17 гру, 2018 0 Коментарів

Кохання ціною життя

Кохання ціною життя

У Київському академічному театрі ляльок намагаються довести, що лялькові вистави можуть бути цікавими не лише для маленького, але й для дорослого глядача. Режисер Оксана Дмітрієва поставила на малій сцені театру виставу одного з найяскравіших представників іспанської культури ХХ століття – Ф. Г. Лорки – «Любов дона Перлімпліна».

«Любов дона Перлімпліна» це зворушлива історія про нерозділені почуття любові, що дає змогу глядачеві побачити те, як зароджується закоханість чоловіка до жінки.

Романтичний дивак дон Перлімплін, який ніколи в житті не знав жінки, несподівано закохується у красуню Белісу. Він одружується з нею, але молода дружина першої ж ночі зраджує йому з молодими коханцями, до того ж не з одним, а аж п’ятьма. Дізнавшись про зраду, Перлімплін вирішує розіграти з дружиною злий жарт. Він влаштовує романтичну провокацію і розігрує з себе палкого молодого красеня, в якого закохується його дружина. Коли обман розкривається, пристрасний Перлімплін вбиває щасливого суперника, тобто самого себе. Пожертвував самим собою, аби розбудити до життя іншу душу.

В одному з інтерв’ю Гарсія Лорка назвав п’єсу «Любов дона Перлімпіна» «начерком великої драми», пояснивши, що в майбутньому спробує «розвинути цю тему в усій її складності». Він також додав, що «дон Перлімплін з усіх чоловіків на світі найменше заслуговує на ім’я рогоносець».

«Любов дона Перлімпліна» це поетична розповідь про болісні, часом безглузді і смішні спроби до прозріння, що приводять до безумної і відчайдушної гри – гри дуенде – гри любов і смерті, що дає можливість відчути повноту життя кожною клітиною тіла, всією силою душі.

Режисер разом з акторами Ігорем Федірком (дон Перлімплін), Валентиною Корсунською-Марченко (Беліса) та Ліаною Хобелією-Забродіною (Маркольфа) намагаються дати відповідь на питання: а що ж таке справжнє кохання і хто може пізнати його справжню глибину. Та й доля, яка звела людей разом, не розлучить їх доти, доки не навчить кохати. Глядачі ж протягом години стають свідками глибокої, образної та палкої історії цього незвичного подружжя.

Гра молодих але вже досвідчених акторів заворожує глядачів з першої хвилини і не відпускає до завіси. Виконавці немов зливаються з ляльками і створюють єдине ціле. Окремі слова подяки художнику Світлані Сафроновій та хореографу Тетяні Чичук.

Переглядаючи виставу, мимоволі замислюєшся над тим, що дуже часто ми зовсім не цінуємо тих, хто поруч з нами, а усвідомлюємо їхню значимість лише тоді, коли цих людей вже немає з нами.

Свого часу Московський театр ляльок Сергія Образцова здобув світову славу. Майже не можливо було придбати квитки не лише на дитячі, але й на дорослі вистави. Хотілося б побажати, аби столичний театр ляльок, який ще має назву «Замок на горі», теж з роками здобув таку ж популярність серед киян та гостей міста.

Едуард ОВЧАРЕНКО
Фото надані театром
Десята «Таїна буття»
Культура 11 бер, 2018

Десята «Таїна буття»

У Запорізькому академічному обласному українському музично-драматичному театрі ім. В. Г. Магара...


Зворушлива історія за скандальним твором
Культура 10 січ, 2018

Зворушлива історія за скандальним твором

У жовтні 2015 року столична публіка познайомилася з молодим режисером Оксаною Швець, яка поставила...


Дві опери в одній виставі
Культура 19 жов, 2017

Дві опери в одній виставі

Щойно у Київському академічному театрі оперети відкрили новий театральний сезон, а вже відбувалася...


Микола Голомша: Думаю, Господь дасть оцінку кожному, хто причетний до розстрілів Небесної Сотні
Коментарі 0 Комментариев

Микола Голомша: Думаю, Господь дасть оцінку кожному, хто причетний до розстрілів Небесної Сотні

Сьогодні ми є свідками поступової ліквідації маріонеткових колаборантів, їх же ляльководами. Багатьох людей, які розпочинали агресію проти України і всіма силами допомагали ворогу анексувати Крим та піти війною на Донецьку та Луганську області,...

19 січ, 2019
Навіщо Росії Білорусь?
Коментарі 0 Комментариев

Навіщо Росії Білорусь?

Переговори про таку союзну державу тривають вже 20 років. Втім, не зважаючи на встановлення авторитарних режимів в обох країнах, Росія та Білорусь продовжують успішно існувати окремо. Однак Кремль це не дуже влаштовує. Російський прем'єр Дмитро...

17 січ, 2019
У Дніпрі суд продовжує слухати справу про козацьку церкву
Коментарі 0 Комментариев

У Дніпрі суд продовжує слухати справу про козацьку церкву

Доля старовинного собору Різдва Пресвятої Богородиці все ще знаходиться у руках Господарського суду Дніпропетровської області. 16 січня колегія суддів під керівництвом Юрія Первушина продовжила розгляд справи так званої Білої церкви...

17 січ, 2019