Євробачення — 2022: через оцінки українського журі для Польщі розгорівся скандал

Від національного журі України Польща не отримала жодного бала Євробаченні-2022.

Це сколихнуло соціальні мережі. А в журі відповідають, що голосуванням жодним чином не хотіли образити країну, яка нам зараз найбільше допомагає.

До складу журі від України на пісенному конкурсу «Євробачення» увійшло п’ять членів. Очолив його український продюсер, саунд-продюсер, аранжувальник, звукорежисер Вадим Лисиця.

«Жодних можливостей впливати на рішення одне одного не мав ні один член жюрі, а тим більш головуючий. Тому Польща та інші країни отримали ті самі оцінки, що заслужили, на думку кожного з суддів. Платню за це ніхто не отримував. Ніяких преференцій, та інших заохочень ніхто не мав. Хто бажає наступного разу бути суддею — звертайтесь до Суспільного мовника. Як голова жюрі — я точно готовий нести відповідальність за демократичний вибір, зроблений цього року. За гуманітарну, воєнну, та фінансову допомогу Україні ми є і будемо вдячні Польському народу вічно! Але ж це ніяк не пов"язані речі», — написав Лисиця у Фейсбуці.

Після чого отримав шквал несхвальних коментарів, яких на даний момент вже понад тисяча: «Сором не лише перед Україною та Польщею, але й перед всім світом», «Калуш — герої. Ви — зрадники!», «Ваші пояснення просто не тримаються купи!», «Ганьба» та ін.

Представниця складу журі зі Львова — співачка Ірина Федишин — у свою чергу, каже, що Польщу не ображала, а віддала їй 10 балів із 12 можливих. На перше місце вивели Велику Британію. Але в коментарях зазначається, що на фото, яке вона оприлюднила, показано не бали, а місце.

Серед коментарів на адресу Федишин теж ажіотаж: «Якщо вас там було 5, то середнє арифметичне 0 не може бути. Бачу, що у жюрі не лише проблеми зі слухом, а й арифметикою», «Якщо ви віддали Польщі 10 балів, то чому офіційно не заявили про це, не оскаржуєте і не заявляєте, що бали погано порахували», «Ну і „професійне журі“ у нас, яке не може розібратися, що за 10 поставила. Це не десять балів, а десяте місце».

Також до складу національного журі увійшли Андрій Яцків — мультиінструменталіст, диригент, художній керівник Академічного інструментального ансамблю «Високий Замок» Львівської національної філармонії, отримав відзнаку Gremmy як продюсер за найкращий саундтрек 2019 року до серіалу «Чорнобиль» та Лук’ян Галкін — український кінознавець та кінокритик, викладач Національного університету театру, кіно і телебачення імені Карпенка-Карого, виконавчий продюсер телеканалу UA: КУЛЬТУРА, головний редактор та співзасновник інтернет-медіа Moviegram". Вони поки не повідомили, чи віддавали свої голоси Польщі.