Чи зможе Європа покарати простих росіян за війну Путіна

  • 186

Європа не може вирішити, чи хоче вона покарати простих росіян за війну Путіна.

Володимир Путін
Володимир Путін

Фінляндія, країна, яка має спільний кордон з Росією протяжністю 830 миль, цього тижня оголосила, що скоротить вдвічі обмеження на кількість заявок на отримання віз від російських громадян.

В даний час 1000 росіян можуть подавати документи на отримання фінських віз щодня, але з 1 вересня це число скоротиться до 500. Юссі Таннер, генеральний директор консульської служби Міністерства закордонних справ Фінляндії, сказав CNN, що максимум 20% цих слотів. буде виділено на туристичні візи, тобто на день буде доступно не більше 100 туристичних віз.

Цей крок стався після того, як Естонія, ще одна країна Європейського Союзу, яка межує з Росією, заборонила в'їзд до країни навіть росіянам, які вже мали візи. За даними Reuters, це 50 тисяч осіб.

Чехія та Латвія також підтримали візові заборони та також вжили заходів, щоб обмежити росіян від поїздок до ЄС.
Цю пропозицію вперше висунув президент України Володимир Зеленський, який хоче заборонити росіянам в'їжджати до блоку, де вони потім можуть вільно подорожувати протягом 90 днів у спільній зоні подорожей ЄС, Шенгенської зони.

Не всі погоджуються. Канцлер Німеччини Олаф Шольц каже, що, незважаючи на те, що важливо застосовувати санкції до найближчого оточення президента Росії Володимира Путіна, європейці також повинні «розуміти, що багато людей тікають з Росії, тому що вони не згодні з російським режимом».

Високопоставлений німецький дипломат сказав, що аргументи Шольца не ґрунтуються на фактах, «оскільки будь-хто може подати заявку на гуманітарну візу». Дипломат вважає, що Шольц переважно намагається «збалансувати власну партію, яка розколота на тих, хто хоче діалогу з Росією, і тих, хто хоче виглядати жорстким».


Джерело: CNN

Рекомендовані публікації