21 лис, 2018 0 Коментарів

Що ви там курите весь час…?

Ще не завершилася епопея з просуванням законопроекту №6688 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії загрозам національній безпеці в інформаційній сфері», згідно з яким «небажані» сайти можна буде блокувати, зокрема, СБУ без рішень суду за бажанням прокурора, слідчого і Ради нацбезпеки (його автори чекають час-Х, коли можна б було спробувати проштовхнути цей проект до залу ВРУ, бо він відкриє можливості для практично безконтрольної інтернет-цензури), як таж «команда новаторів розродилася» новим опусом.

Так, низка депутатів, серед яких Іван Вінник, Оксана Білозір, Олена Матузко, Тетяна Чорновол та інші, 7 листопада 2018 року зареєстрували у парламенті проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту інформаційного простору» №9275.

В унісон з головою парламентського Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності задаємо запитання, а «що ви там курите (палите) весь час…?». Бо суспільству знову «вішають лапшу», проте проект є черговою спробою введення цензури в Україні під прикриттям боротьби з російською пропагандою.

Так, експерти вважають, що запропоновані законопроектом положення не можуть вважатися ефективним засобом протидії існуючим загрозам, і, на жаль, створюють чергову можливість влади свавільно і незаконно втручатись у свободу вираження поглядів та діяльність ЗМІ (у тому числі, Інтернет-видань), що є особливо загрозливою в умовах наближення виборів.

А у висновку ГНЕУ ВРУ від 19.11.2018 взагалі йдеться про невідповідність проекту законодавству України, та наявність в ньому ознак неконституційності (невідповідності Конституції України).

ВИСНОВОК: 9275_vysnovok-gneu.pdf [305,98 Kb] (cкачиваний: 2)

Що ви там курите весь час…?
Незважаючи на негативні висновки «новатори» все ж такі спробували включити проект до порядку денного.

Перша спроба 20.11.2018 виявилася невдалою, За проголосували:153, Проти:0, Утрималися:30, Не голосували:128, Всього:311.

Як бачимо, не всі полюбляють «палити».

Нажаль, останнім часом порушень Регламенту у стінах парламенту не замічають, тому продовжуємо відслідковувати усі новації «команди» пана Вінника & Ko.
Засідання Комітету з питань інформатизації та зв'язку
Події / ІТ-Україна 16 жов, 2018

Засідання Комітету з питань інформатизації та

16.10.2018 відбулося засідання Комітету з питань інформатизації та зв'язку....


Диктаторські норми законів Януковича від 16 січня 2014 року повертаються
ІТ-Україна / Закони 16 січня 23 чер, 2018

Диктаторські норми законів Януковича від 16 січня

21.06.2018 парламент вніс до порядку денного сесії одіозний законопроект реєстр.№6688 від...


Оборонний комітет ВР запросив на своє засідання керівників Міноборони та Генштабу - нардеп
Політика / Події 23 травня, 2017

Оборонний комітет ВР запросив на своє засідання

Завтра, 24 травня о 15.00 відбудеться засідання парламентського комітету з питань національної...


Дніпровці вимагали ув'язнення для головного живодера України
Коментарі 0 Комментариев

Дніпровці вимагали ув'язнення для головного живодера України

Олексій Святогор отримав «славу» координатора догхантерів. На його рахунку тисячі життів собак, котів і птахів. Серед жертв Святогора є і домашні улюбленці....

21 лют, 2019
Дніпропетровський літопис 2014. (Падіння Леніна)
Коментарі 0 Комментариев

Дніпропетровський літопис 2014. (Падіння Леніна)

21 лютого о 18-й годині мешканці міста зробили внесок до процесу, який журналісти та історики назвуть «ленінопадом». Пізно вночі наступної доби, Жовтнева площа (майбутня Героїв Майдану – ред.) вже стане вільною від центрального божества...

21 лют, 2019
Роман Зіненко: багато учасників Іловайської операції не розуміли, що відбувалося
Коментарі 0 Комментариев

Роман Зіненко: багато учасників Іловайської операції не розуміли, що відбувалося

Людина могла стояти на одному пості два тижні і знати лише про події на відстані 100 – 500 метрів, навколо себе. Але вона не розуміла, що відбувається в найближчому кілометрі. Наприклад, ми знаходячись в місті Іловайськ, і гадки не мали про ситуацію...

20 лют, 2019