Польща запропонувала іншим країнам купувати САУ Krab для України

В рамках зустрічі «Рамштайн-5», де міністри оборони 40 країн обговорювали допомогу Україні, Польща виступила з пропозицією закуповувати у неї САУ Krab для ВСУ. Це буде хороша інвестиція для європейських держав.

Відповідна інформація надійшла від міністра оборони Польщі Маріуша Блащака, з яким поспілкувалося видання WNP.pl.

«Зі свого боку я представив пропозицію польської збройової промисловості, особливо щодо гаубиць Krab. Ця пропозиція адресована країнам, особливо Західній Європі, які, замовляючи Krab для України, можуть добре інвестувати свої гроші», — повідомив Блащак.

Міністр оборони запевнив, що Польща здатна наростити виробництво своїх САУ. Однак для цього необхідний додатковий капітал.

«Ці гроші потрібні для збільшення виробничого потенціалу Huta Stalowa Wola і всієї групи PGZ. З кожним роком він стає більшим завдяки замовленням самої України і замовленнями Міністерства національної оборони», — додав Блащак.

Окремо міністр висловився про поточну ситуацію на фронті: «Українські війська пішли в контрнаступ, рухаються вперед, відвойовують окуповану Росією територію, але це, попросту кажучи, тривалий процес і потрібна підтримка вільного світу».

А на питання про компенсацію постачання польських танків Україні з боку Німеччини Блащак відповів, що отримав незадовільну пропозицію. ФРН пообіцяла надати всього 20 танків в наступному році. При цьому Польщу цікавить як мінімум батальйон. У західноєвропейському розумінні — це 44 танки. Німеччина поки ніяк не відреагувала на таку відповідь Польщі.

Читайте також


Україна реалізувала свої геостратегічні цілі на засіданні ООН — Олексій Буряченко

Президент України В. Зеленський під час візиту до США провів ряд зустрічей з Джо Байденом, Антоніу Ґуттерішем та іншими посадовими особами. Про що змогли домовитися сторони, чи вдалося втілити заплановане: позбавити рф права вето у Радбезі ООН, чи не поламалися стосунки України із ключовими партнерами, зокрема Польщею? Про це журналісти i-ua.tv запитали у політичного експерта Олексія Буряченко.

Рекомендовані публікації