Аріан Мнушкін у Києві

З 23 березня по 5 квітня 2023 року французька режисерка театру і кіно, драматургиня і сценаристка Аріан Мнушкін (Ariane Mnouchkine) та 15 акторів всесвітньовідомого паризького «Театру дю Солей» (The Theatre du Soleil) безкоштовно проводдили авторські воркшопи з акторської майстерності. Французи прагнули поділитися власним досвідом, який вже отримали актори у Великобританії, Швеції, Індії, Чилі та інших країнах світу, а також підтримати українців у цей складний час.

Аріан Мнушкін у Києві

Кочова школа проводилася за ініціативи Театру дю Солей у партнерстві з Національною спілкою театральних діячів України з метою підтримки і солідарності з українськими діячами театру, які працюють в умовах військового часу. Вперше від часу повномасштабного вторгнення до Києва приїхала настільки велика іноземна театральна трупа.

У події взяли участь 100 учасників (!) — українських акторів, студентів, аматорів (з Києва, Львова, Луцька, Миколаєва, Авдіївки, Харкова та ін. міст), які були відібрані за попередньою реєстрацією. Заняття відбувалися щодня по 6−7 год. у Київській опері (Театр опери і балету для дітей та юнацтва).

30 березня відбулася зустріч трупи Театру дю Солей зі ЗМІ. Гості розповіли про свої враження про Київ, про роботу з учасниками в умовах військового стану, а також про свій театр, колектив, Кочову школу. Також були присутні деякі учасники воркшопу, які прокоментували своє захоплення від участі у майстер-класах і від співпраці з Аріан Мнушкін.

Аріан Мнушкін — французька режисерка, яка у 1964 році заснувала авангардний сценічний ансамбль «Театр дю Солей» (Théâtre du Soleil). Є першою лавреаткою Премії Європи (1987), Премії Мольєра (2000, 2010, 2018), Премії Ібсена (2009), Премії Гете (2017) та інших. Режисерський метод Аріан Мнушкін ґрунтується на засадах фізичного театру та імпровізації. Кочова школа Аріан Мнушкін була заснована у 2014 році і побувала в різних куточках світу.

«Театр дю Солей» часто називають політичним театром, оскільки його постановки піднімають актуальні соціально-політичні питання. Це — театр-школа, орієнтований на молодь, важливим тут є навчання молодих членів колективу та навчання молодих глядачів, які постійно поповнюють аудиторію театру. Він об'єднує близько сотні людей різних професій. Але це не тільки школа для акторів, а й школа життя, де театр не може існувати поза суспільством і наголошує на відповідальності кожного у цьому світі.

«Театр дю Солей» з перших днів повномасштабного вторгнення збирає гроші для підтримки українських діячів театру, в березні 2022 року вони передали 18 тис. євро Івано-Франківському національному драматичному театру ім. Івана Франка на розвиток гуманітарного центру.

Фото: Артема Галкіна