машини і намагалися вивезти зерно. Працівникам фермерського господарства і небайдужим громадянам таки вдалося зупинити два з трьох комбайнів.

– Ми викликали черговий поліцейський загін, зателефонувавши на 102. Вони описали ситуацію, вивезли зерно на штрафмайданчик і його заблокували. З трьох машин нам вдалося затримати дві. Одна таки виїхала. Слідча сказала, що подасть відомості до районного суду для прийняття рішення про арешт цього майна, – розповів Олександр Квітчаний.

Зібрати урожай замість Миколи Гайкова захотів інший фермер – Юрій Ковальчук. Він заявляє, що його працівники садили кукурудзу на цьому паю.

– Вони кажуть на біле чорне. Запевняють, що те зерно сіяли самі. Юрій Ковальчук є великим землекористувачем. За моєю інформацією, у минулому він був «гаманцем» загиблого регіонала Євгена Кушанарьова. Тобто, покійний нардеп у Ковальчука зберігав свої кошти. Після того як Кушнарьова застрелили, у нього могла лишитися частина цих грошей. Ковальчук звик буцати людей і їх не помічати, – повідомив Олександр Квітчаний.

Справу по кукурудзі мають розглядати у Краснокутському районному суді Харківської області.

– Ковальчук хизується, що у нього в судах за все сплачено і справа вирішуватиметься так, як йому потрібно, – побоюється керівник сільськогосподарського кооперативу «Ранок».

На підтримку Миколи Гайкова з'їхалося багато небайдужих громадян не лише з Харківщини, але й з Дніпропетровщини та Полтавщини. Серед них були фермери, громадські активісти та бійці-добровольці. Вони охороняли зерно, яке опломбувала слідча.

– Ми відчергували, поспілкувалися і подивилися на те, що відбувається. Загалом, повоювали добряче, але на ніч роз'їхалися. Необхідно буде кілька днів, контролювати ситуацію, щоб досягти справедливості. Але людям, які самоорганізовуються важко протриматися єдиним колективом кілька суток поспіль. Побачимо, що буде далі. Я не думаю, що Ковальчук забере опломбоване зерно. Він хоче його отримати через рішення суду, – додав Олександр Квітчаний.

Варто зазначити, що сам Микола Гайков має проблеми з документами. Юридично орендатором його паю є фермер Віталій Мороз. Але фактично на цій землі всі сільськогосподарські роботи проводять працівники Миколи Гайкова. Так само вони збирають і урожай.

На думку Олександра Квітчаного, рейдерське захоплення частини зерна спричинило зневажливе ставлення заможних людей, до громадян із скромними статками.

– Як же ж у нас звикли ображати слабших:пенсіонерів і пересічних українців, застосовуючи брехню. Люди Ковальчука приїхали вночі. Навіть міліція дивувалася, чому комбайни не відправили молоти зерно вдень. На жаль, ми звикли до слова «рейдерство». У нас процвітають корупція і брехня, але ніхто не хоче їх знищити. Попираються людські норми і натомість дається зелене світло обману. На жаль, ми продовжуємо жити у такому середовищі, – додав з обуренням Олександр Квітчаний.
Влада хоче зробити з рівненського пенсіонера російського розвідника
Інтерв'ю / Коментарі 19 жов, 2017

Влада хоче зробити з рівненського пенсіонера

За висловлювання власної думки Сергію Морозову загрожує 5 років тюрми і конфіскація квартири...


Ерфан Кудусов: Росія влаштувала етноцид кримськотатарського народу
Коментарі 02 жов, 2017

Ерфан Кудусов: Росія влаштувала етноцид

Вранці представники ФСБ вивезли трьох кримських татар у невідомому напрямку....


Яка частка пенсії йде на комуналку?
Коментарі / Події 20 кві, 2017

Яка частка пенсії йде на комуналку?

«Слово і Діло» склало інфографіку про те, яку частину пенсії самотнього пенсіонера забирає...


Навіщо Росії Білорусь?
Коментарі 0 Комментариев

Навіщо Росії Білорусь?

Переговори про таку союзну державу тривають вже 20 років. Втім, не зважаючи на встановлення авторитарних режимів в обох країнах, Росія та Білорусь продовжують успішно існувати окремо. Однак Кремль це не дуже влаштовує. Російський прем'єр Дмитро...

17 січ, 2019
У Дніпрі суд продовжує слухати справу про козацьку церкву
Коментарі 0 Комментариев

У Дніпрі суд продовжує слухати справу про козацьку церкву

Доля старовинного собору Різдва Пресвятої Богородиці все ще знаходиться у руках Господарського суду Дніпропетровської області. 16 січня колегія суддів під керівництвом Юрія Первушина продовжила розгляд справи так званої Білої церкви...

17 січ, 2019
В завершении уходящего года
Коментарі 0 Комментариев

В завершении уходящего года

Жму руку и выражаю уважение друзьям и коллегам предпринимателям, которые на протяжении 2018-го стояли каждый на своей стезе, работали и верили в лучшее....

30 гру, 2018