07 січ, 2019 0 Коментарів

Ювілей великого композитора

Ювілей великого композитора

У Колонній залі ім. Миколи Лисенка Національної філармонії України відбувся концерт «Viva Puccini», присвячений 160-літтю від дня народження видатного італійського композитора Джакомо Пуччіні.

Майбутній митець народився 22 грудня 1858 року в місті Лукка на півночі Італії, в сім’ї, яка нараховувала п’ять поколінь музикантів. Навчатися музиці розпочав у свого дядька, у 14 вже мав місце органіста у церкві, а в 1880 році з успіхом вступив до Міланської консерваторії. Стати композитором, зокрема писати оперну музику, Пуччіні надихнула опера Дж. Верді «Аїда», яку йому пощастило почути в юні роки.

Так розпочалася історія Пуччіні – композитора, творчість якого відіграла визначну роль у розвитку особливого виду мистецтва – жанру опери. Будучи митцем-новатором, Пуччіні створив новий для італійського оперного мистецтва своєрідний речитативно-аріозний стиль, який став одним із головних атрибутів сучасної європейської опери.

Маючи неймовірно багату, емоційну та пристрасну музичну мову і залишаючись яскраво національним митцем, Пуччіні водночас поєднував у своїй музиці елементи інших національних культур – японської, китайської, американської, французької, австрійської.

Згадуючи про Пуччіні, неможливо не відзначити творчий тандем композитора і української співачки Соломії Крушельницької, яка, без перебільшення, врятувала другу прем’єру опери «Мадам Баттерфляй» (29 травня 1904 року), виконавши головну партію. (Перша прем’єра відбулася 17 лютого 1904 року і була провальною, після чого Пуччіні був вимушений внести корективи в оперу). Після шаленого успіху другої вистави Пуччіні, сповнений радісними і бурхливими емоціями, подарував співачці свій портрет з написом «Найпрекраснішій і найчарівнішій Баттерфляй».

Під час концерту прозвучали арії, дуети та фінали з найвідоміших опер композитора «Богема», «Манон Лєско», «Тоска», «Джанні Скіккі» та «Турандот». Бурхливими оплесками вдячні слухачі вітали Національний Президентський оркестр (диригент – народний артист України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка Василь Василенко) та солістів – заслужених артистів України Катерину Стращенко (сопрано) і Миколу Шуляка (тенор), заслуженого артиста Автономної Республіки Крим Анатолія Юрченка (баритон), а також Камерний хор «Moravski», що діє при Благодійному фонді «Школа Павла Муравського» (художній керівник – Олена Радько).

Едуард ОВЧАРЕНКО
Свято рідної пісні
Культура 30 жов, 2018

Свято рідної пісні

У Колонній залі ім. Миколи Лисенка Національної філармонії України відбувся ювілейний концерт...


Меса, що стала прологом до опер
Культура 25 травня, 2018

Меса, що стала прологом до опер

Одним з пріоритетних напрямків для Київського муніципального академічного театру опери і балету для...


Італійська опера на українській сцені
Культура 09 жов, 2017

Італійська опера на українській сцені

У Київському муніципальному академічному театрі опери і балету для дітей та юнацтва відбувалася...


ЧОМУ МАЙДАН СТАЄ ЗНОВУ АКТУАЛЬНИМ?
Коментарі 0 Комментариев

ЧОМУ МАЙДАН СТАЄ ЗНОВУ АКТУАЛЬНИМ?

Ви згодні з тим, що нам треба змінити систему? Але ж для цього необхідно прибрати весь правлячий клас, який стоїть на її сторожі. Чи можна це здійснити шляхом представницької демократії – відповідь для більшості очевидна – НІ (для цього варто лише...

22 бер, 2019
Микола Голомша: кожен випускник школи має володіти українською мовою
Коментарі 0 Комментариев

Микола Голомша: кожен випускник школи має володіти українською мовою

Тільки тоді перед цією молодою людиною відкриються перспективи в державі під назвою Україна. В іншому випадку, без знання української мови, вона виявиться непридатною для державної служби. Крім того, навіть, маючи здобутий фах, такий громадянин...

20 бер, 2019
Сергій Дацюк: нам бракує системної культурної політики
Коментарі 0 Комментариев

Сергій Дацюк: нам бракує системної культурної політики

Загальна культурна політика повинна пояснити, що ми робимо і наскільки швидко. Будь-які мовні закони, що виходять по за її межі, приречені на недієвість та невиконання. Відповідно, будь-які непогані ідеї, через свою окремішність не матимуть...

20 бер, 2019