07 гру, 2016 0 Коментарів

Рада ухвалила закон, який дозволяє підвищити мінімальну зарплату до 3,2 тис. грн

Рада ухвалила закон, який дозволяє підвищити мінімальну зарплату до 3,2 тис. грн

Максимальний розмір пенсії до 31 грудня 2017 р. встановлюється на рівні 10,74 тис. гривень
Верховна Рада України ухвалила закон, який дозволяє з 1 січня 2017 р. підвищити розмір мінімальної зарплати до 3,2 тис. грн. Відповідний урядовий законопроект №5130 за основу та в цілому підтримали 227 народних депутатів. Онлайн-трансляція засідання Ради доступна за посиланням.

Як наголошується в пояснювальній записці, проект закону спрямований на вдосконалення законодавства щодо підвищення мінімальних розмірів оплати праці та страхових виплат, економного та раціонального використання державних коштів та приведення у відповідність до фінансових можливостей положень окремих законів України.

Зокрема, закон вносить зміни до законодавчих актів у частині приведення поняття мінімальної заробітної плати, умов її визначення та порядку встановлення у відповідність до європейських стандартів та світової практики, передбачає новий порядок формування тарифної сітки оплати праці. Так, у бюджетній сфері мінімальна тарифна ставка (посадовий оклад) буде встановлюватися Кабінетом міністрів України, у небюджетній - підприємства визначатимуть тарифні ставки самостійно в колективних договорах. Прем'єр-міністр Володимир Гройсман, коментуючи даний законопроект в ході пленарного засідання Ради, зазначив, що документ фактично дозволить з 1 січня 2017 р. підвищити мінімальну зарплату до 3,2 тис. грн.

Згідно із законом, мінімальна тарифна ставка не може бути нижчою за прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб на 1 січня календарного року.

Документ поновлює щорічний перерахунок щомісячних страхових виплат потерпілим на виробництві (близько 220 тис. осіб) та передбачає перерахунок страхових виплат потерпілим на виробництві, розмір яких у перерахунку на 100% втрати працездатності менше мінімальної заробітної плати (близько 67 тис. осіб).

Крім того, законодавчий акт надає повноваження щодо здійснення контролю у сфері зайнятості та оплати праці виконавчим органам рад міст обласного значення та об'єднаних територіальних громад, встановлює зобов'язання для фізичних осіб-підприємців сплачувати єдиний внесок, посилює відповідальність юридичних та фізичних осіб-підприємців у разі недопущення державного інспектора праці до здійснення перевірки, передбачає штраф у розмірі до трьох мінімальних заробітних плат у всіх випадках недопущення інспекторів до перевірки, крім випадку, коли темою перевірки є неоформлення трудових договорів з працівниками та виплата зарплати в "конверті", у розмірі ста мінімальних заробітних плат - при недопущенні державного інспектора праці до перевірки, коли вона здійснюється з метою виявлення працівників з неоформленими трудовими договорами, виплати заробітної плати без нарахування та сплати єдиного внеску (виплата зарплати в "конверті").

Також ухвалений Радою закон передбачає особливий порядок виплати пенсій для працюючих пенсіонерів та визначає максимальний розмір пенсії в абсолютній сумі на рівні 10,74 тис. гривень (до 31 грудня 2017 р.).

Документ ділить студентські стипендії на академічні і соціальні та надає Кабміну повноваження визначати порядок виплати соціальних стипендій для окремих категорій осіб, яким законами України надано це право.

Серед іншого, закон прив'язує розміри плати за надання адміністративних послуг, судового збору та державного мита до прожиткового мінімуму для працездатних осіб замість мінімальної заробітної плати.

Зазначимо, що законопроект №5130 - один із проектів із так званого бюджетного пакету, необхідних для прийняття держбюджету на 2017 р.


http://112.ua
Рада визначила порядок виплати стипендій та встановила максимальну пенсію 10,7 тис. грн
Події 06 гру, 2016

Рада визначила порядок виплати стипендій та

Відповідний урядовий законопроект №5130 за основу та в цілому підтримали 227 народних депутатів...


Кабмін вніс на розгляд ВРУ проект закону про ВТС
Події 06 гру, 2016

Кабмін вніс на розгляд ВРУ проект закону про ВТС

Розроблений Міністерством економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) і схвалений на засіданні уряду 16...


Порошенко підписав закон на підтримку українських фрілансерів
Події 30 лис, 2016

Порошенко підписав закон на підтримку українських

Документ мінімізує адміністративні бар'єри під час процедур укладення зовнішньоекономічних...


Ледниковый период
Коментарі 0 Комментариев

Ледниковый период

Друзья и коллеги, я, так же как и вы, искренне желаю кардинального улучшения бизнес климата в нашей стране и, в первую очередь, правил работы для МСБ, ибо это, уже в среднесрочной перспективе экономического развития, архи важно, что уже говорить о...

19 жов, 2018
На Харківщині у фермера-пенсіонера захопили частину врожаю
Коментарі 0 Комментариев

На Харківщині у фермера-пенсіонера захопили частину врожаю

Зібрати кукурудзу замість Миколи Гайкова захотів інший фермер – Юрій Ковальчук. У минулому він був «гаманцем» загиблого регіонала Євгена Кушанарьова....

19 жов, 2018
Віктор Жердицький: Росія – це окрема орда
Коментарі 0 Комментариев

Віктор Жердицький: Росія – це окрема орда

Найбільше на фальшування української історії вплинула Москва часів Петра І та Катерини ІІ. Зокрема, Катерина ІІ створила спеціальний департамент, який знищував правду про минуле українців. У ньому корегували події, що відбувалися за часів Русі. Від...

18 жов, 2018