Військових ЗСУ в Оленівці катували, щоб зламати і використати для роспропаганди

  • 289

Головне управління розвідки Міноборони встановило деякі обставини навмисного вбивства українських військовополонених в колонії в Оленівці.

Військових ЗСУ в Оленівці катували
Військових ЗСУ в Оленівці катували

Про це повідомляється на Телеграм-каналі ГУР.

«російська сторона не мала наміру здійснювати обмін військовополоненими та з метою приховування неналежних умов та форм допиту українських військовослужбовців (що могли б служити доказовою базою у Гаазькому суді) умисно знищила полонених. За наявними даними, мінування місця утримання українських бійців було здійснено бойовиками ПВК „Вагнер“ з використанням легкозаймистої речовини, що призвело до швидкого поширення пожежі у приміщенні», — йдеться у повідомленні.

За даними ГУР, допити полонених проводили слідчі т. зв. «мдб днр» спільно з представниками ПВК «Вагнер» та російської фсб. Під час допитів активно використовувалися фізичні тортури та побої.

«Такі заходи, у першу чергу, були спрямовані не на отримання певної конфіденційної інформації, а на знущання, фізичне приниження, психологічну деморалізацію з метою зламу морально-психологічних якостей українських воїнів», — наголосили у розвідці.

За її даними, у разі реалізації плану представники фсб планували залучити українських полонених до зйомки у проросійських репортажах. Мета полягала у висвітленні визнання полоненими «скоєних ними злочинів, звірств проти місцевого населення, зречення бійців своїх поглядів, а також засудження дій керівництва України».