15 чер, 2017 0 Коментарів 42 Преглядів

Айвазовський українського неба

У Музеї Тараса Шевченка в Каневі Шевченківського національного заповідника відкрили персональну виставку заслуженого художника України Анатолія Марчука, присвячену 156-й річниці перепоховання Кобзаря. Відкриття виставки відбулося в рамах Всеукраїнського мистецького проекту «Земля із небом гомонить», започаткованого Анатолієм Марчуком.

Експозицію відкрив громадський діяч, шевченкознавець Ігор Ліховий, який розповів про творчий шлях митця і здобутки художника в живопису та графіці, які представлені на цій виставці. Слово про колегу і товариша сказали заслужений художник України Анатолій Буртовий, заслужений діяч мистецтв України Галина Морозова, мисткиня Любов Міненко, письменник Владислав Таранюк та землячка А. Марчука Надія Долгіч.

Анатолій Марчук зізнався, що чекав цієї виставки протягом п’яти років. І дуже хотів щоб вона відбулася саме у дні повернення Великого Тараса в Україну.

Цей проект був замислений до ювілею А. Марчука, і художник планує показати виставку у великих містах України. Вона почалась з нагоди шістдесятиріччя художника в Національній академії мистецтв України, де йому вручили Срібну медаль Академії. Потім був Чернігів. Наступні в планах Черкаси, Суми, Вінниця, Одеса та інші міста.

Чимало відвідувачів залишили свої записи у книзі відгуків. Ось деякі з них.

В’ячеслав Кириленко, віце-прем’єр міністр України:

«Дуже вражений роботами Анатолія Марчука — цікаво, насичено та у різних техніках. Добре, що їх митець покаже усій Україні. Думаю, після цього прихильників у художника стане ще більше! Бажаю успіху!»

Іван Марчук, народний художник України:

«Радий бачити Анатолія — славетного майстра акварелі. А особливо хочу відзначити його олійні твори. Це його власне бачення того чарівного краю, який так чудово і п’янко оспівує митець. У мене вони викликають найкращі дитячі спогади. Це мистецтво і ностальгія пов’язані в один вузол».

Павло Мовчан, голова ВУТ “Просвіта» ім. Т.Г. Шевченка:

«Марчук зрощений космосом, небесним зором і душевною відлунністю на український навколишній і душевний всесвіт».

Ігор Ліховий, державний і громадський діяч:

«Дивовижний світ акварелі — такий примхливий і вимогливий для митця без необхідного внутрішнього налаштування, великого життєвого досвіду і цілісної філософії буття, — так прекрасно підкоряється пензлю Анатолія Марчука — художника, який не полишає ні на мить творчих пошуків.

Шанувальникам його творчості добре відомі уже кілька достатньо цілісних та абсолютно зрілих циклів, кожен з яких увійшов до мистецької палітри України.

Але саме ця виставка у світлому для кожного українця Музеї Тараса Шевченка на Чернечій горі вражає своєю новизною, щирістю та майстерністю автора, який любить цей світ до самозречення в ім’я Високого Мистецтва. В очікуванні нових зустрічей і відкриттів України».

Анатолій Гайдамака, народний художник України:

«Акварелі неперевершені! Спасибі за такі емоції. Творчих досягнень, вперед!!! З величезною повагою».

Ось така виставка експонується тепер на Тарасовій горі. Ось такий він — художник Анатолій Марчук. Нехай завжди світить сонце в його житті і в картинах його, нашого «Айвазовського українського неба», як влучно охрестив його земляк — великий майстер слова Анатолій Паламаренко.

Владислав ТАРАНЮК, член НСЖУ


Айвазовський українського неба

Айвазовський українського неба

Айвазовський українського неба


Мистецьке турне Анатолія Марчука
Аналітика 13 бер, 2017

Мистецьке турне Анатолія Марчука

В експозиції, що має назву «Земля із небом гомонить», представлені 60 робіт художника, виконаних у...


Українське минуле в картинах Станіслава Антонюка
Аналітика 08 лют, 2017

Українське минуле в картинах Станіслава Антонюка

У Центральному будинку художника НСХУ відкрили персональну виставку житомирського художника, члена...


Друзі Анатолія Марчука..
Аналітика 16 січ, 2017

Друзі Анатолія Марчука..

У Музеї гетьманства відбулася виставка портрету і шаржу заслуженого художника України Анатолія...Додати коментарій

оновити, якщо не видно коду

Про розкидання дорогоцінного каміння… Настав час збирати!
Аналітика 0 Комментариев

Про розкидання дорогоцінного каміння… Настав час збирати!

Навіть побіжний огляд нерайдужних (PR-жарти столичного гей-прайду – у розрахунок не йдуть) реалій українського сьогодення переконливо доводить: з-поміж різних вікових і соціально-професійних груп населення саме молодь сугубо прагматично й найбільш...

23 чер, 2017 134
Новое повышение
Аналітика 0 Комментариев

Новое повышение "МИНИМАЛКИ" и что за этим стоит.

Как все знают, с 1 января 2017 года Правительство, по инициативе Премьера Гройсмана, подняло минимальную заработную плату до уровня 3200 грн. и спустя месяц, прозвучали заявления о том, что минималку нужно продолжать поднимать и к концу года взять...

21 чер, 2017 58
И еще раз о РЫНКЕ ЗЕМЛИ или «БОЛЬШАЯ РАСПРОДАЖА»
Аналітика 0 Комментариев

И еще раз о РЫНКЕ ЗЕМЛИ или «БОЛЬШАЯ РАСПРОДАЖА»

С новой силой в медиа пространстве поднялась волна агитации за снятие моратория на продажу земли сельскохозяйственного назначения....

21 чер, 2017 118