07 січ, 2019 0 Коментарів

Ювілей великого композитора

Ювілей великого композитора

У Колонній залі ім. Миколи Лисенка Національної філармонії України відбувся концерт «Viva Puccini», присвячений 160-літтю від дня народження видатного італійського композитора Джакомо Пуччіні.

Майбутній митець народився 22 грудня 1858 року в місті Лукка на півночі Італії, в сім’ї, яка нараховувала п’ять поколінь музикантів. Навчатися музиці розпочав у свого дядька, у 14 вже мав місце органіста у церкві, а в 1880 році з успіхом вступив до Міланської консерваторії. Стати композитором, зокрема писати оперну музику, Пуччіні надихнула опера Дж. Верді «Аїда», яку йому пощастило почути в юні роки.

Так розпочалася історія Пуччіні – композитора, творчість якого відіграла визначну роль у розвитку особливого виду мистецтва – жанру опери. Будучи митцем-новатором, Пуччіні створив новий для італійського оперного мистецтва своєрідний речитативно-аріозний стиль, який став одним із головних атрибутів сучасної європейської опери.

Маючи неймовірно багату, емоційну та пристрасну музичну мову і залишаючись яскраво національним митцем, Пуччіні водночас поєднував у своїй музиці елементи інших національних культур – японської, китайської, американської, французької, австрійської.

Згадуючи про Пуччіні, неможливо не відзначити творчий тандем композитора і української співачки Соломії Крушельницької, яка, без перебільшення, врятувала другу прем’єру опери «Мадам Баттерфляй» (29 травня 1904 року), виконавши головну партію. (Перша прем’єра відбулася 17 лютого 1904 року і була провальною, після чого Пуччіні був вимушений внести корективи в оперу). Після шаленого успіху другої вистави Пуччіні, сповнений радісними і бурхливими емоціями, подарував співачці свій портрет з написом «Найпрекраснішій і найчарівнішій Баттерфляй».

Під час концерту прозвучали арії, дуети та фінали з найвідоміших опер композитора «Богема», «Манон Лєско», «Тоска», «Джанні Скіккі» та «Турандот». Бурхливими оплесками вдячні слухачі вітали Національний Президентський оркестр (диригент – народний артист України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка Василь Василенко) та солістів – заслужених артистів України Катерину Стращенко (сопрано) і Миколу Шуляка (тенор), заслуженого артиста Автономної Республіки Крим Анатолія Юрченка (баритон), а також Камерний хор «Moravski», що діє при Благодійному фонді «Школа Павла Муравського» (художній керівник – Олена Радько).

Едуард ОВЧАРЕНКО
Свято рідної пісні
Культура 30 жов, 2018

Свято рідної пісні

У Колонній залі ім. Миколи Лисенка Національної філармонії України відбувся ювілейний концерт...


Меса, що стала прологом до опер
Культура 25 травня, 2018

Меса, що стала прологом до опер

Одним з пріоритетних напрямків для Київського муніципального академічного театру опери і балету для...


Італійська опера на українській сцені
Культура 09 жов, 2017

Італійська опера на українській сцені

У Київському муніципальному академічному театрі опери і балету для дітей та юнацтва відбувалася...


Микола Голомша: Думаю, Господь дасть оцінку кожному, хто причетний до розстрілів Небесної Сотні
Коментарі 0 Комментариев

Микола Голомша: Думаю, Господь дасть оцінку кожному, хто причетний до розстрілів Небесної Сотні

Сьогодні ми є свідками поступової ліквідації маріонеткових колаборантів, їх же ляльководами. Багатьох людей, які розпочинали агресію проти України і всіма силами допомагали ворогу анексувати Крим та піти війною на Донецьку та Луганську області,...

19 січ, 2019
Навіщо Росії Білорусь?
Коментарі 0 Комментариев

Навіщо Росії Білорусь?

Переговори про таку союзну державу тривають вже 20 років. Втім, не зважаючи на встановлення авторитарних режимів в обох країнах, Росія та Білорусь продовжують успішно існувати окремо. Однак Кремль це не дуже влаштовує. Російський прем'єр Дмитро...

17 січ, 2019
У Дніпрі суд продовжує слухати справу про козацьку церкву
Коментарі 0 Комментариев

У Дніпрі суд продовжує слухати справу про козацьку церкву

Доля старовинного собору Різдва Пресвятої Богородиці все ще знаходиться у руках Господарського суду Дніпропетровської області. 16 січня колегія суддів під керівництвом Юрія Первушина продовжила розгляд справи так званої Білої церкви...

17 січ, 2019