15 бер, 2019 0 Коментарів

Московський патріархат програв суд по «Білій церкві»

Московський патріархат програв суд по «Білій церкві»

Господарський суд Дніпропетровської області вирішив відмовити Свято-Різдва-Богородичній парафії Дніпродзержинської єпархії УПЦ МП у отриманні права власності на старовинну козацьку церкву у Малій Петриківці. Про це i-ua.tv повідомив керівник юридичного департаменту політичної партії народний Рух України Максим Карманніков. Саме він представляв у суді інтереси Петриківської селищної ради.

– 11 березня суд відмовив у позові Українській Православній Церкві Московського патріархату щодо визнання за нею права власності на собор Різдва Пресвятої Богородиці, який є пам'яткою культурної спадщини національного значення. Це, власне, було рішення, яке ми прагнули. Але поки що суд виніс так зване коротке рішення. Оголосив тільки вступну та резолютивну частини. Повний текст буде надано пізніше, – зазначив Максим Карманніков.

Нагадаємо, Дніпродзержинської єпархії УПЦ МП вважає старовинний собор, який є пам'яткою культурної спадщини, своїм. Щоб узаконити право власності на церкву, релігійна громада подала позов до Господарського суду Дніпропетровщини проти Дніпропетровської ОДА та Петриківської селищної ради. Справу розглядала колегія суддів під керівництвом Юрія Первушина. Юридична представниця УПЦ МП Юлія Литвин у якості доказу надала ксерокопію рішення Петриківської райдержадміністрації про передачу церкви. Оригіналу документа у сторони позивача немає. За Законом України «Про захист культурної спадщини», подібні рішення може приймати тільки облрада на підставі дозволу від міністерства культури. Втім, міністерство культури жодного дозволу на користування, або передачу у власність УПЦ МП собору Різдва Пресвятої Богородиці у Малій Петриківці не давало.

Чи буде подавати Свято-Різдва-Богородична парафія Дніпродзержинської єпархії УПЦ МП на апеляцію, Максим Карманніков не знає.

– Звісно, вони мають право на це. Але, щоб подавати апеляцію, потрібно її обґрунтувати . У суді першої інстанції я не побачив достатніх та необхідних доказів, які б могли свідчити про аргументованість позиції позивача, – сказав Максим Карманніков.
Міністерство культури не передавало УПЦ МП козацьку церкву на Дніпропетровщині
Коментарі 13 гру, 2018

Міністерство культури не передавало УПЦ МП

Ділянка, на якій знаходиться «Біла церква», відповідно до статті 34 Закону України «Про охорону...


На Дніпропетровщині УПЦ МП заволоділо старовинним собором із порушенням законодавства
Коментарі 05 гру, 2018

На Дніпропетровщині УПЦ МП заволоділо старовинним

Ні міністерство культури, ні Дніпропетровська обласна рада не передавали Московському Патріархату...


У  Малій Петриківці  УПЦ МП продовжує спроби заволодіти пам’яткою архітектури
Коментарі 27 сер, 2018

У Малій Петриківці УПЦ МП продовжує спроби

Сторона УПЦ МП на суді внесла уточнення у свої позивні вимоги. Вона просить залишити пункт стосовно...


ЧОМУ МАЙДАН СТАЄ ЗНОВУ АКТУАЛЬНИМ?
Коментарі 0 Комментариев

ЧОМУ МАЙДАН СТАЄ ЗНОВУ АКТУАЛЬНИМ?

Ви згодні з тим, що нам треба змінити систему? Але ж для цього необхідно прибрати весь правлячий клас, який стоїть на її сторожі. Чи можна це здійснити шляхом представницької демократії – відповідь для більшості очевидна – НІ (для цього варто лише...

22 бер, 2019
Микола Голомша: кожен випускник школи має володіти українською мовою
Коментарі 0 Комментариев

Микола Голомша: кожен випускник школи має володіти українською мовою

Тільки тоді перед цією молодою людиною відкриються перспективи в державі під назвою Україна. В іншому випадку, без знання української мови, вона виявиться непридатною для державної служби. Крім того, навіть, маючи здобутий фах, такий громадянин...

20 бер, 2019
Сергій Дацюк: нам бракує системної культурної політики
Коментарі 0 Комментариев

Сергій Дацюк: нам бракує системної культурної політики

Загальна культурна політика повинна пояснити, що ми робимо і наскільки швидко. Будь-які мовні закони, що виходять по за її межі, приречені на недієвість та невиконання. Відповідно, будь-які непогані ідеї, через свою окремішність не матимуть...

20 бер, 2019