28 лют, 2019 0 Коментарів

Что дальше, Дава?.. Что дальше?...

Что дальше, Дава?.. Что дальше?...

26 лютого 2019 року відбулося засідання Комітету Верховної Ради України з питань інформатизації та зв’язку.

Головним питанням розгляду засідання стало питання виконання органами державної влади та місцевого самоврядування вимог Закон України «Про доступ до об’єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж» № 1834-VІІІ (ситуація у місті Миколаєві та у столиці України місті Києві).

Підставою розгляду стало те, що незважаючи на майже дворічну дію цього Закону, який визначає правові, економічні та організаційні засади забезпечення доступу, для розташування технічних засобів телекомунікацій з метою забезпечення розвитку інформаційного суспільства в Україні, прийняття Урядом у 2018 році відповідних Правил надання доступу до інфраструктури, а також прийняття відповідними Міністерствами та НКРЗІ Методик визначення плати за доступ до елементів інфраструктури, окремі власники інфраструктури об’єктів доступу не бажають виконувати вимоги вищезазначеного законодавства про доступ.

Так, у Миколаєві повністю заблокована можливість укласти договори мобільними операторами, а у Києві Комунальне підприємство «Київавтошляхміст» направило своїм контрагентам, з якими укладено договори про використання каналу у телефонній каналізації, зокрема по Південному мосту м. Київ, повідомлення про відмову в пролонгації діючих договорів на 2019 рік та про бажання укладення договору про надання послуг з технічного обслуговування мережевих (кабельних) каналів та місць розміщення кабелів. Крім того, КП «Київавтошляхміст» поінформувала, якщо їх новація не будуть прийняті, КП залишає за собою право демонтувати кабелі, вже прокладені по елементах інфраструктури мостів.

Усі спроби вирішити питання з доступу у правовому руслі, зокрема через досудове вирішення питання (проведення двосторонніх консультацій та переговорів), позитивного рішення не достигли.

Відповідачами від Миколаєва та Києва були начальник управління комунального майна Миколаївської міської ради Мкртчян Мкртич Самвелович та заступник голови Київської міської державної адміністрації Слончак Володимир Вікторович. Доречи, керівник КП «Київавтошляхміст» на засідання не з’явився, хоча був поінформований секретаріатом Комітету.

Представники Миколаєва та Києва так і не змогли відповісти, чому за майже два роки органи місцевого самоврядування не змогли прийняти визначені Законом рішення.

М.Мкртчан повідомив присутніх про політичну та корупційну складову прийняття рішень у Миколаєві, а також висловив позицію, що вирішення питання можливе тільки через введення у місті надзвичайного стану!?

В.Слончак про готовність вирішити питання та проведення 1 березня спільної з представниками телекомунікаційного бізнесу наради, проте станом на кінець 28 лютого запрошень на цю нараду або оголошення на сайті КМДА так і не здійснено. І не дивно, бо піврічне попереднє листування з Київрадою, КМДА та КП, питання не віришили.

По суті розгляд питання так ні чим не закінчився, при цьому більшість членів Комітету взагалі проігнорували засідання.

Результат заходу можна висловити словами кіногероя знаменитої кінострічки: Что дальше, Дава?.. Что дальше?...

Запис трансляції можна подивитися ТУТ.

Что дальше, Дава?.. Что дальше?...
Что дальше, Дава?.. Что дальше?...
Что дальше, Дава?.. Что дальше?...
Что дальше, Дава?.. Что дальше?...
Что дальше, Дава?.. Что дальше?...
Засідання Комітету ІнАУ з питань доступу до інфраструктури телекомунікацій
ІТ-Україна 29 лис, 2017

Засідання Комітету ІнАУ з питань доступу до

28 листопаду 2017 року відбулося Засідання Комітету ІнАУ з питань доступу до інфраструктури...


Проект постанови КМУ
ІТ-Україна 19 вер, 2017

Проект постанови КМУ "Про затвердження Правил

18.09.2017 міністерство енергетики та вугільної промисловості України оприлюднило проект постанови...


Закон про доступ
ІТ-Україна 10 бер, 2017

Закон про доступ

04 березня 2017 року у виданні «Голос України» № 423 опубліковано Закон України «Про доступ до...


ЧОМУ МАЙДАН СТАЄ ЗНОВУ АКТУАЛЬНИМ?
Коментарі 0 Комментариев

ЧОМУ МАЙДАН СТАЄ ЗНОВУ АКТУАЛЬНИМ?

Ви згодні з тим, що нам треба змінити систему? Але ж для цього необхідно прибрати весь правлячий клас, який стоїть на її сторожі. Чи можна це здійснити шляхом представницької демократії – відповідь для більшості очевидна – НІ (для цього варто лише...

22 бер, 2019
Микола Голомша: кожен випускник школи має володіти українською мовою
Коментарі 0 Комментариев

Микола Голомша: кожен випускник школи має володіти українською мовою

Тільки тоді перед цією молодою людиною відкриються перспективи в державі під назвою Україна. В іншому випадку, без знання української мови, вона виявиться непридатною для державної служби. Крім того, навіть, маючи здобутий фах, такий громадянин...

20 бер, 2019
Сергій Дацюк: нам бракує системної культурної політики
Коментарі 0 Комментариев

Сергій Дацюк: нам бракує системної культурної політики

Загальна культурна політика повинна пояснити, що ми робимо і наскільки швидко. Будь-які мовні закони, що виходять по за її межі, приречені на недієвість та невиконання. Відповідно, будь-які непогані ідеї, через свою окремішність не матимуть...

20 бер, 2019