13 лют, 2017 0 Коментарів

Рада безпеки ООН ухвалила резолюцію щодо захисту критичної інфраструктури від терористичних нападів, яку ініціювала Україна.

 Рада безпеки ООН ухвалила резолюцію щодо захисту критичної інфраструктури від терористичних нападів, яку ініціювала Україна.


Рада безпеки ООН ухвалила резолюцію щодо захисту критичної інфраструктури від терористичних нападів, яку ініціювала Україна. МЗС України вказує, що резолюція має на меті підвищення ефективності міжнародних зусиль для протидії терористичним актам проти об’єктів критичної інфраструктури, зокрема в рамках Глобальної контртерористичної стратегії ООН. На відкритих дебатах Ради безпеки щодо захисту критичної інфраструктури головував міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

Рада безпеки ООН, в якій із першого лютого і весь цей місяць головує Україна, ухвалила резолюцію «Захист критичної інфраструктури від терористичних нападів». Авторство резолюції номер 2341 – за Україною, але співспонсорами її виступили ще 30 країн.

Відтак Рада безпеки ООН, непостійним членом якої два роки (у 2017–2018-му) є Україна, закликає держави-члени ООН забезпечити встановлення кримінальної відповідальності за терористичні акти, спрямовані на знищення або дезактивацію критично важливих об’єктів інфраструктури.

Резолюція також передбачає потребу запровадити кримінальну відповідальність за планування, підготовку, фінансування та матеріально-технічну підтримку таких нападів на критично важливі об’єкти інфраструктури.

Серед важливих об’єктів інфраструктури в резолюції також згадуються інтернет та туристичні об’єкти.

Захист інфраструктури важливий для всіх, Україна вже потерпіла

Як сказав у виступі міністр закордонних справ України Павло Клімкін, «захист критичної інфраструктури є нагальним для національної безпеки, громадської безпеки та економічного розвитку всіх країн». «Терористичні напади на ці об’єкти та служби можуть значно перешкоджати життєдіяльності суспільств та потягнути за собою значні людські страждання», – наголосив Клімкін.

Також, сказав Клімкін, невідомі хакерські групи недавно атакували київський аеропорт та електронну базу Міністерства оборони України. На початку грудня минулого року вебсайти Держказначейства, Міністерства фінансів та Державного пенсійного фонду України були тимчасово виведені з ладу якраз перед кінцем фінансового року.

«Ми знаємо мету цих нападів. Це зроблено для того, аби вивести з ладу фінансову систему України, послабити наші оборонні можливості та, зрештою, дестабілізувати українське суспільство… По нас вдарили, але в результаті ми стали стійкішими», – сказав Клімкін на засіданні Ради безпеки ООН.

Резолюцію підтримали всі

Звертає на себе увагу те, що резолюція, запропонована Україною і проголосована в Раді безпеки під її головуванням, була ухвалена одностайно – за неї віддали голоси всі п’ять постійних членів Ради безпеки і десять непостійних.

Раніше резолюції, пропоновані Україною або на українську тематику – зокрема, щодо незаконної анексії Криму Росією чи конфлікту у східній Україні – розділяли Раду безпеки ООН, а тут резолюція України була підтримана одноголосно.

Більш детально читати тут: http://www.radiosvoboda.org/a/28307522.html

Також тут: http://ukraineun.org/press-center/246-vystup-ministra-zakordonnyh-sprav-ukrayny-na-vidkrytyh-debatah-rb-oon-shchodo-zahystu-krytychnoy-infrastruktury-vid-terorystychnyh-atak/
Пост-реліз Прес-конференції з нагоди Міжнародного дня безпечнішого Інтернету – «ДЕНЬ БЕЗПЕЧНІШОГО ІНТЕРНЕТУ: НОВІ ВИКЛИКИ».
ІТ-Україна 08 лют, 2017

Пост-реліз Прес-конференції з нагоди Міжнародного

7 лютого 2017 року, за ініціативою Інтернет Асоціації України (ІнАУ) в агентстві УНІАН проведено...


Семінар з питань боротьби з кіберзлочинністю
ІТ-Україна 08 лют, 2017

Семінар з питань боротьби з кіберзлочинністю

8 лютого 2017 року розпочався триденний семінар щодо комунікацій та обміну інформацією з місцевими...


Відбулося вечірнє засідання шостої сесії Верховної Ради України
ІТ-Україна 07 лют, 2017

Відбулося вечірнє засідання шостої сесії

Сьогодні на вечірньому засіданні парламентарії розглянули питання інформатизації....


ЧОМУ МАЙДАН СТАЄ ЗНОВУ АКТУАЛЬНИМ?
Коментарі 0 Комментариев

ЧОМУ МАЙДАН СТАЄ ЗНОВУ АКТУАЛЬНИМ?

Ви згодні з тим, що нам треба змінити систему? Але ж для цього необхідно прибрати весь правлячий клас, який стоїть на її сторожі. Чи можна це здійснити шляхом представницької демократії – відповідь для більшості очевидна – НІ (для цього варто лише...

22 бер, 2019
Микола Голомша: кожен випускник школи має володіти українською мовою
Коментарі 0 Комментариев

Микола Голомша: кожен випускник школи має володіти українською мовою

Тільки тоді перед цією молодою людиною відкриються перспективи в державі під назвою Україна. В іншому випадку, без знання української мови, вона виявиться непридатною для державної служби. Крім того, навіть, маючи здобутий фах, такий громадянин...

20 бер, 2019
Сергій Дацюк: нам бракує системної культурної політики
Коментарі 0 Комментариев

Сергій Дацюк: нам бракує системної культурної політики

Загальна культурна політика повинна пояснити, що ми робимо і наскільки швидко. Будь-які мовні закони, що виходять по за її межі, приречені на недієвість та невиконання. Відповідно, будь-які непогані ідеї, через свою окремішність не матимуть...

20 бер, 2019