Підсумки засідання НКРЗІ від 10.10.2017

10.10.2017 відбулось чергове засідання НКРЗІ.

10.10.2017 відбулось чергове засідання НКРЗІ.

У блоці питань щодо розгляду проектів законові та нормативно-правових актів Комісія:

— висловила позицію щодо доцільності прийняття

проекту Закону України «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законів України щодо запровадження механізму „єдиного вікна“ та оптимізації здійснення контрольних процедур при переміщенні товарів через митний кордон України», реєстраційний номер 7010 від 28.07.2017.

Згідно інформації, НКРЗІ підготувала пропозицією до цього проекту, які пропонує врахувати під час підготовки до другого читання, в т. ч., викласти статтю 29−1 вказаного Закону в такій редакції:

«Стаття 29−1. Підстави ввезення з-за кордону радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватися на території України у смугах радіочастот загального користування

1. Випуск у відповідний митний режим на митній території України радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, які мають низький рівень відповідності суттєвим вимогам технічного регламенту радіообладнання, види яких визначає національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, здійснюється органами доходів і зборів за умови наявності їх у Реєстрі радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватися на території України в смугах радіочастот загального користування, а інших радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, експлуатація яких передбачається загальними користувачами радіочастотного ресурсу, — за умови відсутності такого типу радіоелектронних засобів чи випромінювальних пристроїв у Реєстрі радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, заборонених до застосування та ввезення на територію України та/або відповідно до спеціального порядку оформлення, визначеного у цьому реєстрі.

Кожна одиниця радіообладнання має супроводжуватися декларацією про відповідність технічним регламентам.

2. Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, забезпечує протягом трьох робочих днів після прийняття відповідного рішення завантаження в електронній формі із застосуванням засобів електронного цифрового підпису уповноваженою нею посадовою особою, через єдиний державний інформаційний веб-портал «Єдине вікно для міжнародної торгівлі» відповідно до Митного кодексу України, необхідні відомості, які підтверджують дотримання або недотримання встановлених обмежень щодо переміщення через митний кордон України радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, експлуатація яких передбачається загальними користувачами радіочастотного ресурсу.".

-іншим рішенням погодила без зауважень

проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про схвалення Концепції цифрового розвитку економіки та суспільства України на 2017−2020 роки та затвердження плану заходів щодо її реалізації», надісланий Міністерством економічного розвитку і торгівлі України.