17 гру, 2016 0 Коментарів

ВАЖЛИВО: Євросуд визнав українські пенсії порушенням прав людини

ВАЖЛИВО: Євросуд визнав українські пенсії порушенням прав людини

Європейський суд з прав людини ухвалив рішення у справі «Петриченко проти України», визнавши порушення п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини та основних свобод у зв'язку з тим, що в цій справі національні суди не розглянули доводи заявника з прямим посиланням на ст. 46 Конституції України про те, що розмір його пенсії був нижче встановленого в слушний час прожиткового мінімуму.

Судова тяганина по цій справі тривала з 2006 року. Спочатку заявник звернувся до суду першої інстанції з позовом до районного управління Пенсійного фонду України про виплату передбачуваної заборгованості по виплаті пенсії та відшкодування моральної шкоди. Заявник, зокрема, стверджував, що розмір його пенсії був нижче прожиткового мінімуму, що суперечило ст. 46 Конституції України. Суд першої інстанції відмовив у задоволенні позову заявника.

Апеляційний суд міста Києва та Вищий адміністративний суд України залишили рішення суду першої інстанції без змін. Жоден із цих судів не розглянув доводи заявника за ст. 46 Конституції щодо невідповідності розміру її пенсії прожитковому мінімуму.

У Європейський суд з прав людини заявник скаржився за п. 1 ст. 6 Конвенції у зв'язку з тим, що національні суди не розглянули його аргумент про те, що розмір його пенсії був встановлений всупереч вимогам Конституції.

У свою чергу, Європейський суд дійшов висновку, що, цілком зігнорувавши доводи заявника, навіть якщо вони були конкретними, до речі, і важливими, національні суди не дотримувалися свого зобов'язання по п. 1 ст. 6 Конвенції.

Таким чином, ЄСПЛ визнав, що мало місце порушення п. 1 ст. 6 Конвенції, а також ухвалив, що Україна протягом трьох місяців повинна виплатити заявнику 1200 євро в якості компенсації моральної шкоди і додатково суму будь-якого податку, який може нараховуватися.

Зазначимо, що Уповноважений Верховної Ради України з прав людини вже звернула увагу національних судів на це рішення для врахування при здійсненні судочинства.
http://newsgood.com.ua/?p=1914
В.Гройсман: залякування і порушення прав у Криму є злочинними
Події 10 гру, 2016

В.Гройсман: залякування і порушення прав у Криму

Цькування, залякування і порушення прав і свобод українських громадян кримськотатарської...


НБУ: неправосудні рішення судів створюють ризики для фінансової стабільності
Події 07 гру, 2016

НБУ: неправосудні рішення судів створюють ризики

Національний банк України вбачає виникнення системних ризиків для фінансової стабільності через...


Кабмін встановив надбавку бійцям ССО ЗСУ
Події 05 гру, 2016

Кабмін встановив надбавку бійцям ССО ЗСУ

Кабінет Міністрів встановив надбавку військовослужбовцем Сил спеціальних операцій (ССО) Збройних...


Ерфан Кудусов: Росія сьогодні запроваджує геноцид у Криму
Коментарі 0 Комментариев

Ерфан Кудусов: Росія сьогодні запроваджує геноцид у Криму

Населення, яке жило в Криму до окупації, апріорі вважається нелояльним. Тому, росіяни поставили задачу спочатку максимально витиснути кримських татар, а потім взятися за інших громадян, не залежно від їх національності. Тим більше, це допоможе Росії...

21 чер, 2018
Юрій Смелянський: Росія намагається виселити з Криму «зайвих» людей
Коментарі 0 Комментариев

Юрій Смелянський: Росія намагається виселити з Криму «зайвих» людей

З точки зору окупанта, всі люди – громадяниУкраїни, які проживали в Криму на початку окупації є потенційно нелояльними. При чому, зовсім не важливо, чи вони займають тверду проукраїнську позицію, чи вони у 2014 році кричали «Путін пріді», чи...

20 чер, 2018
Ерфан Кудусов: кримські татари залишилися на окупованому півострові без захисту
Коментарі 0 Комментариев

Ерфан Кудусов: кримські татари залишилися на окупованому півострові без захисту

Репресії запроваджуються з метою витіснення кримських татар з їхньої Батьківщини. У першу чергу, мова йде про нелояльних до окупантів людей....

18 чер, 2018