02 лис, 2018 0 Коментарів

Московського патріархату в Україні більше немає

Московського патріархату в Україні більше немає

Нещодавнє рішення синоду Вселенського патріархату скасувало юрисдикцію Російської церкви над українським єпископатом, відтак нині всі православні архієреї України вважаються служителями Вселенського престолу, незалежно від того, до якої з трьох церков вони належали раніше, і повинні чекати на директиви Константинополя щодо своїх подальших дій, вважають у Вселенському патріархаті Константинополя.

Про це повідомляє прес-служба BBC на офіційній=68.ARC5gJvUaveyo9AyzUf583akyBi1W-HgwudpK4ziIsJH_LC_h7bjTIeM4YE0K3hyNRn2wIF3AeQR5Z7ZxMRprOFBGWlmvPFv4oDtNga8B4Jn_h4bqloI3w73b6E88k2R4SsJ4h5v8XRn7Y5_8oPSnNbbPGg6LCSbLTmeNEDbMvh5h7YEx1pUfnXyjdxuM2NphmYU-9FzY4-n6bhEADlaB8fDGV4&__tn__=-R] сторінці Facebook.

Протягом найближчого часу Вселенський патріархат скличе Об'єднавчий собор, який створить церкву під назвою "Православна церква в Україні", - саме вона отримає томос про автокефалію (грамоту про незалежність) від Константинополя і стане єдиною канонічною церквою в державі.

Запрошення до участі у цьому соборі отримають усі православні єпископи, які перебувають в України, незалежно від того, до якої церкви вони належали раніше.

Про позицію Константинополя відносно нинішнього становища православної церкви в Україні та її майбутнього ВВС розповів впливовий архієрей Константинопольської церкви, представник Вселенського патріархату при Всесвітній раді церков, доктор богослов'я, який давно та глибоко займається українською проблематикою, архієпископ Тельміський Іов (Геча).

Попри те, що владика Іов не наважується спрогнозувати точну дату видання "українського томоса", на його думку, здобуття самостійності українською церквою не призведе ані до розколу в світовому православ'ї, ані до спалаху релігійної напруги в Україні.

Своїх же "братів" з Російської церкви він закликає повернутися до єднання зі Вселенським патріархатом та припинити погрожувати розколом у православ'ї. Звинувачення на адресу Константинополя в розколі і "східному папізмі", які нині лунають з Москви, архієпископ Іов вважає необґрунтованими та такими, що базуються на незнанні церковних канонів.
Від офшорів до Тимошенко: як Манафорт розбагатів на махінаціях
Політика 30 жов, 2017

Від офшорів до Тимошенко: як Манафорт розбагатів

Опубліковано текст звинувачення колишнього глави виборчого штабу Дональда Трампа і екс-політтехно......


Чекати більше не можна, реформи не діють: Вакарчук звернувся до всіх українців
Політика 13 жов, 2017

Чекати більше не можна, реформи не діють:

Лідер української групи "Океан Ельзи" і громадський діяч Святослав Вакарчук закликав українців пр......


Стала відома доля скандального церковного законопроекту
Політика 07 вер, 2017

Стала відома доля скандального церковного

Президент України Петро Порошенко в своєму зверненні до парламенту розповів про дії влади щодо по......


Микола Голомша: кожен випускник школи має володіти українською мовою
Коментарі 0 Комментариев

Микола Голомша: кожен випускник школи має володіти українською мовою

Тільки тоді перед цією молодою людиною відкриються перспективи в державі під назвою Україна. В іншому випадку, без знання української мови, вона виявиться непридатною для державної служби. Крім того, навіть, маючи здобутий фах, такий громадянин...

20 бер, 2019
Сергій Дацюк: нам бракує системної культурної політики
Коментарі 0 Комментариев

Сергій Дацюк: нам бракує системної культурної політики

Загальна культурна політика повинна пояснити, що ми робимо і наскільки швидко. Будь-які мовні закони, що виходять по за її межі, приречені на недієвість та невиконання. Відповідно, будь-які непогані ідеї, через свою окремішність не матимуть...

20 бер, 2019
Очманілі рученятка
Коментарі 0 Комментариев

Очманілі рученятка

Після публікації статті «Курйоз з тіарою скіфського царя Сайтоферна» та «Викриття фальшивомонетника», ми з великим задоволенням побачили , що ця тема зацікавила читачів. Тому, у мене, як автора попередніх публікацій, з’явилась можливість...

20 бер, 2019