17 гру, 2016 0 Коментарів

ВАЖЛИВО: Євросуд визнав українські пенсії порушенням прав людини

ВАЖЛИВО: Євросуд визнав українські пенсії порушенням прав людини

Європейський суд з прав людини ухвалив рішення у справі «Петриченко проти України», визнавши порушення п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини та основних свобод у зв'язку з тим, що в цій справі національні суди не розглянули доводи заявника з прямим посиланням на ст. 46 Конституції України про те, що розмір його пенсії був нижче встановленого в слушний час прожиткового мінімуму.

Судова тяганина по цій справі тривала з 2006 року. Спочатку заявник звернувся до суду першої інстанції з позовом до районного управління Пенсійного фонду України про виплату передбачуваної заборгованості по виплаті пенсії та відшкодування моральної шкоди. Заявник, зокрема, стверджував, що розмір його пенсії був нижче прожиткового мінімуму, що суперечило ст. 46 Конституції України. Суд першої інстанції відмовив у задоволенні позову заявника.

Апеляційний суд міста Києва та Вищий адміністративний суд України залишили рішення суду першої інстанції без змін. Жоден із цих судів не розглянув доводи заявника за ст. 46 Конституції щодо невідповідності розміру її пенсії прожитковому мінімуму.

У Європейський суд з прав людини заявник скаржився за п. 1 ст. 6 Конвенції у зв'язку з тим, що національні суди не розглянули його аргумент про те, що розмір його пенсії був встановлений всупереч вимогам Конституції.

У свою чергу, Європейський суд дійшов висновку, що, цілком зігнорувавши доводи заявника, навіть якщо вони були конкретними, до речі, і важливими, національні суди не дотримувалися свого зобов'язання по п. 1 ст. 6 Конвенції.

Таким чином, ЄСПЛ визнав, що мало місце порушення п. 1 ст. 6 Конвенції, а також ухвалив, що Україна протягом трьох місяців повинна виплатити заявнику 1200 євро в якості компенсації моральної шкоди і додатково суму будь-якого податку, який може нараховуватися.

Зазначимо, що Уповноважений Верховної Ради України з прав людини вже звернула увагу національних судів на це рішення для врахування при здійсненні судочинства.
http://newsgood.com.ua/?p=1914
В.Гройсман: залякування і порушення прав у Криму є злочинними
Події 10 гру, 2016

В.Гройсман: залякування і порушення прав у Криму

Цькування, залякування і порушення прав і свобод українських громадян кримськотатарської...


НБУ: неправосудні рішення судів створюють ризики для фінансової стабільності
Події 07 гру, 2016

НБУ: неправосудні рішення судів створюють ризики

Національний банк України вбачає виникнення системних ризиків для фінансової стабільності через...


Кабмін встановив надбавку бійцям ССО ЗСУ
Події 05 гру, 2016

Кабмін встановив надбавку бійцям ССО ЗСУ

Кабінет Міністрів встановив надбавку військовослужбовцем Сил спеціальних операцій (ССО) Збройних...


Віктор Жердицький: Тумгоєва просто продали
Коментарі 0 Комментариев

Віктор Жердицький: Тумгоєва просто продали

Кадиров платить великі гроші за видачу своїх особистих ворогів – людей, які воювали в Чечні. Зараз ці хлопці боронять територіальну цілісність України....

22 вер, 2018
Віктор Жердицький: замість реальної декомунізації у нас показуха
Коментарі 0 Комментариев

Віктор Жердицький: замість реальної декомунізації у нас показуха

Українцям треба позбутися комплексу меншовартості. Але ті хлопці, які сьогодні керують державними установами не мають такої мети. Бо досягнення її є важкою і кропіткою працею, яка робиться з любов'ю до свого народу. А ось знести 300 пам'ятників і...

21 вер, 2018
Микола Голомша: чому влада не використовує докази про 36 затриманих росіян у Гаазькому суді?
Коментарі 0 Комментариев

Микола Голомша: чому влада не використовує докази про 36 затриманих росіян у Гаазькому суді?

Зараз треба відправити про них данні до Міжнародного суду в Гаазі, куди двічі зверталася Україна. Зокрема, щодо подій в Криму і в ОРДЛО. Але ці звернення виявилися безрезультатними. У прокурора МКС виникли зауваження до нашої держави. Вони...

20 вер, 2018