02 лис, 2018 0 Коментарів

Московського патріархату в Україні більше немає

Московського патріархату в Україні більше немає

Нещодавнє рішення синоду Вселенського патріархату скасувало юрисдикцію Російської церкви над українським єпископатом, відтак нині всі православні архієреї України вважаються служителями Вселенського престолу, незалежно від того, до якої з трьох церков вони належали раніше, і повинні чекати на директиви Константинополя щодо своїх подальших дій, вважають у Вселенському патріархаті Константинополя.

Про це повідомляє прес-служба BBC на офіційній=68.ARC5gJvUaveyo9AyzUf583akyBi1W-HgwudpK4ziIsJH_LC_h7bjTIeM4YE0K3hyNRn2wIF3AeQR5Z7ZxMRprOFBGWlmvPFv4oDtNga8B4Jn_h4bqloI3w73b6E88k2R4SsJ4h5v8XRn7Y5_8oPSnNbbPGg6LCSbLTmeNEDbMvh5h7YEx1pUfnXyjdxuM2NphmYU-9FzY4-n6bhEADlaB8fDGV4&__tn__=-R] сторінці Facebook.

Протягом найближчого часу Вселенський патріархат скличе Об'єднавчий собор, який створить церкву під назвою "Православна церква в Україні", - саме вона отримає томос про автокефалію (грамоту про незалежність) від Константинополя і стане єдиною канонічною церквою в державі.

Запрошення до участі у цьому соборі отримають усі православні єпископи, які перебувають в України, незалежно від того, до якої церкви вони належали раніше.

Про позицію Константинополя відносно нинішнього становища православної церкви в Україні та її майбутнього ВВС розповів впливовий архієрей Константинопольської церкви, представник Вселенського патріархату при Всесвітній раді церков, доктор богослов'я, який давно та глибоко займається українською проблематикою, архієпископ Тельміський Іов (Геча).

Попри те, що владика Іов не наважується спрогнозувати точну дату видання "українського томоса", на його думку, здобуття самостійності українською церквою не призведе ані до розколу в світовому православ'ї, ані до спалаху релігійної напруги в Україні.

Своїх же "братів" з Російської церкви він закликає повернутися до єднання зі Вселенським патріархатом та припинити погрожувати розколом у православ'ї. Звинувачення на адресу Константинополя в розколі і "східному папізмі", які нині лунають з Москви, архієпископ Іов вважає необґрунтованими та такими, що базуються на незнанні церковних канонів.
Від офшорів до Тимошенко: як Манафорт розбагатів на махінаціях
Політика 30 жов, 2017

Від офшорів до Тимошенко: як Манафорт розбагатів

Опубліковано текст звинувачення колишнього глави виборчого штабу Дональда Трампа і екс-політтехно......


Чекати більше не можна, реформи не діють: Вакарчук звернувся до всіх українців
Політика 13 жов, 2017

Чекати більше не можна, реформи не діють:

Лідер української групи "Океан Ельзи" і громадський діяч Святослав Вакарчук закликав українців пр......


Стала відома доля скандального церковного законопроекту
Політика 07 вер, 2017

Стала відома доля скандального церковного

Президент України Петро Порошенко в своєму зверненні до парламенту розповів про дії влади щодо по......


У Дніпрі день писемності відсвяткували диктантом
Коментарі 0 Комментариев

У Дніпрі день писемності відсвяткували диктантом

За парти сіли волонтери, ветерани АТО, представники громадських організацій, а також діти шкільного віку....

10 лис, 2018
Коментарі / Події / Актуальне 0 Комментариев

"Мамі": Американський співак і актор зняв кліп на україномовну пісню

Американський співак і актор з білоруським корінням Алекс Громаковский (Alex Hramakouski) заспівав українською мовою. 9 листопада, у День української мови та писемності артист випустив кліп на першу студійну пісню "Мамі"....

09 лис, 2018
Несправедливо ув'язнений атовець потребує підтримки
Коментарі 0 Комментариев

Несправедливо ув'язнений атовець потребує підтримки

Молодий тридцяти шестирічний чоловік у місці позбавлення волі отримав цукровий діабет, ішемічну і гіпертонічну хвороби, астенічний синдром та інші недуги....

09 лис, 2018