13 чер, 2017 0 Коментарів

У БПП заговорили про можливість запровадження воєнного стану на окремих територіях Донбасу

У БПП заговорили про можливість запровадження воєнного стану на окремих територіях Донбасу

Режим антитерористичної операції, який де-факто є ручним управлінням ведення бойових дій проти терористів, вже не працює і на сьогодні постає питання щодо запровадження системного автоматичного режиму, чим є воєнний стан на окремо взятій території.

Таку думку у коментарі УНН висловив народний депутат від "Блоку Петра Порошенка", член парламентського комітету з питань національної безпеки і оборони Іван Вінник.

"Наразі гостро постає питання не тільки протидії, а й реалізації проактивної дії української армії зі звільнення окупованої території, а отже нам необхідно змінювати правовий режим окупованої території", - сказав народний депутат.

Він зазначив, що в режимі АТО є свої проблеми і, зокрема, в тому, "що наші удари у відповідь на обстріли ворога, коли ми реагуємо адекватно, вони вимагають оперативної діяльності Генерального штабу", якої, з його слів, не спостерігається.

"У таких умовах режим проведення АТО, який де-факто є режимом ручного управління ведення бойових дій проти терористів, він вже не працює і нам треба якийсь системний автоматичний режим – ну просто введення воєнного стану на окремо взятій території", - заявив І.Вінник.

Також парламентар пояснив, що чинний закон про правовий режим воєнного стану дозволяє це зробити. "В таких умовах військовослужбовці зобов'язані автоматично, без відповідного наказу вчиняти відповідні дії на відсіч агресії, включно із застосуванням зброї, не тільки стрілецької, а й артилеристської тощо", - зазначив він.

І.Вінник вважає, що саме завдяки АТО українським силам вдалося зупинити ворога, застосувати мінські домовленості. "Вважайте, що сьогодні Путіна немає в Києві завдяки тому, що був реалізований режим АТО", - додав нардеп.

Також завдяки АТО, за словам І.Вінника, "ми могли максимально вижати з тих територій в контексті податків, в контексті надходження валютної виручки, аж допоки ці підприємства в незаконний спосіб не почали експропріювати, якщо говорити простою мовою".

У той же час він не уточнив, коли цей воєнний стан може бути запроваджений.

Раніше секретар РНБО Олександр Турчинов заявив, що в Україні потрібно завершити антитерористичну операцію і перейти до нового формату захисту країни від гібридної війни, яку веде проти нас РФ.

Нагадаємо, у Міноборони заявили, що українські війська готові до введення воєнного стану.

Джерело: УНН
Запровадження воєнного стану в Україні спровокує відповідну реакцію В.Путіна – нардеп
Політика 07 лют, 2017

Запровадження воєнного стану в Україні спровокує

Запровадження воєнного стану спричинить заяву Росії щодо оголошення Україною війни. Про це в ефірі...


Рада сьогодні розгляне питання виключення Н.Савченко з комітету з нацбезпеки - нардеп
Події 19 січ, 2017

Рада сьогодні розгляне питання виключення

Верховна Рада сьогодні розгляне постанову про виключення народного депутата Надії Савченко з...


У Комітеті ВР з нацбезпеки розповіли, за що хочуть виключити зі свого складу С.Льовочкіна
Події 19 січ, 2017

У Комітеті ВР з нацбезпеки розповіли, за що

Народні депутати сьогодні зареєструють у Верховній Раді постанову про виключення народного депутата...


Кремлевские гопники и Украина.
Коментарі 0 Комментариев

Кремлевские гопники и Украина.

Для того чтобы понять логику и смысл политических событий на России и как это будет икаться Украине, есть резон предварительно послушать замечательного писателя и публициста Виктора Шендеровича, который регулярно в передачах «Особое мнение" на Эхе...

16 бер, 2018
Новому Главе НБУ
Коментарі 0 Комментариев

Новому Главе НБУ

С 1991 года, Украина, уже по факту свершившихся событий, по сути не имела Главу Национального банка, который бы не толко соответствовал всем требованиям, которые должны быть соблюдены для, без преувеличения, одной из ключевых позиций в стране, но и...

15 бер, 2018
Фейкові новини від МЗС Угорщини – недолугість чи спланована акція?
Коментарі 0 Комментариев

Фейкові новини від МЗС Угорщини – недолугість чи спланована акція?

Минулими вихідними міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто повідомив світові, що на Закарпатті встановлено постійну присутність спостерігачів ОБСЄ....

12 бер, 2018