13 лют, 2017 0 Коментарів

Від спорту до мистецтва

У Київському національному академічному театрі оперти відбулася прем’єра франко-українського балету з елементами хіп-хопу «Переміщення/Motion», який поставив французький хореограф Браїм Бушелагем.

На запрошення Французького інституту в Україні цей митець неодноразово відвідував Україну: спочатку з виставами як танцівник, пізніше – як хореограф-постановник. Захоплений професійністю і самовіддачею українських танцюристів, французький хореограф запропонував 12 українським танцівникам хіп-хопу перейти від спорту до мистецтва, від сольних виступів на міжнародних хіп-хоп чемпіонатах до створення мистецького проекту «Сучасний балет з елементами хіп-хопу «Переміщення/Motion».

«Задоволений тим, що зміг реалізувати цей проект з українськими танцівниками. Вдячний за допомогу Національній опереті України, Французькому інституту в Україні і чудовим українським танцівникам. Я немов повернувся до молодості, працюючи з такими молодими талановитими виконавцями. Вони віддали всі свої сили, щоб цей проект відбувся. Разом з хлопцями у цьому проекті беруть участь і дівчата, вони привносять у танець багато цікавих елементів.

«Переміщення/Motion» - це поєднання французької і української культури. Сила проекту в тому, що його учасники представляють не лише Київ, але майже всю Україну. Всі виконавці дуже різні, кожен привносить до вистави щось своє. Особисто я танцюю хіп-хоп, бо дуже люблю цю культуру», - зазначив напередодні прем’єри Браїм Бушелагем.

Також перед представниками засобів масової інформації виступили Богдан Струтинський, народний артист України, художній керівник Київського національного академічного театру оперети; Андрій Симонович, автор музики до балету; інші митці, причетні до організації проекту.

А молоді талановиті виконавці розповіли про місце, яке посідає хіп-хоп в їхньому житті.

За режисерським задумом сцена це чистий аркуш. Квадрат 8 на 8 метрів. Як порожній екран, на якому змінюються кадри з фільму. Простір танцю, місце для креативу та хореографії, де 13 танцівників напишуть власну історію, що не лишить байдужими жодного з глядачів.

Граючи виставу в межах цього квадрату та поза ним, надихаючись переходами між відео і танцями, Браїм працює над створенням ігрового простору, поєднуючи енергію брейк-дансу з властивою йому ліричністю. Таким чином, іде процес творення безпосередньо під час гри.

Сюжетна лінія цієї вистави базується на принципах кінематографічного монтажу та використанні цифрових технологій, а створені образи розкривають танець хіп-хоп світові через незвичні для нього медіа. За одну годину актори створюють «власний фільм» і показують його глядачам, використовуючи сучасні технології та свою майстерність.

Сучасний балет «Переміщення» це нагода зазирнути у мистецьке майбутнє вуличних танцівників, спроба зацікавити публіку тим, чим вони живуть насправді, завдяки чому вони вже визнані в усьому світі та запропонувати українському глядачеві по-новому поглянути на цей вид мистецтва з великої сцени.

Виставу першими побачили українці на сцені Національної оперети України. А вже незабаром її матимуть змогу переглянути у Франції та інших європейських країнах.

Едуард Овчаренко
Фото із соціальних мереж


Від спорту до мистецтва

Від спорту до мистецтва

Від спорту до мистецтва
Тамара ЯЦЕНКО: “Буде пісня, буде й хліб»..
Культура 10 лют, 2017

Тамара ЯЦЕНКО: “Буде пісня, буде й хліб»..

У Київському академічному Молодому театрі поставили виставу “Горе від розуму» за п’єсою Олександра...


Українське минуле в картинах Станіслава Антонюка
Культура 08 лют, 2017

Українське минуле в картинах Станіслава Антонюка

У Центральному будинку художника НСХУ відкрили персональну виставку житомирського художника, члена...


Відкрити свого Шевченка
Коментарі 03 лют, 2017

Відкрити свого Шевченка

У Київському національному академічному театрі оперети представляли проект сестер Тельнюк «Наш...


Дніпровці вимагали ув'язнення для головного живодера України
Коментарі 0 Комментариев

Дніпровці вимагали ув'язнення для головного живодера України

Олексій Святогор отримав «славу» координатора догхантерів. На його рахунку тисячі життів собак, котів і птахів. Серед жертв Святогора є і домашні улюбленці....

21 лют, 2019
Дніпропетровський літопис 2014. (Падіння Леніна)
Коментарі 0 Комментариев

Дніпропетровський літопис 2014. (Падіння Леніна)

21 лютого о 18-й годині мешканці міста зробили внесок до процесу, який журналісти та історики назвуть «ленінопадом». Пізно вночі наступної доби, Жовтнева площа (майбутня Героїв Майдану – ред.) вже стане вільною від центрального божества...

21 лют, 2019
Роман Зіненко: багато учасників Іловайської операції не розуміли, що відбувалося
Коментарі 0 Комментариев

Роман Зіненко: багато учасників Іловайської операції не розуміли, що відбувалося

Людина могла стояти на одному пості два тижні і знати лише про події на відстані 100 – 500 метрів, навколо себе. Але вона не розуміла, що відбувається в найближчому кілометрі. Наприклад, ми знаходячись в місті Іловайськ, і гадки не мали про ситуацію...

20 лют, 2019