02 лис, 2018 0 Коментарів

Московського патріархату в Україні більше немає

Московського патріархату в Україні більше немає

Нещодавнє рішення синоду Вселенського патріархату скасувало юрисдикцію Російської церкви над українським єпископатом, відтак нині всі православні архієреї України вважаються служителями Вселенського престолу, незалежно від того, до якої з трьох церков вони належали раніше, і повинні чекати на директиви Константинополя щодо своїх подальших дій, вважають у Вселенському патріархаті Константинополя.

Про це повідомляє прес-служба BBC на офіційній=68.ARC5gJvUaveyo9AyzUf583akyBi1W-HgwudpK4ziIsJH_LC_h7bjTIeM4YE0K3hyNRn2wIF3AeQR5Z7ZxMRprOFBGWlmvPFv4oDtNga8B4Jn_h4bqloI3w73b6E88k2R4SsJ4h5v8XRn7Y5_8oPSnNbbPGg6LCSbLTmeNEDbMvh5h7YEx1pUfnXyjdxuM2NphmYU-9FzY4-n6bhEADlaB8fDGV4&__tn__=-R] сторінці Facebook.

Протягом найближчого часу Вселенський патріархат скличе Об'єднавчий собор, який створить церкву під назвою "Православна церква в Україні", - саме вона отримає томос про автокефалію (грамоту про незалежність) від Константинополя і стане єдиною канонічною церквою в державі.

Запрошення до участі у цьому соборі отримають усі православні єпископи, які перебувають в України, незалежно від того, до якої церкви вони належали раніше.

Про позицію Константинополя відносно нинішнього становища православної церкви в Україні та її майбутнього ВВС розповів впливовий архієрей Константинопольської церкви, представник Вселенського патріархату при Всесвітній раді церков, доктор богослов'я, який давно та глибоко займається українською проблематикою, архієпископ Тельміський Іов (Геча).

Попри те, що владика Іов не наважується спрогнозувати точну дату видання "українського томоса", на його думку, здобуття самостійності українською церквою не призведе ані до розколу в світовому православ'ї, ані до спалаху релігійної напруги в Україні.

Своїх же "братів" з Російської церкви він закликає повернутися до єднання зі Вселенським патріархатом та припинити погрожувати розколом у православ'ї. Звинувачення на адресу Константинополя в розколі і "східному папізмі", які нині лунають з Москви, архієпископ Іов вважає необґрунтованими та такими, що базуються на незнанні церковних канонів.
Від офшорів до Тимошенко: як Манафорт розбагатів на махінаціях
Політика 30 жов, 2017

Від офшорів до Тимошенко: як Манафорт розбагатів

Опубліковано текст звинувачення колишнього глави виборчого штабу Дональда Трампа і екс-політтехно......


Чекати більше не можна, реформи не діють: Вакарчук звернувся до всіх українців
Політика 13 жов, 2017

Чекати більше не можна, реформи не діють:

Лідер української групи "Океан Ельзи" і громадський діяч Святослав Вакарчук закликав українців пр......


Стала відома доля скандального церковного законопроекту
Політика 07 вер, 2017

Стала відома доля скандального церковного

Президент України Петро Порошенко в своєму зверненні до парламенту розповів про дії влади щодо по......


Микола Голомша: Думаю, Господь дасть оцінку кожному, хто причетний до розстрілів Небесної Сотні
Коментарі 0 Комментариев

Микола Голомша: Думаю, Господь дасть оцінку кожному, хто причетний до розстрілів Небесної Сотні

Сьогодні ми є свідками поступової ліквідації маріонеткових колаборантів, їх же ляльководами. Багатьох людей, які розпочинали агресію проти України і всіма силами допомагали ворогу анексувати Крим та піти війною на Донецьку та Луганську області,...

19 січ, 2019
Навіщо Росії Білорусь?
Коментарі 0 Комментариев

Навіщо Росії Білорусь?

Переговори про таку союзну державу тривають вже 20 років. Втім, не зважаючи на встановлення авторитарних режимів в обох країнах, Росія та Білорусь продовжують успішно існувати окремо. Однак Кремль це не дуже влаштовує. Російський прем'єр Дмитро...

17 січ, 2019
У Дніпрі суд продовжує слухати справу про козацьку церкву
Коментарі 0 Комментариев

У Дніпрі суд продовжує слухати справу про козацьку церкву

Доля старовинного собору Різдва Пресвятої Богородиці все ще знаходиться у руках Господарського суду Дніпропетровської області. 16 січня колегія суддів під керівництвом Юрія Первушина продовжила розгляд справи так званої Білої церкви...

17 січ, 2019