25 вер, 2017 0 Коментарів

Володимир Волков: У процесі обміну полонених немає прозорості

Володимир Волков: У процесі обміну полонених немає прозорості

Голова «Української військової організації «СПАС-23» Володимир Волков назвав підхід держави до звільнення військовополонених неправильним. Він впевнений, що українська влада за 4 роки російської агресії так і не спромоглася виробити позиції у цьому напрямку.

Як повідомляє espreso.tv, представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи, перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко під час брифінгу заявила про обмін 313 осіб, яких вимагають видати терористи з Донбасу, на 88 полонених українців.

«Виходячи із слів Ірини Геращенко про такий нерівномірний обмін, можна зробити висновок, що у нас дуже слабка позиція», - сказав Володимир Волков, коментуючи заяву представниці України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи.

Крім того, експерт вважає, що в процесах обміну полоненими немає прозорості.

«Хто на кого міняється - невідомо. Може вони хочуть отримати впливових полонених, а нам віддати незадоволених існуючим порядком у псевдореспубліках людей. За моїми даними, є дуже багато бажаючих залишити «ДНР» або «ЛНР» і жити на підконтрольній Україні території. Люди просто втомилися там знаходитись. Як вони потрапляють у списки для обміну мені невідомо. Можу тільки сказати, що багатьох людей записали в категорію так званих ненадійних громадян. Тільки тому що вони мали сміливість висловити своє бачення існуючих політичних процесів», - пояснив Володимир Волков.

За словами голови «Української військової організації «СПАС-23», найбільше українців знаходилося в полоні окупантів у 2014 та 2015 роках, особливо після Іловайська. Зараз випадків, коли ворог бере у заручники наших військових, поменшало. На думку експерта, заходи для звільнення людей бажано вживати якомога швидше. Найкраще це робити у перші кілька місяців після їх потрапляння до полону.

«На жаль, коли вже минуло кілька років, деякі люди просто не можуть далі знаходитися у тюрмах і йдуть на компроміси з окупантами, або приймають їх умови. Існують непоодинокі випадки, коли полонений вирішив залишитися на території псевдореспублік, каже, щодо армії потрапив випадково і воювати більше не збирається. Свій пацифізм він пояснює проблемами зі здоров'ям або релігійними переконаннями.

Мама одного з полонених попросила, аби я посприяв визволенню її сина. Він був військовим, а коли потрапив у полон, прийняв рішення лишитися на території псевдореспубліки. Сказав, що він зустрів дівчину, повірив у Бога і більше не хоче воювати. Але я переконаний, що він злякався і саме тому не бажає повертатися в Україні», - розповів Володимир Волков.

Експерт розкритикував підхід української влади до звільнення полонених.

«Держава не використовує міжнародне право, яке стало у нагоді під час конфлікту у Югославії. Я б сказав, у нас все відбувається по-барижному. За обмін полонених бралися хто завгодно: комбати, волонтери, навіть Надія Савченко. Але ця робота виглядала як інформаційна художня самодіяльність. Так відбувається, бо держава й досі не виробила політики в напрямку обміну полоненими. В результаті, у цій галузі жодні принципи та стандарти відсутні. Саме тому, з моєї точки зору, підхід до звільнення полонених в Україні неправильний», - зазначив Володимир Волков.


Ірина Сатарова
Кабмін представив проект чергового кошторису проїдання
Коментарі 22 вер, 2017

Кабмін представив проект чергового кошторису

Програми, які б які б стратегічно змінювали курс економічного розвитку держави в документі відсутні....


Експерт пояснив, що заважає звільненню всіх українських полонених
Коментарі 22 вер, 2017

Експерт пояснив, що заважає звільненню всіх

Українська влада та чиновники грають на руку Кремлю...


Вадим Хомаха: Ірина Луценко озвучила тенденції, які не мають зв'язку з реальністю
Коментарі 19 вер, 2017

Вадим Хомаха: Ірина Луценко озвучила тенденції,

Міжнародна група з організації питань деокупації Криму не зможе звільнити півострів від російських...


Микола Голомша: ватників потрібно перевиховувати
Коментарі 0 Комментариев

Микола Голомша: ватників потрібно перевиховувати

Ми ж не можемо взяти їх і, умовно кажучи, розстріляти, або посадити на потяг і вивезти в Росію. Їх необхідно перевиховувати. І досягти успіху у цій нелегкій праці можна тільки за умови наявності сприятливого середовища, де ці ватники живуть. На мою...

18 бер, 2019
Курьйоз з тіарою скіфського царя Сайтоферна.
Коментарі 0 Комментариев

Курьйоз з тіарою скіфського царя Сайтоферна.

Ця історія зі скіфським золотом, підштовхнула нас навести приклад цікавої історичної події, що відбулась майже 120 років тому. Втім, ми хотіли би у рубриці «Погляд з минулого», ще раз «подивитись у минуле», щоб громадськість зрозуміла рівень...

18 бер, 2019
Обережно! Пенсофіцери!
Коментарі 0 Комментариев

Обережно! Пенсофіцери!

Ну навіщо відпочиваючим у санаторії зайві приводи для нервування? Але на жаль, так думали не всі. На приклад, наш сусід за столом у їдальні. Він – міцний чолов'яга, на вигляд, 54 – 58 років. Афганець і полковник запасу. Більше того, навіть цілий...

18 бер, 2019