25 вер, 2017 0 Коментарів

Володимир Волков: У процесі обміну полонених немає прозорості

Володимир Волков: У процесі обміну полонених немає прозорості

Голова «Української військової організації «СПАС-23» Володимир Волков назвав підхід держави до звільнення військовополонених неправильним. Він впевнений, що українська влада за 4 роки російської агресії так і не спромоглася виробити позиції у цьому напрямку.

Як повідомляє espreso.tv, представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи, перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко під час брифінгу заявила про обмін 313 осіб, яких вимагають видати терористи з Донбасу, на 88 полонених українців.

«Виходячи із слів Ірини Геращенко про такий нерівномірний обмін, можна зробити висновок, що у нас дуже слабка позиція», - сказав Володимир Волков, коментуючи заяву представниці України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи.

Крім того, експерт вважає, що в процесах обміну полоненими немає прозорості.

«Хто на кого міняється - невідомо. Може вони хочуть отримати впливових полонених, а нам віддати незадоволених існуючим порядком у псевдореспубліках людей. За моїми даними, є дуже багато бажаючих залишити «ДНР» або «ЛНР» і жити на підконтрольній Україні території. Люди просто втомилися там знаходитись. Як вони потрапляють у списки для обміну мені невідомо. Можу тільки сказати, що багатьох людей записали в категорію так званих ненадійних громадян. Тільки тому що вони мали сміливість висловити своє бачення існуючих політичних процесів», - пояснив Володимир Волков.

За словами голови «Української військової організації «СПАС-23», найбільше українців знаходилося в полоні окупантів у 2014 та 2015 роках, особливо після Іловайська. Зараз випадків, коли ворог бере у заручники наших військових, поменшало. На думку експерта, заходи для звільнення людей бажано вживати якомога швидше. Найкраще це робити у перші кілька місяців після їх потрапляння до полону.

«На жаль, коли вже минуло кілька років, деякі люди просто не можуть далі знаходитися у тюрмах і йдуть на компроміси з окупантами, або приймають їх умови. Існують непоодинокі випадки, коли полонений вирішив залишитися на території псевдореспублік, каже, щодо армії потрапив випадково і воювати більше не збирається. Свій пацифізм він пояснює проблемами зі здоров'ям або релігійними переконаннями.

Мама одного з полонених попросила, аби я посприяв визволенню її сина. Він був військовим, а коли потрапив у полон, прийняв рішення лишитися на території псевдореспубліки. Сказав, що він зустрів дівчину, повірив у Бога і більше не хоче воювати. Але я переконаний, що він злякався і саме тому не бажає повертатися в Україні», - розповів Володимир Волков.

Експерт розкритикував підхід української влади до звільнення полонених.

«Держава не використовує міжнародне право, яке стало у нагоді під час конфлікту у Югославії. Я б сказав, у нас все відбувається по-барижному. За обмін полонених бралися хто завгодно: комбати, волонтери, навіть Надія Савченко. Але ця робота виглядала як інформаційна художня самодіяльність. Так відбувається, бо держава й досі не виробила політики в напрямку обміну полоненими. В результаті, у цій галузі жодні принципи та стандарти відсутні. Саме тому, з моєї точки зору, підхід до звільнення полонених в Україні неправильний», - зазначив Володимир Волков.


Ірина Сатарова
Кабмін представив проект чергового кошторису проїдання
Коментарі 22 вер, 2017

Кабмін представив проект чергового кошторису

Програми, які б які б стратегічно змінювали курс економічного розвитку держави в документі відсутні....


Експерт пояснив, що заважає звільненню всіх українських полонених
Коментарі 22 вер, 2017

Експерт пояснив, що заважає звільненню всіх

Українська влада та чиновники грають на руку Кремлю...


Вадим Хомаха: Ірина Луценко озвучила тенденції, які не мають зв'язку з реальністю
Коментарі 19 вер, 2017

Вадим Хомаха: Ірина Луценко озвучила тенденції,

Міжнародна група з організації питань деокупації Криму не зможе звільнити півострів від російських...


Сергій Дацюк: протести  «жовтих жилетів» – це класичний бунт
Коментарі 0 Комментариев

Сергій Дацюк: протести «жовтих жилетів» – це класичний бунт

Демонстранти нездатні здійснити революцію: ні філософську, ні політичну. Вони навіть не зможуть призвести своїми діями до побудови нової архітектури Європи, або нової економічної політики Франції. Вони нічого зробити нездані. І тут не допоможе ні...

13 гру, 2018
Міністерство культури не передавало УПЦ МП козацьку церкву на Дніпропетровщині
Коментарі 0 Комментариев

Міністерство культури не передавало УПЦ МП козацьку церкву на Дніпропетровщині

Ділянка, на якій знаходиться «Біла церква», відповідно до статті 34 Закону України «Про охорону культурної спадщини», належить до земель історико-культурного призначення. Іншими слова, вона не може передаватися ні у користування, ні у приватну...

13 гру, 2018
Юрій Смелянський: Україна має стати ініціаторкою застосування нових санкцій проти Росії
Коментарі 0 Комментариев

Юрій Смелянський: Україна має стати ініціаторкою застосування нових санкцій проти Росії

Ми не повинні наших європейських партнерів просити обмежувати інтереси свого бізнесу, у той час, коли самі продовжуємо торгівлю та економічні відносини з Росією. Україна має продемонструвати приклад позиційної політики. Тобто, бути самою...

07 гру, 2018