25 січ, 2019 0 Коментарів

Засідання Координаційної ради з питань розвитку цифрової економіки та суспільства України

Засідання Координаційної ради з питань розвитку цифрової економіки та суспільства України

У четвер, 24 січня, відбулося чергове засідання Координаційної ради з питань розвитку цифрової економіки та суспільства України.

Під час заходу обговорили пріоритетні питання щодо побудови цифрової економіки в Україні, а саме:

Концепцію та структура проекту закону «Про цифрову економіку України»;

Цифрову інфраструктуру (Широкосмуговий доступ до інтернету);

Концепцію розвитку безготівкових розрахунків в Україні (Програма «Cashless Economy»);

Цифровий розвиток регіонів та участь України у Програмі Європейського Союзу – EU4Digital.

Низку гострих питань підняли експерти ринку.

Зокрема, щодо відсутності цілісної системи законодавчого забезпечення та намагання прийняти законопроекти, зокрема про електронні комунікації, які маючи політичну складову та невідповідність Конституційним приписам та законодавству ЄС, можуть завдати шкоди державі в цілому.

Було наголошено на відсутність відповідальності чиновників, депутатів усіх рівнів, органів влади та місцевого самоврядування за не виконання Законів України, що ставить під сумнів усю правову систему України. Кричущі приклади свавілля КМДА та Київради, які до цього часу не привели свої акти до вимог Закону України «Про доступ до об’єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж», не бажання виконувати Закон, зокрема комунальними підприємствами Києва («Київавтошляхміст», КЖСЕ та інші), які надають доступ до інфраструктури на власний розсуд, стали підставою для внесення інформації до протоколу Координаційної ради для подальшого реагування з боку Уряду.

Також було зазначено, що наявні можливості ринку, рівень проникнення Інтернет технологій та подальші кроки, що направлені на вдосконалення цифровізації, зустрічає великий спротив державного апарату. І це зрозуміло, бо електронні технології зводять нанівець їх годівницю та корупційні схеми, які вони напрацьовували роками.

Не залишає чиновників і побоювання приватності в Інтернеті, з якої випливає нереалізоване на цей час бажання встановлення тотального контролю над користувачами, наприклад при підключенні WI-FI в громадських місцях.

Були пропозиції і до конкретних цифр програмних документів та термінології. Зокрема вони стосувалися об‘єму тимчасово окупованих територій і нейтральності технологій в частині мобільного (3 та 4 G) доступу, відсутності у законодавстві терміну ШСД, питань рівнів прийняття рішень щодо визначення швидкостей для процесів навчання або телемедицини, технічної політики тощо.

Не залишилася без уваги пропозиція залучити експертів громадських рад при Мінекономрозвитку та Державної регуляторної служби при опрацюванні питань впровадження безготівкових розрахунків в Україні, тощо.

За результатами обговорень учасники заходу домовились про конструктивну співпрацю націлену на спільну реалізацію Концепції та плану цифровізації країни, які було схвалено Урядом в січні 2018 року.

ФОТО дивитись ТУТ.
Захист Персональних Даних у сфері цифрової економіки
Економіка / ІТ / Події 28 січ, 2019

Захист Персональних Даних у сфері цифрової

Форум "Захист Персональних Даних у сфері цифрової економіки", приурочений міжнародному "Дню Захисту...


Засідання Комітету ВРУ з питань інформатизації та зв’язку (доповнено)
ІТ-Україна 19 січ, 2018

Засідання Комітету ВРУ з питань інформатизації та

17 січня 2018 року відбулося засідання Комітету ВРУ з питань інформатизації та зв’язку, на якому...


Кубів візьметься за
Події 17 січ, 2018

Кубів візьметься за "оцифрування" української

Кабінет міністрів схвалив розпорядження "Про схвалення концепції розвитку цифрової економіки і...


Дніпровці вимагали ув'язнення для головного живодера України
Коментарі 0 Комментариев

Дніпровці вимагали ув'язнення для головного живодера України

Олексій Святогор отримав «славу» координатора догхантерів. На його рахунку тисячі життів собак, котів і птахів. Серед жертв Святогора є і домашні улюбленці....

21 лют, 2019
Дніпропетровський літопис 2014. (Падіння Леніна)
Коментарі 0 Комментариев

Дніпропетровський літопис 2014. (Падіння Леніна)

21 лютого о 18-й годині мешканці міста зробили внесок до процесу, який журналісти та історики назвуть «ленінопадом». Пізно вночі наступної доби, Жовтнева площа (майбутня Героїв Майдану – ред.) вже стане вільною від центрального божества...

21 лют, 2019
Роман Зіненко: багато учасників Іловайської операції не розуміли, що відбувалося
Коментарі 0 Комментариев

Роман Зіненко: багато учасників Іловайської операції не розуміли, що відбувалося

Людина могла стояти на одному пості два тижні і знати лише про події на відстані 100 – 500 метрів, навколо себе. Але вона не розуміла, що відбувається в найближчому кілометрі. Наприклад, ми знаходячись в місті Іловайськ, і гадки не мали про ситуацію...

20 лют, 2019