18 лют, 2017 0 Коментарів

Нацрада не захотіла зробити Одеський ОРТПЦ цифровим провайдером

Нацрада не захотіла зробити Одеський ОРТПЦ цифровим провайдером

Як повідомлялося раніше , 19 січня 2017 року в Держспецзв’язку на черговому засіданні Міжвідомчої координаційної групи з упровадження в Україні цифрового телерадіомовлення розглядалися проблемні питання виконання плану впровадження, розв’язанні більшості яких лежить у площині діяльності Національної ради з питань телебачення і радіомовлення.

11 лютого ми інформували читачів про внесення Національною радою змін до Плану розвитку національного телерадіоінформаційного простору та відмову у відтермінуванні відключення ефірного аналогового телебачення на рік.

На наступному засіданні, 16 лютого, Нацрада вирішила в черговий раз залишити без розгляду заяву Одеського обласного радіотелевізійного передавального центру (Одеський ОРТПЦ - підприємство у складі Концерну РРТ – директор Валерій Волков) про видачу ліцензії провайдера цифрового ефірного телебачення стандарту DVB-T2.

Щодо мотивів рішення Нацради можна прочитати у статті «Детектор медіа».

Валерій Волков звинуватив Нацраду в тому, що вона сама себе заганяє в глухий кут з вимкненням аналогового телебачення і вивільненням цифрового дивіденду. «Ви не можете вивільнити перший цифровий дивіденд, поки не переформатована мережа Зеонбуду і не вимкнений аналог. Але вимкнути аналог ви не можете, тому що немає достатнього покриття. А пере форматувати мережу Зеонбуду ви не можете, не вимкнувши аналог. Забезпечивши покриття в Одеській області з нашою допомогою, ви дасте змогу пере форматувати мережу Зеонбуду, далі вимкнути аналог в Одеській області і почати рухатися далі», - вважає пан Волков.

«Детектор медіа» нагадує, Згідно з міжнародними зобов’язаннями за угодою «Женева-2006» Україна мала вимкнути аналоговий телевізійний сигнал і перейти на цифру ще влітку 2015 року. Але цього не сталося через низку об’єктивних і суб’єктивних причин, які досі не вирішені (недостатній рівень покриття цифровим ефірним ТБ, монополізація ринку одним провайдером, незабезпеченість усіх аналогових мовників цифровими ліцензіями тощо).

6 квітня 2016 року Кабінет Міністрів України визначив дату вимкнення аналогового мовлення – 30 червня 2017 року. Відповідні зміни було внесено до Плану використання радіочастотного ресурсу постановою № 269.

26 жовтня 2016 року Кабінет Міністрів України затвердив План заходів щодо впровадження в Україні цифрового телерадіомовлення. Згідно з планом, протягом 2017 року Концерн РРТ має бути залучено до розбудови національної цифрової мережі з одночасною видачею державному оператору ліцензії провайдера (оператора) цифрової багатоканальної телемережі.

На початку 2017 року стало відомо, що медіагрупи «1+1 медіа» та «Інтер» попросили уряд відкласти вимкнення аналогового телебачення до 2019 року. 27 січня медіагрупа «1+1 медіа» поширила публічну заяву на цю тему та виступила проти повного переходу на цифрове ефірне телебачення з липня 2017 року і вимкнення аналогового сигналу.

14 лютого провайдер цифрового ефірного телебачення «Зеонбуд» розповсюдив заяву про те, що в так званих «зонах розходження» (територіях, де у випадку вимкнення аналогового сигналу у глядачів можуть виникнути проблеми з прийомом цифрового телебачення) знаходяться лише 170 тис. домогосподарств, які приймають аналогове телебачення з ефіру.

У відповідь на заяву «Зеонбуду» група «1+1 медіа» заявила, що проблеми з прийомом сигналу Т2 є практично по всій території України, зокрема на заході країни доступ до нього мають лише 50-60% населення.

17 лютого за зачиненими дверима Національна рада провела термінову нараду з керівниками (відповідальними) за виконання Плану впровадження в Україні цифрового телерадіомовлення щодо питання – що робити з аналоговим мовленням? Відповідь тримають під замком.

Час йде, а виконання Плану КМУ пущено на самоплив. Цікаво, яку відповідь та оцінку отримає Національна рада 22 лютого в Комітеті ВРУ з питань свободи слова та інформаційної політики, де буде розглядатися Звіт про діяльність Національної ради за 2016 рік?
Внесено зміни до Плану розвитку національного телерадіоінформаційного простору
ІТ-Україна 11 лют, 2017

Внесено зміни до Плану розвитку національного

Рішення Національної ради щодо внесення змін до Плану розвитку національного...


Засідання Громадської ради при Адміністрації Держспецзв’язку
ІТ-Україна 27 січ, 2017

Засідання Громадської ради при Адміністрації

26 січня 2017 року відбулося чергове засідання Громадської ради при Адміністрації Держспецзв’язку....


Чи буде повноцінне ефірне цифрове телерадіомовлення в Україні ? (оновлено)
ІТ-Україна 20 січ, 2017

Чи буде повноцінне ефірне цифрове

26 жовтня 2016 року Урядом був затверджений черговий план впровадження в Україні цифрового...


Ледниковый период
Коментарі 0 Комментариев

Ледниковый период

Друзья и коллеги, я, так же как и вы, искренне желаю кардинального улучшения бизнес климата в нашей стране и, в первую очередь, правил работы для МСБ, ибо это, уже в среднесрочной перспективе экономического развития, архи важно, что уже говорить о...

19 жов, 2018
На Харківщині у фермера-пенсіонера захопили частину врожаю
Коментарі 0 Комментариев

На Харківщині у фермера-пенсіонера захопили частину врожаю

Зібрати кукурудзу замість Миколи Гайкова захотів інший фермер – Юрій Ковальчук. У минулому він був «гаманцем» загиблого регіонала Євгена Кушанарьова....

19 жов, 2018
Віктор Жердицький: Росія – це окрема орда
Коментарі 0 Комментариев

Віктор Жердицький: Росія – це окрема орда

Найбільше на фальшування української історії вплинула Москва часів Петра І та Катерини ІІ. Зокрема, Катерина ІІ створила спеціальний департамент, який знищував правду про минуле українців. У ньому корегували події, що відбувалися за часів Русі. Від...

18 жов, 2018